• ~KAPTUR
  (2018-10-04 11:32)
  Y e^BAĆ PEŁOwskich ZŁOdziei i folksdojczów
 • ~andrzej 64
  (2013-12-21 09:56)
  A WYGLADA JAK ROSYJSKI MOSKWICZ
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2013-12-18 21:17)
  PIS zlodzieje..
  Okazuje sie, ze tych przelewów na konta Hofmana bylo wiecej i nie tylko od Pietryszyna..!
  Piertryszyn przyznaje sie do 60 tys. "pozyczki", a przelewy do Hofmana sa na 140 tys...A wiec ?

  ---
  pis'dzielstwo wspomaga kariery mlodym politrukom..placacym lapowki.

  A Robert Pietryszyn, kumpel Hoffmana jeszcze ze studiów,( wspomagajacy Hoffmana od kilku lat kasa 'pozyczek" vide info CBA ) zaraz po studiach w wieku 26 lat dostal w 2006r w IV Kaczej prawej i sprawiedliwej (tfuuu!) prace w szesciu (!) spólkach Skarbu Panstwa.
  Obsadzal Spólki SP min. SP Wojciech Jasinski, przyjaciel Kaczynskich, dobry kumpel Adama Lipinskiego , obaj prezesowali biznesom SREBRNEJ, spólki zalozonej przez Kaczynskiego w l. 90-tych (Hoffman siostrzeniec Lipinskiego) .

  Wg oswiadczenia majatkowego za 2012 Pietryszyn (rocznik 1979, majacy wówczas w 2012 zaledwie 33 lata) od 30.04.12 jako Prezes Zarzadu Wroclaw 2012 zarobil ...293.670zl, do tego jako czlonek zarzadu za kilka m-cy 10..475zl .
  Miesiecznie srednio zarobial wiec w 2012 ponad 25 tys zl .
  Niezle jak na pozyczkodawce Hoffmana.

  Ma juz tez Pietryszyn 2 mieszkania o lacznej wartosci 930.000zl. (!)
  Ma tez oszczednosci 45 tys zl + 600 euro + w papierach wartosciowych 17.000zl +za wynajem mieszkania 13.639zl.

  Ma tez karty kredytowe, kredyt odnawialny , 2 kredyty hipoteczne w kwocie 253.749 CHF - z tego do splaty na 31.12.12 zostalo mu do splaty 203.489zl.

  I TAK WYGLADA finansowa KARIERA po studiach KOLESIÓW POLITRUKÓW PIS.
  A reszta spoleczenstwa , mlodych fajnych, madrych ludzi po studiach - na kasy do hipermarketów .
 • ~Nie obronimy się przed rosyjskimi rakietami
  (2013-12-18 22:09)
  Czy powinniśmy się obawiać rosyjskich rakiet rozmieszczonych w pobliżu polskich granic? - Moskwa precyzuje, że użycie przez nią broni nuklearnej mogłoby nastąpić w razie potrzeby "deeskalacji" konfliktu między Rosją a krajami NATO - mówi Tomasz Szatkowski, ekspertem ds. obronności, prezesem Narodowego Centrum Studiów Strategicznych (NCSS), w rozmowie z Olgą Alehno.

  Jakie parametry mają rosyjskie systemy rakietowe Iskander-M?
  Oficjalnie są one uznawane za taktyczne rakiety balistyczne o zasięgu do 500 km. Istnieje jednak uzasadnione podejrzenie, że w rzeczywistości ich wersja przeznaczona dla armii rosyjskiej ma zasięg do 700 km. Byłoby to sprzeczne z traktatem o likwidacji pocisków średniego i pośredniego zasięgu (INF) zawartym między Moskwą a Waszyngtonem, która zakazuje im budowę takich rakiet. Wiemy też, że systemy Iskander-M są przystosowane do przenoszenia głowic zarówno konwencjonalnych, jak i nuklearnych. Przy tym trudno określić, w którą głowicę w danym momencie jest wyposażona rakieta. Ponadto rosyjskie rakiety mają bardzo trudną do wyśledzenia trajektorię lotu, a cały system jest mobilny. Iskandery można łatwo przerzucić samolotami.

  Załóżmy, że rosyjskie rakiety są wyposażone w głowice nuklearne. Jak wielką szkodę mogłyby wyrządzić na terytorium Polski?
  Rosja oficjalnie nie zrezygnowała z użycia broni nuklearnej i w obecnie obowiązującej doktrynie wojskowej Kreml rozważa użycie jej przeciwko krajom Zachodu lub ich sojusznikom. Moskwa precyzuje, że użycie przez nią broni nuklearnej mogłoby nastąpić w razie potrzeby "deeskalacji" konfliktu między Rosją a krajami NATO. Możemy sobie wyobrazić, że nawet podczas konfrontacji z Zachodem, która odbywałaby się w zupełnie innej lokalizacji - np. Arktyka, Bliski Wschód czy Kaukaz, Kreml mógłby uderzyć w Polskę lub kraje bałtyckie, by zastraszyć przeciwnika. Głowica nuklearna systemu Iskander-M może mieć dużo większą siłę rażenia niż bomba atomowa użyta w Hiroszimie czy Nagasaki. Konsekwencje takiego uderzenia byłyby ogromne. Przede wszystkim psychologiczne - szok, przerażenie. Ponadto, nawet jeśli atak nie miałby charakteru masowego, jego dokonanie mogłoby zmienić sytuację gospodarczą lub polityczną naszego kraju. Na przykład pod naciskiem zmiękczonych w ten sposób sojuszników władze w Warszawie musiałyby podpisać ugodę polityczną, która doprowadziłaby do finlandyzacji Polski.

