Volkswagen zbuduje gigantyczną fabrykę akumulatorów

| Aktualizacja:

Grupa Volkswagen zamierza wprowadzić na rynek niemal 70 nowych modeli elektrycznych. Do realizacji tego planu tylko w Europie będzie potrzebował rocznie akumulatorów o łącznej pojemności 150 gigawatogodzin. Dlatego Niemiecki gigant dobił targu ze Szwedami…

wróć do artykułu
  • ~piro
    (2019-09-09 13:21)
    No i co Morawiecki powiesz ? To miało sie dziać w Polsce, czyżbys sprzedał swój pomysł Niemcom ? Taki z ciebie patriota ? Chyba raczej id.....
  • ~Trybunał Stanu dla ego kłamcy to za mało
    (2019-09-09 13:55)
    A co na to nasz Pinokio? Przecież wraz z Kłamczuchą Szydło zapowiedziałeś w 2016 że w 2018 miliony doskonałych samochodów elektrycznych z Polski zasypią cały świat. A potem już sam kilka razy to potwierdzałeś tyle że przesuwając daty.
  • ~Nickiewicz
    (2019-09-09 17:09)
    Skad sie bierze prad? Z akumulatora!! :-)
  • ~prezes
    (2019-09-09 19:06)
    za kilka lat uzywane auta benzynowe i Dieslowe w dobrym stanie beda za grosze w RFN.Dieslowe to bedzie raczej klopot,bo pewnie i w Polsce beda na nie wybitne szykany,odbiory techniczne,kontrole dymienia,DPFu,itd-ale takie male,zgrabne autka benzynowe kupi sie wtedy za pol darmo.Nie warto teraz przeplacac w Polsce za auto benzynowe-np.80 tys zl za Astre,za kilka lat kupi sie taka Astre za 3 tys euro w RFN.Naprawde.jak ruszy ta lawina elektrykow to benzynowe beda za darmo,a Diesle to chyba beda dawac w prezencie aby nie placic za utylizacje.Dzis to pewnie brzmi jak bajka ale tak bedzie-w RFN rosnie nowa generacja walczacych o klimat i oni wezma na raty te elektryki.Juz tak robia ale jeszcze wybor jest maly i ceny wysokie.Za kilka lat bedzie przelom-jak kiedys z komorkami-najpierw super drogie,potem za grosze.
  • ~Mam beke
    (2019-09-09 19:40)
    i mam nadzieję że utylizację też u siebie by było robić swoje kopalniach
  • ~Mam beke
    (2019-09-09 19:44)
    przecież elektryczne jeżdżą na węgiel w Niemczech na brunatny czysta ekologia tylko las wycięty
  • ~Mam beke
    (2019-09-09 19:49)
    niech się ekolodzy wezmą za wiatraki które zabijają miliony ptaków czysta ekologia
  • ~Mam beke
    (2019-09-09 19:52)
    Czemu nikt nie mówi o ptakach które zabijają się o szklane budynki też ekologia
  • ~Mietek
    (2019-09-09 20:05)
    Zeby sie oplacalo kupic elektryczny samochod , to musialby byc o 1/3 tanszy od podobnego samochodu spalinowego . Baterie traca pojemnosc , im wiecej sie je uzywa i po kilku latach , ich pojemnosc a tym samym zasieg , bedzie duzo mniejszy . Koszt ich wymiany jest bardzo wysoki .
  • ~PrawySpawiedliwy
    (2019-09-09 20:26)
    Głupie szkopy na Melexy a my tanią benzynę do V8 i ogień na tłoki
  • ~elektryczno-ekologiczne bajki