Wyjaśniono zagadkę koszmarnego wypadku na krajowej "ósemce"

| Aktualizacja:

Przyczyną czerwcowego wypadku w Chrzczonowicach było zjechanie przez kierowcę tira na przeciwny pas ruchu - wynika z opinii biegłego, którą otrzymała prokuratura. W wyniku czołowego zderzenia tira z busem zginęło osiem osób, 10 zostało rannych.

wróć do artykułu
 • ~Można było?
  (2011-11-21 16:20)
  "Ustalono także, że jedna z opon pękła w samochodzie w wyniku wypadku, a nie przed zdarzeniem. ... Wraki samochodów zostały zabezpieczone na potrzeby prokuratorskiego postępowania."

  A z tupolewem to już inna sprawa...
 • ~kuna
  (2011-11-21 16:48)
  nic nowego, co do tej predkosci...
  zawsze sie gdzies spieszą...
 • ~uwaga
  (2011-11-21 20:57)
  zaraz zaatakują tu tirowcy niewiniątka
 • ~stary telewidz
  (2011-11-21 21:23)
  Jeżeli ktoś jeszcze nie doświadczył potencjalnie podobnej sytuacji, to serdecznie zapraszam na szosę Białystok - Zambrów. Tam właśnie sam doświadczyłem ataku TIR-a na kacapskich numerach informacyjnych, który wyprzedzając "na trzeciego" jechał na czołowe zderzenie z samochodami jadącymi z Warszawy. Jest to zjawisko nagminne dla tego obszaru.
  Pytacie gdzie policja? Jest na zakręcie z radarkiem schowana w krzakach. Są też dwa Mondeo na cywilnej rejestracji, polujące z lubością na najmniejszy błąd na drodze kierowców z warszawską rejestracją.
  Ale żeby interweniować na bandytyzm kierowców TIR-ów, to nie, oni pojawiają się tylko wtedy, gdy taki TIR spowoduje zazwyczaj śmiertelny wypadek.
  Tę sytuację serdecznie dedykuję PT. Komendantowi Policji w Białymstoku.
  Więc opisana sytuacja mnie nie ekscytuje, szkoda tylko niewinnych ofiar!
 • ~xxx
  (2011-11-24 15:03)
  dziwne, że jak się wypowiadał świadek jadący busem to najpierw słychać było uderzenie pekającej opony a dopiero później tir uderzył w jadącego 30 km/h szybciej busa!!!