Uber wpędza taksówkarzy w długi. Wojna cenowa wychodzi branży bokiem

| Aktualizacja:

Wojna cenowa wychodzi branży bokiem. W ciągu dwóch lat niespłacane przez kierowców zobowiązania zwiększyły się o połowę.

wróć do artykułu
  • ~oj
    (2019-02-11 08:21)
    Złej baletnicy....zwalanie na Ubera... Ja nie korzystam ani z jednego ani z drugiego ale wiem jedno - taryfy nocne taxi to przegięcie. Wcale się nie dziwie, że ludzie wolą Ubera. Zwykły mechanizm ekonomiczny. Myślicie, że jakby nie bylo Ubera to Ci wszyscy ludzie korzystali by z taksówek>>??? NIE - bo ich na to nie stać..... A dzięki Uberowi nie muszą się martwić wracając podpitym z imprezy, czy wracać "o grozo" własnym samochodem.... A tak jest Uber i już. Drodzy taksówkarze, nas po prostu nie stać na wasze luksusowe usługi! Uber powoduje że ludzie nie chcą ryzykować jeżdżąc po pijaku, i zostawiają autko bądź to w domu bądź to pod imprezą wracając spokojnie to domku... więc spadać od Ubera i innych - zajmijcie się swoimi długami!.A co do podatków to na pewno da się to jakoś rozwiązać w taki sposób, aby byli zadowoleni wszyscy (oczywiście poza taksówkarzami, którzy są wiecznie nie zadowoleni i strajkując blokują miasta...).
  • ~tylkouber
    (2019-02-11 08:02)
    no i dobrze, niech dziady i oszuści idą z torbami
  • ~agata
    (2019-02-11 11:36)
    Te typy tak mają: wyśrubowane ceny, naciąganie klientów za krótkie kursy, nie wydawanie paragonów; lubią kapitalizm ale bez konkurencji. Precz z nimi.
  • ~Hector244
    (2019-02-11 08:30)
    Jednak wolałbym jeździć taksówkami. Z własnego doświadczenia w Warszawie - samochody jeżdżące z Uberem to w 90% szrot, który klejony jest taśmą, nie działają pasy bezpieczeństwa, a kierowcy rzadko kiedy mówią po Polsku. Strach jeździć.
  • ~Kierowca
    (2019-02-11 10:15)
    To jasne, że wolę za przejazd zapłacić 20PLN a nie 100PLN, bo często taka jest relacja cen. Panowie Taksówkarze tu widać jaki jest rzeczywisty koszt tej usługi. Dobra rozumiem - podatki i inne takie.. Ale nie może być to taka rozpiętość opłaty za kurs. Wasze stawki szczególnie nocą są z księżyca wzięte. A i traktowanie klienta, który - powiedzmy prawdę- woła taksówkę tylko wtedy kiedy na bani nie może sam jechać, pozostawia często wiele do życzenia
  • ~Natan
    (2019-02-11 08:49)
    A kto jest sponsorem artykułu …. Co to za dane . Proszę podać przychody. Może nie spłacają długów bo za dużo wydają ....
  • ~pasażer
    (2019-02-11 15:30)
    Taksówkarze to przeżytek jak listy z poczty dobrze że nie ma monopolu masz wybór i wygodę w nieosiągalnej dla taksówkarza cenie która jest przejrzysta i ustalona od początku ci taksówkarze to dawno powinni zatrudnić się u firmy takiej jak uber czy taxify po prostu trzeba iść z czasem i technologią.Szkoda tylko tych z długami bo sami się w nie wplątali i ciężko im będzie się ich pozbyć. :/
  • ~qwerty
    (2019-02-11 08:01)
    rząd powinien własna aplikację zamówić i nadzorować te przejazdy oraz na tym zarabiać - jexdzisz na rządowej aplikacji i masz uproszczony podatek i zniżkę na orlenie i tyle - a jeździć powinien dziś móc każdy zdrowy i tyle - żadne komisyjne egazaminy z topografii bo to patologia - GPS do łapy aplikacja podlaczona do MinFin i prosze bardzo
  • ~Han
    (2019-02-11 14:37)
    Róbcie tak jak Uber a nie ceny wygórowane .Taksówkarze placzecie to tylko wasza WINA HIENY
  • ~Wera
    (2019-02-11 17:11)
    skończyło się proszwnie taksówkarza czy pojedzie. Uber to wspaniała rzecz jaką się Polakom przytrafi"a w XXi wieku.
  • ~Taxi
    (2019-02-12 20:41)
    Tak naprawde tego kogos stac to jedzie obojetne czym.. sknery tylki uberem jezdzs ta peawda. Dusi grosze bo 2 zl zaoszczedzi hahaha smieszny jest ten wasz uber.. i ludzie ktorzy tam jezdza to powodzenia z eksplatacja auta:)
  • ~sdfasf
    (2019-02-12 02:30)
    Wielu taksiarzy przez długie lata paskudnie wykorzystywało swój monopol (zawyrzanie opłat, jeżdzenie trasą widokową do okoła) i teraz nikomu nie będzie ich żal jeśli znikną z rynku.
  • ~Warszawiak
    (2019-02-16 17:00)
    Taksówkarz licencjonowany groził mi pobiciem i już kolegów z postoju wołał, bo nie chciałem zapłacić podwójnie niż licznik cyt. "na licznik to nie będe jeździł bo nie wyjde na swoje". Nie po imprezie, a z dworca na dworzec w środku nocy, z bagażem który prawie mi wykopał z kombi. Generalnie każdy kontakt z taksówkarzem to jak z kimś z półświatka.
  • ~myć się
    (2019-02-15 23:12)
    złotówy śmierdzą fajami na kilometr! W ich gruchotach smród papierosowy i jakaś stęchlizna zajeżdża! Kompletny brak profesjonalizmu, po angielsku ani be ani me! niech spadają! Z dwojga złego, wolę tramwaj. Mydło, gorący prysznic i nie palić w aucie, może wówczas mniej będziecie śmierdzieć potem i fajami!! Przed kursem jakiś środek do japy, niwelujący smród papierochów!!No i angielskiego się uczyć, bo cudzoziemcy nie lubią komunikować się na migi!
  • ~Warszawski taryfiarz
    (2019-02-16 21:05)
    Jakbym nie mial kontraktu z Agencja Towarzyska i nocnymi aptekami to UBER dawno by mnie puscil w skarpetkach.

Może zainteresować Cię też: