Rząd znokautowany przez smog. Wycinanie filtrów DPF w samochodach to patologia

| Aktualizacja:

Mimo postępów w walce z zanieczyszczeniami powietrza, to smog nadal wygrywa tę konfrontację - uważa Polski Alarm Smogowy. Blisko połowa rekomendacji nie jest realizowana w ogóle bądź w sposób niedostateczny. PAS podkreśla, że jedną z patologii jest wycinanie filtrów DPF w samochodach.

wróć do artykułu
  • ~nter-1
    (2019-01-09 11:13)
    Artykuł na zamówienie bez weryfikacji danych. 1 jaki jest udział procentowy samochodów w smogu (pm10). 2 jaki jest udział procentowy ogrzewania komunalnego (podpowiem - w sezonie grzewczym w miastach gigantyczny). 3. udział elektrowni węglowych - (podpowiem znikomy). 4. udział innych . Prywatnie uważam, że wycinanie filtrów dfp to draństwo - jak to robisz *******************
  • ~Edek
    (2019-01-09 07:56)
    Ale ta gazeta pisze bzdury. To my jesteśmy znokautowani, a nie rząd. Dlaczego rzęchy jeżdżą po naszych ulicach? Bo ludzie przez okres PRLu nauczyli się oszukiwać.
  • ~Tt
    (2019-01-09 07:22)
    Jakie DPF-y ! Smog jestem problemem tylko zimą prawda ? Więc co, tak trudno zauważyć że trują piece węglowe i śmieciowe ? Lepiej łapać niemajetnych ludzi próbujących zaoszczędzić na durnych wymysłach urzędników europejskich. Obniżce cenę gazu ziemnego i LPG. Obniżcie trochę tę akcyzę. CO2 się zmniejszy i kary za produkcję tegoż będą mniejsze co się zrównoważy w kosztach budżetu.
  • ~jozek
    (2019-01-09 06:40)
    Zrobic jeszcze drozsze filtry to niebeda wycinac gdyby przeglady aut na stacjach wycofali te auta bez filtrow to stacje benzynowe mogli by pozamykac dlatego nie bedzie zakazu wycinania filtrow proste kasa sie liczy nad ludzkie zdrowie ale to wszystkich bez wyjatku dotknie biednych i bogatych to sprawiedliwosc
  • ~Mak
    (2019-01-09 03:52)
    Nic nie zrobią!! Stare TDI to pisi ciemniejszy elektorat!!!
  • ~Action Direct
    (2019-01-08 23:24)
    Wycięty filtr - konfiskata samochodu i wysłanie do huty. Na koszt właściciela trupa.
  • ~RyTe
    (2019-01-08 21:31)
    Skąd te badziewiaki przybyli? Problem smogu istniał od dawna a największy wkład mają włodarze miast, którzy oddali kwestie zabudowy deweloperskiej mafii. Zabudowano wszystkie kanały wentylacyjne miast a dzisiaj opowiadają banialuki o "filtrach cząsteczek stałych".
  • ~Sherlok Holmes
    (2019-01-08 20:54)
    Zobaczcie kto finansuje ten cały polski alarm smogowy i wszystko będzie jasne
  • ~m-53
    (2019-01-08 20:42)
    @Dimarina. DPF-y wycinane są również w nowych samochodach. Żaden producent ani oczywiście unijni pomysłodawcy nie informował, że niektóre rozwiązania kompletnie się nie nadawały do samochodów poruszających się lokalnie, w ruchu miejskim i na krótkich odcinkach (np. kurierzy). System regularnie zwiększał dawkę ON by wypalić filtr i w efekcie po kilku tysiącach w silniku była mieszanina oleju z ON niszcząc go.
  • ~kaz
    (2019-01-08 18:52)
    Pamiętam, że w latach sześdziesiątych przeważnie w kotłowniach domowych paliło się koksem i nie było smrodu ani smogu.
  • ~Dimarina
    (2019-01-08 18:48)
    FIltry wycinają biedaki-cebulaki. Policja woli łapać na prędkość lepsze fury, bo normalni obywatele zawsze zapłacą mandacik i o ile wygodniej się takich łapie niż robi mozolne testy sondą układu wydechowego w terenie.
  • ~taki mamy klimat to i zwyczaj mamy taki
    (2019-01-08 18:14)
    artykolow nie podpisanych nie czytam, bo taki mam zwyczaj
  • ~taki klimat to i taki zwyczaj
    (2019-01-08 18:12)
    artykulow nie podpisanych nie czytam, bo TAKI MAM zwyczaj.

Może zainteresować Cię też: