W czołówce klasyfikacji generalnej przed końcem sezonu jest bardzo ciasno. Na liście startowej Rajdu Koszyc znalazło się 68 załóg z Polski, Słowacji, Francji, Czech i Węgier. W klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski prowadzi Kajetan Kajetanowicz, który w dalszym ciągu czeka na wyniki badania kontrolnego po Rajdzie Polski.

Reklama

Po piętach depcze mu jednak Francuz Bryan Bouffier. Jadący Peugeot 207 S2000 kierowca wystartuje w Koszycach jako pierwszy. Francuska załoga ma wielkie aspiracje do sięgnięcia po kolejny tytuł Mistrzów Polski. Szansę na zwycięstwo zachowali również Michał Sołowow i Maciej Baran jadący tradycyjnie Fordem Fiestą S 2000. Załoga, która cały czas zachowuje szansę na wygraną w klasyfikacji generalnej, wystartuje z drugiej pozycji.

Mimo zapewnionych już podczas Rajdu Dolnośląskiego tytułów w grupie R oraz Pucharze Citroena, na starcie w Koszycach stanie załoga NEO-Petroeltech Rally Team. Janek Chmielewski i Grzegorz Dachowski jadący Citroenem DS3 R3, w przeciągu całego sezonu są niepokonani w kategorii samochodów napędzanych na jedną oś. Wygranie wszystkich rund RSMP w swojej klasie może się przyczynić do wyjątkowego osiągnięcia krakowskiej załogi.

"Wszystko ma swój początek i koniec. Jeszcze kilka miesięcy temu przyglądałem się budowie zupełnie nowego „deesa”, a już w najbliższą sobotę pokonamy ostatnie w tym sezonie RSMP kilometry odcinków specjalnych. Mieliśmy w tym roku niewątpliwie dużo szczęścia i liczę, że fortuna wytrzyma z moim zespołem aż do mety Rajdu Koszyce. To właśnie na słowackich trasach udało mi się w ubiegłym roku przełamać dominację braci Bębenków, więc zawody zapadły w mojej pamięci jako jednoznacznie udane i dające mnóstwo przyjemności z jazdy. Fantastycznie było by zamknąć ten sezon kompletem wygranych w klasie, ale zdaję sobie sprawę, że aby tego dokonać, czeka nas w Koszycach dużo pracy" - mówi przed ostatnią rundą Chmielewski.

Już w najbliższy weekend (14-16 października) kierowcy wyruszą na asfaltowe oesy słowackiego rajdu. Presja związana z końcową klasyfikacją sezonu z pewnością wpłynie na poziom adrenaliny u zawodników. W Koszycach dowiemy się kto z trójki kierowców: Kajetanowicz, Bouffier, Sołowow sięgnie po upragniony tytuł Mistrza Polski.