Strzałem w dziesiątkę okazała się 7-letnia gwarancja - tak unikalna oferta, doprawiona bogatym wyposażeniem, przyciąga jak magnes. Nikt nie daje więcej. Efekt? Tylko w ciągu jednego miesiąca nasi kierowcy zamówili blisko 740 cee'dów. A od początku roku w Polsce sprzedano 2200 sztuk kompaktowego hatchbacka.

Jaki wariant bije rekordy zainteresowania? Wcale nie podstawowy. Najchętniej wybieraną wersją jest comfort plus, czyli sześć poduszek powietrznych, klimatyzacja, elektrycznie regulowane szyby przednie i lusterka, komputer pokładowy plus system audio.

Najpopularniejszy silnik? 44 procent z zamówionych modeli to były 109-konne benzynówki 1.4. Wystarczający napęd do tej wielkości auta.

"Specjalnie dla zaspokojenia popytu w fabryce w słowackim Żylinie została uruchomiona druga zmiana i teraz dziennie wyjeżdża stamtąd 900 sztuk tego auta. Polski rynek jest traktowany priorytetowo. Skrócił się okres oczekiwania na wybrany model - kierowcy mogą cieszyć się nowym autem już po ok. miesiącu od zamówienia" - mówi dziennikowi.pl Monika Krzesak z Kia Motors Polska.