  Jaką mamy dziś możliwość obrony?
  Jeżeli chodzi o klasyczną obronę powietrzną, czyli zestrzelenie rosyjskich rakiet nad Polską, to nie jest to obecnie możliwe. Co więcej, istnieją też poważne wątpliwości, czy systemy przeciwrakietowe, które są planowane w ramach budowy tzw. polskiej tarczy, będą w stanie skutecznie zestrzeliwać iskandery. Istnieje również możliwość niszczenia rosyjskich systemów jeszcze przed startem z terenu obwodu kaliningradzkiego. Tu nasze możliwości są jednak równie ograniczone. Np. obecne uzbrojenie naszych samolotów nie pozwala operować im poza zasięgiem chroniącej iskandery rosyjskiej obrony powietrznej. Mamy jedynie Nadbrzeżny Dywizjon Rakietowy, którego głównym uzbrojeniem są przeciwokrętowe pociski manewrujące NSM. Mogłyby one atakować wcześniej zdefiniowane i rozpoznane rosyjskie wyrzutnie. Polska nie ma jednak skutecznych środków rozpoznawczych. Więc i w tym wypadku musielibyśmy polegać na sojusznikach.

  Czyli nie powinniśmy pokładać zbyt wielkich nadziei w tarczę antyrakietową?
  Amerykańska baza pocisków SM 3 w Polsce, o ile powstanie, będzie miała jeden istotny walor - będzie to stała obecność amerykańskich wojsk w Polsce. To nakaże potencjalnemu agresorowi zastanowić się dwukrotnie, choć nie daje gwarancji, jak w było widać w przypadku Gruzji. Jej system wykrywania będzie jednak skonfigurowany na zagrożenie płynące z kierunku Iranu. Być może, później, po instalacji amerykańskiej tarczy na terenie Polski, można by ją synchronizować z polskimi systemami - rozpoznania, dowodzenia, łączności, które powstać mają w ramach budowy polskiego narodowego systemu. Tyle, że możemy liczyć iż otrzymamy od Amerykanów bardzo ograniczoną liczbę pocisków SM - 3. Ta liczba na pewno nie będzie wystarczająca, by unieszkodliwić wszystkie Iskandery.
 • ~Ironiamus
  (2013-12-18 20:53)
  Już "wybitni" jedynie prawdziwi i polscy znawcy zwietrzyli spisek międzynarodowy (żydowsko-arabski). Można inaczej? Nie można.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2013-12-18 21:18)
  Polacy boja sie, ze...

  - ze, karzel spod Odessy zabierze im dwa BILIONY aby hojnie oddac jeden BILION.
  - ze, Hofman zdemoralizuje im dzieci pokazujac przyrodzenie.
  - ze agent Tomek zerznie im zony i jeszcze przje... krzeslem.
  - ze Pawlowicz bedzie straszyla ich w snach erotycznych.
  - ze Marcie Kaczynskiej skoncza sie pieniadze "smolenskie".
  - ze Macierewicz zlikwiduje konstytucje, napisze nowa, ale najpierw przetlumaczy na rosyjski...
  -ze zonka Hofmana do konca zycia bedzie na utrzymaniu ZUS
  -ze posel Jojo zacznie dorabiac w pociagach Intercity.
  -ze wszystkie dzieci zaczna wlazic na sile do lózek klechom.
  -ze komandosi prezesa powieksza strefe ochronna na cale Mazowsze
  -ze prezes wreszcie nalozy sluchawke i przez kolejne lata bedzie staral sie ja zdjac...;)

  Ale trzeba miec zryty beret by na Kaczynskiego oddawac glos.
  Trudno w to uwierzyc, ale moze ci, którzy popieraja PIS, licza na posade w KGHM..
  .jak zona i kolesie Hofmanka ?
 • ~Tofik
  (2013-12-20 18:50)
  re ~Wiesio13 bicz na PISmatołki

  dawaj Wiesiu,
  dawaj !
 • ~klient banku
  (2013-12-19 09:46)
  dzielny złodziej z tego śzczura, jak doradzał w ING Ślaski 80% klientów uciekła bank do dzisiaj niema klientów, ale młody szczur kwitnie TAKI TO CWANIAK. KURS PILOTAŻU ROBI TERAZ BĘDZIE KRADŁ NA SAMOLOT.
 • ~Miecio
  (2013-12-19 11:34)
  Do kompletu brakuje zdjęcia żony.
 • ~b-52
  (2013-12-21 14:33)
  ludzie z dyplomami wyższych uczelni 40-50 lat pracują a takiej kasy na oczy nie widzieli - to jak w demokratycznej Rosji
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.