Policja przy karaniu kierowców może więcej. Nowe prawo drogowe już działa

| Aktualizacja:

Policja dostała szersze możliwości kontroli, a kierowcy nowe obowiązki. Od dziś obowiązuje zmienione prawo drogowe. Czego spodziewać się za kierownicą? "Czasami są takie miejsca gdzie musimy zatrzymać radiowóz i wykonać naszą robotę" – powiedział dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji.

wróć do artykułu
  • ~Kamil
    (2019-11-08 20:00)
    Brawo porządek musi być
  • ~Barba
    (2019-11-08 16:25)
    Jaką to demokracja. Kontrolowanie wszędzie i na każdym kroku. Dyktowanie jak robić i kiedy. Cały ten system przypomina przedszkole dla dorosłych.
  • ~posterunkowy
    (2019-11-07 21:02)
    plus tego taki, że my nadal mamy Yanosika
  • ~gruuuu
    (2019-11-07 20:11)
    To z tego co tu jest napisane to byle kto bedzie mogł przeprowadzic badanie trzezwosci, Porażka
  • ~Rw
    (2019-11-07 19:30)
    Wracamy powoli do rzeczywistości z komuny?
  • ~kierowca
    (2019-11-07 19:15)
    Czy ustawodawca weźmie na siebie kary, odszkodowania gdy okaże się że na samochód policyjny stojący w miejscu niedozwolonym dla uczestników ruchu ulegnie wypadkowi ?. Do tej pory włączał sygnały pojazdu uprzywilejowanego i był widoczny, komu to przeszkadzało że wymyślił tak niepoważne udogodnienie dla policji narażając ich na śmierć. Podczas gdy w mediach rządzący głośno krzyczą o poprawie bezpieczeństwa a za plecami wprowadzają ustawę zezwalającą na ignorancję przepisów o ruchu drogowym jednej z grup uczestników tego ruchu co stwarza poważne zagrożenie dla wszystkich, bo wiadomo jak zachowuje się policja.
  • ~kierowca
    (2019-11-07 18:56)
    Rozumiem, że wszystko będzie filmowane i będą kontrolowani również kolesie, czy kamery będą się psuły jak będzie za kierownicą pijany kolega.?
  • ~jajakobyły
    (2019-11-07 17:24)
    Czyli ja podatnik płacący podatek muszę patrzeć na tych trutni jak łamią przepisy prawa ?
  • ~Leon
    (2019-11-07 17:20)
    Ręce na kierownicy. Polska jak USA, tylko że tam każdy obywatel może mieć broń przy sobie i rozumiem że ma to na celu ochronę policjanta. Piso-komunie coś się porąbało a takie zachowanie kierowcy ma tylko na celu tresurę obywateli a nie żadne zagrożenie policjanta ze strony kierującego.
  • ~BOFO8
    (2019-11-07 16:46)
    efektem 500+ miało być zwiększenie liczby urodzin, a zwiększono liczbą mandatów. Brawo PIS.
  • ~ityle
    (2019-11-07 15:04)
    za komuny solidarność definiowała państwo policyjne jako takie w którym milicjant zarabia więcej niż nauczyciel.
  • ~Mietek
    (2019-11-07 12:57)
    W USA , Kanadzie policja moze zatrzymac delikwenta , gdziekolwiek i radiowoz policyjny moze zatrzymac sie gdziekolwiek z wlaczonymi swiatlami . Nie wiem w czym problem w Polsce ? Innymi slowy policja moze wszystko , oczywiscie jesli usprawiedliwiaja to czynnosci w egzekwowaniu prawa .
  • ~kierowca
    (2019-11-07 12:28)
    Niestety ale więcej nie może, robi to co chce tylko teraz robią to legalne. Do zmiany przepisów zmusiło ich społeczeństwo wyśmiewając się,robiąc zdjęcia i filmiki jak to policjanci sami łamią prawo stojąc na zakazach czy miejscach wyznaczonych tylko dla inwalidów. Przecież jak jest miejsce niebezpieczne i oznaczone znakiem drogowym i nie wolno się tam zatrzymywać to niby dlaczego nieoznakowanemu tylko że policyjnemu samochodowi wolno ma być i narażać innych uczestników na niebezpieczeństwo?
  • ~Mnietek
    (2019-11-07 12:14)
    hehe....w imię waszego bezpieczeństwa ograniczymy wasze prawa....tak to jest mniej wiecej w totalitaryzmach
  • ~Sołtys z Wąchocka
    (2019-11-07 11:49)
    Od POmysłów Kosiniaka wolę kreskówkę - " Pomysłowy Dobromir ".?
  • ~Czekamy
    (2019-11-07 10:35)
    Kiedu beda mogli zabic kierowce i zabrac mi portfel ?
  • ~Oli
    (2019-11-07 10:24)
    Może tak zmienicie przepisy co do zatrzymań sebixów którzy teraz tarzają się z policjantami po ulicach bo policjant boi się wyciągnąć gazu czy paralizatora. Policjant jest dla ludzi a nie ludzie dla policji.
  • ~Autro Wimdo
    (2019-11-07 09:57)
    Zamordyzm kwitnie jak ta lala.
  • ~Misio
    (2019-11-07 09:38)
    Zatrzymuje mnie policjant, samochód zamknięty od środka, szyby też. Mam trzymać obie ręce na kierownicy. To jak będziemy rozmawiać, okazywać dokumenty itd. ???
  • ~daroo
    (2019-11-07 07:45)
    To zupełnie tak jakby policjant mając zastrzeżenia co do stanu tech. pojazdu nie mógł go dotąd skierować na badanie tech. A tak w ogóle to się nazywa PREWENCJA i w związku z tym proponuję każdemu zatrzymanemu kierowcy oprócz badania alkomatem wystawić proforma mandat karny bo przecież wcześniej czy później złamie ten czy inny przepis PORD P.S. Czy ktoś te artykuły czyta przed wypuszczeniem do sieci?

Może zainteresować Cię też: