Audi e-tron zaprojektowane przez Polaka już w produkcji. Nowy elektryczny SUV wytrzyma 5 mln km?

| Aktualizacja:

Audi e-tron już w produkcji. To pierwszy w historii niemieckiej marki całkowicie elektryczny SUV. Samochód wyposażono w rozwiązanie, dzięki któremu każdy kilometr jazdy w dół powiększa zasięg o kilometr.

wróć do artykułu
  • ~autostop
    (2018-09-04 11:02)
    Każdy samochód to wysiłek przynajmniej tysiąca inżynierów. Przypisywanie całego splendoru jednej osobie to lekka przesada. A w tym przypadku nasza narodowa megalomania.
  • ~Bez szału
    (2018-09-04 10:20)
    5 mln km podzielić na 250 równa się 20.000 km na samochód. Łał
  • ~musi uważać, tego drugiego zabił mosad
    (2018-09-04 16:10)
    nic dziwnego, że Polak stworzył nowy model Audi...ostatecznie Jezus był też Polakiem...
  • ~Misio.,,,,,,,.....,,,,,,..,,
    (2018-09-04 10:52)
    A do powstania tego modelu rękę przyłożył Kamil Łabanowicz. Przykręcił parę śrubek i wyczyścił klamki.
  • ~ziutek
    (2018-09-04 10:43)
    Nie wstyd to tak produkowac niemieckie samochody?
  • ~ł.k
    (2018-09-04 15:45)
    Ile kilogramów węgla musi spalić elektrownia aby zasilić auto na 400 km ?
  • ~Albin
    (2018-09-04 18:26)
    Ale niedouczony ten ten autor. 5 mln km to chyba napisane jednak w odurzeniu psychicznym. "Skonstruowane przez Polaka". Uderz sie w glowe autorze. Jeden Polak to moze skonstruowac zabawke, a nie samochod. Pracowalem w dwoch bardzo duzych firmach silnikowych i produkujacych pojazdy mechaniczne - po polsku nazywane w uproszczeniu samochody. Nawet w procesie konstrukcji jednego podzespolu bierze udzial wielu inzynierow, techinkow, pracownikow laboratoriow, itd, nie liczac pracy tzw. R&D, czyli po polsku wydzialu naukowego.
  • ~Zenon
    (2018-09-05 03:40)
    Propagandowe bzdety !!!
  • ~Parias
    (2018-09-04 13:35)
    REKUPERACJA - to jak mnie uczyli: odzysk ciepła a nie energii (jak mniemam) o którą chodziło Panu Redaktorowi...
  • ~makumba
    (2018-09-04 11:31)
    nie ważne, że bzdura. Ważne, że polskie
  • ~DD
    (2018-09-05 11:29)
    Nie widzę co tu było projektowane - wygląda jak każde inne audi
  • ~Daniel
    (2018-09-05 09:34)
    " Nowy elektryczny SUV wytrzyma 5 mln km?" to nie to samo co "250 prototypów Audi e-tron, które miały do pokonania łącznie ponad 5 mln km" Autor to osioł. Byle kliknięcia się zgadzały.
  • ~Jumjum
    (2018-09-09 14:42)
    No, Polak mu reke przylozyl i nie chciala sie odkleic.
  • ~Cuda na kiju
    (2018-09-05 08:31)
    No dobra. Perpetum już mamy. Na co teraz kolej?
  • ~zachwycony
    (2018-09-05 09:44)
    To jakieś fantazjowanie: 1)"Wersję produkcyjną Audi e-tron będzie można doładowywać energią elektryczną na stacjach szybkiego ładowania zapewniających moc 150 kW. W efekcie nowy SUV ma być gotów do kolejnego etapu podróży w niespełna 30 minut." czyli zatankował tylko: 150kWx0,5h=75kWh. 2) "kierowca może na osiem sekund aktywować tryb "doładowania" (boost mode). Wówczas napęd wytwarza o 35 kW i 103 Nm więcej – prowadzący ma do dyspozycji aż 300 kW " czyli to co zatankował wystarczy mu przy pełnej mocy na: 75kWh/300kW=0,25h=15min. 4)"Prototyp Audi e-tron, przy momencie obrotowym 300 Nm i przy 220 kW mocy elektrycznej, rekuperował ponad 70 proc. swej energii operacyjnej" czyli sprawność odzysku energii, bez hamowania
  • ~polag
    (2018-09-09 20:21)
    Taki news to jest nic. Bo nikt nie wie o tym że to Polak stworzył świat.
  • ~madry
    (2018-09-05 05:26)
    Z pewnoscia wytrzyma ; parkujac na pobrzezu autostrady i "zierkajac" na przejezdrzajace obok samochody !! bijace kilometry . Doputy az-jakis w to (jaluto) nie pier….

Może zainteresować Cię też: