Rząd idzie na wojnę z kierowcami tych aut. Ministerstwo potwierdza: Będą nowe zaostrzone przepisy

| Aktualizacja:

Rząd idzie na wojnę z samochodami trującymi powietrze w Polsce. Nowe zaostrzone przepisy, o których poinformował resort środowiska najmocniej uderzą w kierowców aut z wyciętym filtrem DPF. Tym samym potwierdzają się nasze wcześniejsze doniesienia dotyczące wprowadzenia bardziej restrykcyjnych przeglądów technicznych.

wróć do artykułu
  • ~kierowca
    (2019-02-08 16:01)
    A jak płonie składowisko opon to nie ma problemu z zadymieniem, bo nic nie widać w okolicy.
  • ~ajax
    (2019-02-08 12:54)
    Rząd przechodzi do ataku!?PiSowski rząd jeśli chodzi o motoryzację właściwie od początku atakuje kierowców i traktuje ich jak dojne krowy.
  • ~krzyhoo1
    (2019-02-08 13:58)
    A gdzie ten milion elektrycznych aut obiecanych przez Pinokio?
  • ~Alf
    (2019-02-08 14:32)
    Szczęśliwie mam tak stary samochód, że o DPF nikt wtedy nie marzył. Nie muszę niczego wycinać, i nie wymienię go na nowszy!
  • ~Takie pytanie
    (2019-02-08 13:10)
    Kto zezwolił na sprowadzanie do Polski aut starszych niż 10 lat i kto obniżył cło na te auta ????
  • ~Łukasz
    (2019-02-08 17:55)
    Bardzo dobra inicjatywa. Dlaczego ja i moje dzieci musimy ponosić konsekwencje bycia trutym przez cwabiakow, którzy wyninaja DPFy żeby oszczędzić parę groszy.
  • ~Jpis
    (2019-02-08 17:04)
    Mam nadzieje ,ze te przepisy będa gwoździem do trumny dla PiSu.Urzedasy z j.warszawy myslą ,że ludzie śpią na pieniadzach i kupią nowe.
  • ~ptaszek dodo
    (2019-02-08 15:05)
    no pacz pan a ja myślałem że trują nas szwaby swoimi elektrowniami na węgiel brunatny a tu się okazuje że truje mój szwabski samochód w tdi-ku
  • ~xyz
    (2019-02-08 16:02)
    Elektorat PIS-u przy urnach w najbliższych wyborach będzie wynosił 15 % i na tyle zasługują.Nie można wszystkich na siłę uszczęśliwiać i myśleć o odwzajemnieniu.
  • ~jon
    (2019-02-08 14:19)
    przyszłością są auta niskoemisyjne. Rząd przede wszystkim powinien dotować zakup takich aut a samorządy dawać dodatkowe przywileje włascicielom. Hybrydy dedykowane są szczegolnie do miast ale moja Rav4 daje radę rownież w trasie i pali ok. 7 l ! Całkiem przyzwoicie jak na suva.
  • ~Alex
    (2019-02-08 22:46)
    Kolejne głupawe inicjatywy, a trują przede wszystkim kominy, wystarczy podjechać na osiedle domków , jest mgła i nie ma czym oddychać. Latem jakoś tego nie ma, bo auta wcale nie dają tyle smrodu i sadzy co spalane smiecie oraz węgiel niskiej jakości. Niestety.
  • ~-=_=-
    (2019-02-08 20:02)
    Sprawny diesel bez DPFu i tak przejdzie badanie. Wpinać do komputera się mogą... przecież robi się to tak, żeby nawet sterownik silnika "nie zauważył", że filtra nie ma.
  • ~zico
    (2019-02-08 21:28)
    Bzdury. Badanie dymomierzem nowoczesnego diesla to kpina. Z DPF-em czy bez, każdy dający radę się w miarę poruszać o własnych siłach przejdzie takie badanie, mimo że truł i truć będzie.
  • ~ivanow
    (2019-02-09 07:20)
    Jak byfa miol emerytura jak Kaczynski 77000 na miesiac to se byda wymieniol auto co 3 lata na nowe 😁
  • ~śmierdź
    (2019-02-09 00:34)
    Wreszcie. Przecież jak stoję w korku to smród z tych ropniaków że nie da się wytrzymać. I tak dzień w dzień aż wreszcie któregoś dnia mój organizm nie da rady. I tak Polak truje siebie i innych. Służba śmierci (zdrowia) niewiele wam pomoże bo sama jest w agonii.
  • ~rk
    (2019-02-09 08:51)
    Może po prostu zakazać poruszania się po miastach samochodom z silnikiem diesla?
  • ~Ted
    (2019-02-08 19:21)
    A sasiad zapyla na opaluwce
  • ~Bonifikata za autozłom.
    (2019-02-09 07:15)
    Najlepszym rozwiązaniem byłaby bonifikata za złomowanie aut, tak było jeszcze nie tak dawno.
  • ~Daro
    (2019-02-08 18:36)
    Nimcy ograniczył wykaz do miejscowości starszych aut chce zmniejszyć szybkość na autostradach no smog likwidują elektrownię węglowe A smog jak był tak był i jest coraz większy.kroków 80 procent kopciuchiw zlikwidowanych A smog jeszcze większy.morał nie o smog tu chodzi ale o kasedodatkowy dochód dla państwa.Państwo malutkich by padało a duże konsorcja fabryki jak wolwagen lalszuja pomiary spalin niby wysokie euro6 A spaliny gorsze niż w euro 1
  • ~Grzegorz
    (2019-02-13 06:05)
    Niech się wezmą za budowę dróg (obwodnic) i odkorkują miasta. Najbardziej zatruwaja samochody które stoją po 2-3 godziny w korku w godzinach szczytu.

Może zainteresować Cię też: