Zemsta za ponad 26 tys. zdjęć? Pierwszy fotoradar na polskiej autostradzie zniszczony

| Aktualizacja:

Fotoradar ustawiony w lipcu 2018 roku na węźle drogowym Gliwice "Sośnica" był niezwykle skuteczny. Zrobił już ponad 26,5 tys. zdjęć i… na tym na razie koniec. Urządzenie zostało zniszczone.

wróć do artykułu
  • ~kierowca
    (2019-02-07 19:03)
    Bez przesady na autostradzie 50 więc kierowcy mają prawo się wkurzyć. Proponuję poprawić ten odcinek i dostosować go do szybkości jadących pojazdów a nie drastycznie ograniczać ich szybkość. Państwo zamiast budować bezpieczne drogi uczyniło sobie źródło dochodu z niebezpiecznych miejsc zamiast je poprawić.
  • ~szajsbuk
    (2019-02-07 16:56)
    suweren woli sobie zdjecia robic na fejsie
  • ~pad
    (2019-02-08 00:35)
    może jednak to błąd projektanta - na autostradzie robić ograniczenie do 50 ? To ci sami kolesie którzy projektowali tzw. zakręt mistrzów w Katowicach, tam tez z 3-pasmówki zaprojektowali taki łuk (50km/h) że trzeba było fotoradar postawić.
  • ~De
    (2019-02-08 02:09)
    W Niemczech jest zainstalowanych 4000 fotoradarów a w Polsce 480 ale po co myśleć
  • ~Jacek
    (2019-02-08 11:16)
    Komentarze piszą Ci co tam nie jechali... 1. To jest radar na łączniku A1/A4 2. To bardzo ostry zakręt gdzie powyżej 80km wyrzuca na barierki, Ci co tam codziennie jadą to uważają 3. Bez radaru w tygodniu po 2-3 kolizje były, teraz jak jest ślisko czy mokro to kolozji 0. Dalej uważacie, że super że radar zniszczony?
  • ~ORWO
    (2019-02-07 19:14)
    Moze trzeba film zmienic po tylu zdjeciach to nie popeka.
  • ~laszek
    (2019-02-08 13:44)
    Odniesienia do niemieckich dróg są nadzwyczaj ciekawe... A może by tak statystyka - ile jest km dróg/autostrad w Niemczech a ile u nas, i jaki będzie stosunek ilości fotoradarów do ilości km? Prócz tego - Niemcy mają autostrady i różne drogi już na tyle stare (budowane w czasach gdy auta same z siebie jeździły o wiele wolniej...), że fotoradarami może i trzeba ochraniać niektóre odcinki... u nas zaś buduje się NOWE trasy - na których chyba w już na etapie projektowym stawia się fotoradary ... a po co ? jak to po co. Kto NIE wie - łapka w górę.
  • ~chuck
    (2019-02-09 09:48)
    W tego typu materiałach najbardziej uwielbiam tych co piszą: ".... a w Niemczech...." " a w Niemczech..." itd. czego to w tych niemcach nie ma: wszytko pewnie łącznie z Ch. Norisem. :) :)
  • ~jim
    (2019-02-08 23:54)
    W Mikołowie na dwupasmowej jezdni w stronę Tych ograniczono prędkość do 50 km/h i postawiono fotoradar, wykonano barierki ochronne itp. Wszyscy hamują, ruch się spowalnia. Po prawej stronie w oddali osiedle, po drugiej stronie łąki i las. Odnoszę wrażenie, że jest to przejście dla psiarzy ze swoimi pupilkami. A można było wybudować przejście na drogą. Ale po co? Lepiej zahamować ruch, bo tak jest prościej. Chore.
  • ~RR
    (2019-02-08 18:19)
    :-)
  • ~Jerzy1208
    (2019-02-11 18:04)
    Tak to jest jak nieuki budują autostrady. Brawo Wy.
  • ~głos rozsądku
    (2019-02-12 18:21)
    do czego prowadzi gadanie o źle zaprojektowanej drodze - nie wiem i chyba nikt nie wie. Zakręt jest niebezpieczny więc gorace głowy trzeba temperować - sprawa jest prosta jak budowa cepa!
  • ~obseerve
    (2019-02-10 22:58)
    Autosttrada ;to nie kurnik To urzadzenie powinno sluzyc do obserwacji kogutkow czym sie je karmi i jakie maja warunki do ZYCIA -zanim sie JE zezre ! Zlamasy kutane .

Może zainteresować Cię też: