Volkswagen ujawnił sposób na wydłużenie zasięgu auta elektrycznego. Prądu już nigdy nie zabraknie

| Aktualizacja:

Volkswagen mocnym akcentem kończy 2018 rok i rozpoczyna nowy 2019. Niemiecki producent ujawnił pierwszą przenośną ładowarkę umożliwiającą szybkie zasilanie aut w energię elektryczną. Taki "powerbank" sprawi, że prądu już nie zabraknie?

wróć do artykułu
  • ~Jaro
    (2018-12-31 19:42)
    Nie rozumiem po co przechodzić z silników na benzynę i olej napędowy na napędzane węglem brunatnym, to takie ekologiczne? Dla tych którzy nie wiedzą skąd się bierze prąd w Polsce.
  • ~jc
    (2019-01-01 09:33)
    Volkswagen - nie wierzę tej marce, jak i całej grupie VAG , po aferze dieselgate. Nie mam do nich zaufania.
  • ~Hyum
    (2018-12-31 14:31)
    No a co tam u polskich specjalistów od elektrycznych pojazdów? Ile modeli wchodzi do produkcji ? Elektryczna Syrena gotowa ?
  • ~m-53
    (2018-12-31 14:40)
    A ile ton waży to cudo?
  • ~ulisse
    (2018-12-31 13:51)
    proponuję 5 km przedłużacze, np. w promocji w Biedronce za PLN 89,99..
  • ~miś
    (2018-12-31 16:37)
    "Volkswagen planuje wydać nieco ok. 44 mld euro na badania i rozwój w dziedzinach samochodów elektrycznych," A ile planuje wydać Matousz z Chrzanowskim, Glapą i blondynkami?
  • ~Także ten
    (2018-12-31 14:34)
    Fajnie że ktoś powiedział jak koszty tych ładowarek z akumulatorami mają się do kosztów normalnej ładowarki...
  • ~burak
    (2019-01-02 13:20)
    Jednolite szuflady -Akumulatory pasujące do każdego samochodu -wymiana w punkcie 2 minuty -tak powinno być ...ale nie każdy producent inaczej jak z ładowaniem telefonu .... Nikt nie powinien ładować tylko wymieniać zespół akumulatorów .........Punkty wymiany + instalacja solarna powinny być budowane razem
  • ~wjw
    (2018-12-31 13:41)
    A od kiedy bateryjki w kioskach o marketach ?
  • ~theAuthor
    (2018-12-31 15:36)
    Myślałem że chodzi o pojemniejszą baterię. Gdzie te obiecane baterie 3d, niewybuchające. Komuś chyba zależy żeby nie powstały.
  • ~reg
    (2019-01-02 17:10)
    U złodziei nie kupuję i nie ładuję.
  • ~Caius
    (2019-01-02 23:59)
    A ile kosztuje taka bsdziewna propaganda motoryzacyjna w nowomodnej prasie finansowej?
  • ~Mam dyplom,konstruktora w tej branzy jeszcze z PRL - u
    (2019-01-07 12:23)
    W koncu wszedzie na swiecie brakuje pradu,w Polsce ,Australii,Nowej Zelandii,Kanadzie,tylko USA ma go wiecej,bo tam przemysl lezy.Niemcy maja realnie nadmiar pradu,ale nie na skale taka aby ladowac dla kazdego auta baterie.To jest obled !,moze polityczny.Auta ciezkie jak cholera,slabe hamowanie,widzialem jak sie potrafia palic do asfaltu,nie ma sily ugasic baterii.
  • ~mkk
    (2019-01-04 11:20)
    Piszecie: "Volkswagen planuje wydać nieco ok. 44 mld...." Nieco około w przybliżeniu mniej więcej to by było tak jaby w sam akurat...
  • ~Krzywe zwierciadlo
    (2019-01-07 12:32)
    Przypominam swieze fakty,wprowadzanie zarowek energoszczednych,odkurzacze do 1000 W, silniczki itd.A tu setki KW ,a to ciekawe.Co do samochodow to uzywam tylko niemieckie,mam sportowe Audi,wczesniej by Volkswagen i Mercedes,wszystkie jezdzily jak trzeba,nie ma na nich bata.Pamietam jak nasz profesor mowil wymieniajac marki samochodow,niemieckie,pozniej Volvo,Jaguar, a reszta to pojazdy toczace sie !.Mial racje,jak skonczylem z Holdenami ,to odzylem.
  • ~pismatolek
    (2019-01-05 22:09)
    VW? Wlasciwa nazwa das schwindel.
  • ~LWP
    (2019-01-02 15:36)
    proponuję modułowy przenośny system zasilania tych stacji - oparty na agregatach spalinowych. Dieslowskie wyjdą najtaniej
  • ~okej
    (2019-01-02 20:36)
    Spoko, jak taki samochód zrobi 1000KM na jednym ładowaniu, koszt tego ładowanie nie będzie droższy od 80% ceny paliwa i czas ładowania do 100% nie będzie dłuższy jak 15-20 min. Oczywiście gabarytowo nie będzie większy od normalnego sedana/hecbeka, to w tedy to będzie miało sens
  • ~ziutek
    (2019-01-01 14:06)
    A co z polskim e-autkiem?
  • ~Don Pedro
    (2019-01-03 08:35)
    A wymienne pakiety baterii o standaryzowanych wymiarach i parametrach (napięcie/pojemność) nie wchodzą w grę? Znowu ktoś wymyśla proch...

Może zainteresować Cię też: