• ~007
  (2013-07-15 21:45)
  Jacy teściowie taki zięć.
 • ~Marek
  (2013-07-15 22:51)
  Mogą sobie wszyscy pyskować na to auto,ale dla mnie miłośnika "staroci" to dobra wiadomość .Nie wiedziałem nawet,że mamy takie fajne auto.Tyle nam ruscy i niemiaszki ukradli,że warto zadbać o każdego "starocia,który został.Brawo!
 • ~zastanow sie durniu nad soba.
  (2013-07-15 22:51)
  jakim trzba byc durniem aby w tytule umieszczac informcje o jakis ubekach kto to ma spradzic czy to prawda Ale duren piszacy o tym mysli ze komentatorzy bardziej beda komentowac jak napisze o ubekach. czysta manipulacja oj durniu durniu .
 • ~jana
  (2014-11-18 00:34)
  Polski Fiat 508 byłby ok. no i kupiliby tankietkę
 • ~Piotr
  (2014-01-01 22:35)
  jakoś Prezydent Kaczyński nie był zainteresowany ratowaniem pamiątki zatem nie rozumiem, skąd to wycie teraz
 • ~przemek
  (2013-07-17 19:41)
  Wszystkich księży i całą solidarność w TU154 i na wycieczkę do Smoleńska. Sami by się pozabijali po wylondowaniu.CADILLAK OK!
 • ~wie lebny
  (2013-07-16 06:48)
  kler polszi śmierdzi waniajet goownem
 • ~Lowca sk ur wys now
  (2013-07-16 06:01)
  Re: przemek

  Ty bolszewicki kmiocie,ty cioto ubecka.
  To ty jestes zlodziejem kundlu bolszewicki.
  Wynos sie z forum ty sk u rw iala tefalenowska wywloko.
  Do budy szechterowa szmato!!!
 • ~Dmowski
  (2013-07-15 21:45)
  Marek z wawy.Stary za to uwielbiał Niemców którzy 3 miliony Polaków wysłali w kosmos a w samej Warszawie około 50 procent mieszkańców.Rosjanie nie uważali nas za podludzi a Niemcy tak.Tak samo jak naszą kulturę.Dla Niemców to było barahło.Palili niszczyli bo dla nich to było bezwartościowe.Ot takie Polnische scheise. No i może jeszcze chcesz coś wiedzieć na temat agentury Ziutka .Poczytaj o gen Zagórskim.
 • ~Marek z W-wy
  (2013-07-16 01:15)
  Re : ~Dmowski2013-07-15 21:45 ! Mysle , ze kilka ponizszych zdan wystarcza , zeby wyrobic sobie poglad , kim byl general Zagorski :
  *** Działania kapitana Evidenzbureau W. Zagórskiego były podporządkowane działaniom operacyjnym Evidenzbureau. Słowem; Zagórski był lojalny wobec Cesarza. Wówczas pogłębiła się wzajemna niechęć służbisty Zagórskiego z J. Piłsudskim. Celem Piłsudskiego była jak się zresztą stało przyszła Rzeczpospolita Polska, który stał w sprzeczności z interesami C.K. Austro-Węgier. Znaczne terytorium Austrii przestałoby być integralną częścią Cesarstwa Austriackiego). Od czerwca 1916 do lipca 1917 Zagórski był dowódcą 3 pułku piechoty II Brygady Legionów. Wówczas dochodzi do kryzysu przysięgowego podczas którego Zagórski stanął po stronie zaborców szykanując opornych. W obliczu odmowy złożenia przysięgi przez niektórych swoich żołnierzy, pozamykał niepokornych w lochach skazując ich na głodówkę. Gdy mimo tego nie udało się ich złamać, odesłał legionistów do internowania, przedtem odbierając obuwie. Ta postawa odbiła się nawet na pieśni legionów - "Pierwszej Brygadzie", którą w zmienionej formie właśnie jemu zadedykowano. Legioniści wspominali, że idącym na internowanie w Szczypiornie Polakom, Zagorski wygrażał: - "Szaleńcy! Wy zdechniecie!". W odpowiedzi idące boso kolumny ryknęły mu "Pierwszą Brygadę", a piątą strofę "Nie chcemy dziś od was uznania..." kończąc słowami "j-ł was pies". [1]. Zagórski zadenuncjował także kilku oficerów legionowych, którzy w przebraniu zwykłych legionistów chcieli dzielić niewolę na internowaniu w Szczypiornie. Byli wśród nich m.in. Biernacki, Skotnicki czy Dreszer. Zadenuncjowanych odesłano do obozu karnego w Havelbergu, gdzie byli brutalnie traktowani z torturami włącznie. ***
  To tyle na temat Zagorskiego dla ktorego wazniejsze bylo Cesarstwo Austriackie niz dobro Polski ! Dlatego to , co sie z nim pozniej stalo jest mi zupelnie obojetne ! Jesli zas chodzi o Rosje / nie nalezy uogolniac tego z przecietnymi Rosjanami / , to na lat , wiele krzywd wyrzadzila Polakom , poczawszy od Rosji Katarzyny Wielkiej , dalej szczegolnie Rosji sowieckiej i robi to nadal pod przywodztwem plk. KGB Putina ! Co zas dotyczy sie Niemiec , to gdyby nie druga wojna swiatowa , to by sie okazalo , ze wiecej krzywd Polska doznala od Rosji , niz od Niemiec .
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.