NOWA Warszawa M20 GT ujawniona w Krynicy. Ford wypiera się projektu spółki z Krakowa

| Aktualizacja:

Warszawa M20 GT, czyli współczesna odsłona garbatego modelu M20 z czasów PRL, to prototyp, którym chwali się krakowska firma KHM Motor Poland podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Twórcy auta twierdzą, że na potrzeby konstrukcji nawiązali współpracę z koncernem Ford. Ten jednak zaprzecza.

wróć do artykułu
  • ~I tyle
    (2018-09-05 11:15)
    Świetna stylizacja wnętrze perfekcyjne idealnie producenci wszczepili się z wymieszaniem amerykańskiego stylu z europejskim napompowany mustang ma sporą konkurencję gdybym dzisiaj wszedł do salonu i do wyboru miał wspomnianego mustanga a Warszawę wybrał bym właśnie to drugie auto pozdrawiam serdecznie całą ekipę która pracowała nad projektem i trzymam kciuki za kolejne pomysły 😎👍
  • ~riman
    (2018-09-05 11:35)
    A gdzie w tej "Warszawie" Warszawa?? Z przodu ford, z tylu mercedes, wnętrze porsche...żenada. Owszem, fajnie, że powstało ala polskie auto, ale mało jest innych polskich fajnych nazw??
  • ~Takie pytanie:
    (2018-09-05 12:04)
    Po co Polski samochód skoro są niemieckie używane dizle ?
  • ~Simca.
    (2018-09-05 11:33)
    Mi się podobam, zwłaszcza jej amerykańska bryła nawiązująca do legendarnego Mustanga. Krytykom i domorosłym znawcom motoryzacji przypominam że "de gustibus non est disputandum"
  • ~porucznik Precz
    (2018-09-05 10:59)
    Ale goovvniany projekt. Bardziej banalnego nadwozia już się nie dało zrobić. Brzydszego właściwie też, zwisająca wielka duupa i przedni zwis na metr. A garbata warszawa to to przecież kopalnia inspiracji.
  • ~pjot
    (2018-09-05 11:31)
    auto ładne ale widząc na ulicy nikt nie skojarzy z warszawą... szkoda
  • ~Qwerty
    (2018-09-05 12:24)
    Oryginalny ford mustang GT kosztuje ok 230 tys zł. Ile ma kosztować ten "ulep" powstały z oklejenia mustanga specyficznym pakietem stylizacyjnym? Podobne wynalazki zaprezentowane przez inne firmy polegały na oklejeniu nakładkami fiata 500 i nazwaniu tego "syrena". I nie spotkały się z zainteresowaniem kupujących.
  • ~qwertty
    (2018-09-05 11:25)
    ulep - klocowaty
  • ~y
    (2018-09-05 11:56)
    Ile jeszcze takich polskich samochodów będziemy oglądali? Kto za to płaci?
  • ~...1953...
    (2018-09-05 12:24)
    ......kiedy ruszy produkcja seryjna " mateo" turbo gti.....
  • ~Ferdynand
    (2018-09-05 12:48)
    Polska Panamera
  • ~rocznik1945
    (2018-09-05 13:30)
    Ani słowa o tym, że fabrykę na Żeraniu wybudowano do produkcji samochodu na licencji FIAT-a, co po imterwencji władz ZSRR zmieniono na stary model FORD-a zany "Pobiedą"! To dziadostwo produkowano w różnych wersjach przez dekady! A mogliśmy od razu wskoczyć do listy producentów aut o powojennej konstrukcji! Tak samo było z polskimi komputerami we Wrocławiu czy pierwszym polskiej konstrukcji śmigłowcem ze Świdnika i paroma innymi przedsięwzięciami (np. podziemnym zgazowywaniem węgla za Gierka, kiedy to złomowano całe, gotowe francuskie line technologiczne). Ta "współpraca" została nazwana RWPG!
  • ~coryfeusz
    (2018-09-05 20:31)
    Z cyklu: "Jak zepsuć Forda Mustanga". Obleśny pysk, brak proporcji, straganiarskie światła z przodu...
  • ~Oj tam ojtam że nie ma umowy z Fordem
    (2018-09-05 19:34)
    Było wszystko omówione przy wódce ale widocznie jak przetrzeźwieli to i pozapominali..
  • ~miodzisław
    (2018-09-05 15:35)
    system error... Janusze projektowania... kto za to płaci?, jak można coś takiego pokazać ludziom, wstyd...
  • ~Gruby
    (2018-09-07 10:57)
    Przecież to poprostu jest Ford Mustang z toną szpachli i lipnymi światełkami z aliexpres
  • ~JP
    (2018-09-06 15:23)
    Taa, jasne. Kolejny prototyp....kilka zdjęć, jakieś pokazy, legendarna nazwa, i temu podobne farmazony. Ostatnio była Husarya..teraz ten bohomaz. Popiszą trochę, pogadają i dalej będzie jak jest, czyli egzemplarz prototypowy i do muzeum. Czesi od początku mają swoją Skodę i mimo, że to VW to jednak jest Skoda, marka pozostała. U nas co jakiś czas pojawiają się informacje, że pojawia się próba wskrzeszania jakiś legendarnych polskich marek i na jakiś plastikowo-kartonowych modelach się kończy. Polski bezsens.
  • ~mateuszek kłamczuszek
    (2018-09-06 11:27)
    Miała być taka piękna propaganda sukcesu jak to KC PiS odbudowuje polską motoryzację a wyszło jak zwykle. Wzięli Forda Mustanga i wymienili blachy nadwozia i twierdzą że zbudowali polski samochód... żenua...
  • ~Bernipl