• ~1,5SLE
    (2012-11-11 12:22)
    Trochę obciachowa Favoritka była, wolałbym Poloneza - chociaż bardziej zawodny (trudno porównywać polskiego robotnika do czeskiego, i to przez stulecia niestety) i więcej palił (silnik o 40-letniej proweniencji), to jednak wewnątrz więcej z limuzyny miał w sobie. A i czołówki lepiej przezywał ;-)
  • ~wk
    (2012-11-13 23:33)
    Była gruba krecha, przekreślająca polski przemysł.
  • ~Niewspółczesny
    (2012-11-13 13:18)
    Czesi tworzą nowe samochody, a Polacy ekshumują kolejne groby!
  • ~Zuzia
    (2012-11-11 12:47)
    No to przejdźmy w nieco późniejsze czasy. Dwadzieścia let temu przyjechali Niemcy i chcieli kupić FSO. Oferowali wspaniałe warunki. Nasi kiwali głowami i czekali na najważniejsze -0 a ile dla nas pod stołem ? Niemcy nie kumali, a w zakian za to pieprzyli glupoty o silniku, uwarunkowaniach technicznych, możliwościach zbytu i inne takie pierdwoły. A nasi - a ile dla nas do kieszeni ? W końcu Niemcy się znudzili mówieniem o szczegółach technicznych a nasi brakiem zrozumienia podstawowych polskich realiów. Niemcy pojechali do Pragi. No i w Czechach leci produkcja w milionach - od tego podatki, ichnie ZUS-y, śmusy, zatrudnienie, składki emerytalne itd, itp. A u nas teren po FSO zaorają i wybuduja apartamentowce. Łapówkarska, niepohamowana chciwośc, była przyczyna, że nie mamy fabryki Fabii, mimo że mieliśmy doskonałą bazę techniczna (najnowocześniejsza w Europie lakiernia i inne takie).
  • ~Subi
    (2012-11-11 13:32)
    Zuzia - czy ty byłaś w tej fabryce pod koniec komunizmu? Najnowocześniejsza lakiernia w Europie???
  • ~zelek_akuku
    (2012-11-11 13:52)
    i niesPo co tak incognito dzialo sie to po tym jak okraglak wypier.. pierwszy polski niekomunistyczny niepostpeerelowski rzad premiera Olszewskiego. Choc nadal bylo w nim sporo roznej masci zlodziei postpeerelowskich to jako pierwszy zaczal na powaznie traktowac polska racje stanu i rzeczywisty rozwoj panstwa. Dlugo nie potrwal okraglakowa rekacja kolaicji zlodziei roznej masci postpeerelowskich sluzb bezpieczenstwa i calej tej okraglakowej holoty dokonala puczu i wkrotce wrocila ta czesc pzpr do wladzy zwana betonem odsuwajac tzw reformatorska pzpr z 1968. Efekt wrocila korupcja zlodziejstwo nepotyzm i zwykle chamstwo do wladzy wtedy to wlasnie niejaki cimoszewicz byl min gospodarki a kolodko ekspert od wszystkiego majczacy w jakies wysmarzonej przez siebie trylogii filozoficznej o godspodarce. Zatem to wlasnie ta n=banda wysmarzyla los fso bo wybrali oferte koreancow wiadomo dlaczego koreanska gospodarka jest oparta o wziatki wiec specyfika tego producenta bardziej odpowiadala polskiej specyfice jak to mowia. Dzis mamay ta sama bande u wladzy i krasc mozna ile sie da od szczebla podsekretarza w powiecie czy gminie.
  • ~rozbawiony
    (2012-11-11 17:31)
    Skoda jest w 100% własnością Volskwagena czyli to niemiecki samochód, tak jak E. Wedel nie jest polski a chyba obecnie należy do Japończyków którzy kupili go w 2010 roku od amerykańskiego Kraft Foodsa. Czesi są tylko robolami, tak jak polacy w Wedlu i wielu innych firmach.
  • ~taka prawda choc boli
    (2012-11-11 17:36)
    Jednym slowem bylo - minelo.Mieli wiecej szczescia niz FSO! Teraz tez maja lepiej bo Skoda to dzis dobre auto! "Polski" Opel to tylko montownia a Czesi oprocz "drewnych kocorow" maja wlasna MARKE i oto chodzi! Nie ma polskich aut!
  • ~naiwny
    (2012-11-11 18:19)
    re- Zuzia -w 100% racji wszech obecna korupcja niszczy dalej .
  • ~trebi
    (2012-11-11 18:03)
    w 1993 r. odebrałem prawo jazdy, ojciec miał od 2 lat skodę favorit. Nauczyłem się jeździć na tym samochodzie. Była lżejsza od poloneza, łatwa w obsłudze, dzięki temu poznałem mechanikę i byłem zadowolony z jazdy. Jako osoba dorosła miałem opla astrę, vw golfa, dzisiaj jeżdżę nową octavią. To co zrobili niemcy ze skodą zasługuje na pochwałę. Uważam że skoda pobije takie marki jak seat, dacia, francuskie, ford. Skoda będzie konkurować z koreańczykami niestety. Szkoda że w fso nie było ludzie dalekowzocznych...
  • ~as11
    (2012-11-11 19:34)
    To zdaje sie minister Marek Pol sprowadzil Deawoo i w ten sposob zniszczyl FSO.
  • ~wawiak
    (2012-11-12 13:09)
    Pamiętam, jak przeciw VW protestowały Pisiory na czele z Kaczyńskim, Macierewiczem i Wrzodakiem w pochodach ulicami Wawy!!! Nie dla Niemca, tak wołali!!! Oddali FSO Daewoo, bo obiecało socjal i apanaże dla działaczy i związkowców!!! No i mamy to, co mamy! Ci sami ludzie rozwalili URSUS, a chciał go kupić największy producent traktorów na Świece. Pisiory (wtedy PC) twierdzili, że tamci chcieli zniszczyć konkurencję, czyli URSUSa, co było abstrakcją, bo Ursus wtedy właśnie kończył żywot...
    PAMIĘTAM!!!
  • ~Romek
    (2012-11-12 19:41)
    Ot przypominają się stare czasy tez miałem i dobrze wspominam. Do marki już się przyzwyczaiłem teraz mam fabię z gazem nówka z salonu po części skredytowana w getinie lecz wolę pożyczyć niż pchać się w jakiś zdezelowany złom.
  • ~mi;ro
    (2012-11-12 17:54)
    Jak w nastepnych wyborach bedziecie glosowali na , PiS,, To Polska bedzie tak wygladac jak ,,FSO,,lub, Ursus,Beda Krzyze koscioly wplywowi ludzie taki jak Rydzyyk,,,I nowe dawki asdrenaliny o Smolensk,Nasze dzieci wychowuja sie w arze Smolenskiej i PiSowskiej/// dziczy/// ,oto co stac Polske i polakow,Takze w nastepnych wyborach gleboko sie zastanowcie do jakiej europy wy polacy nalezycie,, i czy nie czas juz ta pepowine przeciac i miec swiety spokoj,
  • ~pytek
    (2012-11-12 13:23)
    USA twierdzą, że PiSuary to agentura Kremla, do tego chora psychicznie. Czy mamy wierzyć USA, czy raczej się obrazić?

Może zainteresować Cię też: