Wynalazki z Polski pobiły niemieckie!

| Aktualizacja:

Ma małą pojemność, ale mnóstwo mocy. Co ważne, pali niezwykle mało benzyny dzięki rewolucyjnej technologii, która jest jego asem. Czyj to wynalazek? Który producent zaskoczył świat?

wróć do artykułu
  • ~mjk
    (2010-11-05 11:57)
    Gratuluję autorowi dobrego samopoczucia i fantazji - Wynaklazek z Polski! Dobre sobie. W Polsce to jest jedynie manufaktura. Pomysł jest włoski i to włoskim inżynierom należy się szacunek. Przy okazji mam pytanie. Czy w centrum rozwojowym fiata pracuje przynajmniej jeden polak na stanowisku powyżej prostego konstruktora?
  • ~DinX
    (2010-11-05 12:35)
    Z Polski to prawie jak polskie. Z tym - że niemieckie - to niemieckie.
  • ~Silnik Gigant
    (2010-11-05 13:31)
    Szerokości Alternatora. Cały mieści się w pudełku do butów.
    Waży 40 kilo i mozna go wziąc pod pachę.
    Do miski olejowej mieści sie Aż 2 litry oleju. świece wymienia się co 80tys km.
  • ~zmyslowasowa
    (2010-11-05 13:40)
    Czy ktoś zastanowił się, że przy hodowli mięsa emituje się o wiele więcej CO2 niż wytwarzają wszystkie samochody na świecie?
  • ~AI
    (2010-11-05 14:55)
    Na Śląsku to jest produkowane, a Sląsk obecnie jest polski. OK. A jak się nazywa inżynier, który ten silniczek skontruował? Giuseppe czy Hans? Na pewno był to Polak!
  • ~sig9
    (2010-11-06 06:09)
    Co za kretyn pisze te artykuly dla "Dziennika"? Czy ktos w kierownictwie tej szybko schodzacej na psy gadzinowki sprawdza te wszystkie glupoty wypisywane przez jakiegos zaczadzonege idiote? Przeciez ten silnik jest zaprojektowany przez Wlochow - to zaden "wynalazek z Polski". Prawie w kazdym artykule mozna znalez dowody ignorancji ludzi pracujacych w "Dzienniku".
  • ~marek
    (2010-11-06 10:33)
    zastanwiam sie co za ćwierćmózgi piszą tutaj artykuły ... kiedyś to była dobra gazeta a teraz wtf?!?!?!?! WYNALAZEK PRODUKOWANY W POLSCE NIE RÓWNA SIĘ POLSKI !!!
  • ~pp
    (2010-11-06 17:26)
    Do spraw merytorycznych nie wtrącam się, bo si8ę nie znam. Ale jak można napisać, że technologia, nawet rewolucyjna, jest "asem" silnika. Może być plusem, atutem, ale nie asem.
  • ~miro
    (2010-11-07 11:34)
    DO sig9
    ZGADZAM SIĘ W 100 %
    OSTATNIO JEDEN Z EKSPERTÓW PO EKONOMI W JEDNYM Z ARTYKUŁÓW STWIERDZIŁ ŻE ROSNĄCA ZŁOTÓWKA POWODUJE WZROST SPRZEDAŻY POLSKICH PRODUKTÓW ZA GRANICĄ , BO ROŚNIE NASZA KONKURENCYJNOŚĆ
    TYLKO POGRATULOWAĆ WIEDZY
    MARKETING I ZARZĄDZANIE
  • ~tsi
    (2010-11-07 20:05)
    Czy pobiły, hmm można się spierać. Ogólnie niezły. Jak zostanie uznany za Silnik Roku to powiem, że jest lepszy. Na razie 2 rok z rzędu najlepszym silnikiem roku jest 1.4TSI Twincharger od VW.
  • ~Zygmunt Kamienski
    (2010-11-08 06:30)
    MOZE TEN SUPER -wibrator [motor] odmuli niektorym -muzgi i beda mowic ,pisac ;.prawde nie po CCCP;a po Polsku-TAK=TAK; NIE= NIE;OK=ok ;CZAS zaczac postepowac -zgodnie z prawda---reszta to dno ?
  • ~Dziadek
    (2010-11-08 08:58)
    Te wpisy to jak widzę są "wielkich znawców" techniki.Pracowałem w biurze projektów w Niemczech,projekty były polaków pod szyldem niemieckim,dla Australii, Korei.Japończycy jak sprzedali nam technologię to też swoich ekspertów zostawiali aby podglądali co nasi poprawiają.Co za naród,co nie docenia swego dobra.