Uważaj, bo dostaniesz mandat i stracisz dowód rejestracyjny. Wielka akcja policji

| Aktualizacja:

Policja prowadzi nową akcję. Tym razem mundurowi będą sprawdzać, czy zatrzymany do kontroli samochód może jeździć po polskich drogach. Do testów użyją dymomierzy i analizatorów spalin. Funkcjonariusze w białych czapkach mogą również zatrzymać dowód rejestracyjny po badaniu "na oko".

wróć do artykułu
  • ~blondynka z suwałk
    (2018-08-28 12:36)
    Czy policjant będzie miał chomologację ?
  • ~takjest
    (2018-08-28 13:07)
    Nie umieją promować transportu zbiorowego głównie koleii , pozwalają na sprowadzanie złomu z całej Europy a później straszą karą 5000 zł .
  • ~kierowca
    (2018-08-28 13:12)
    To będą mądrzejsi od diagnosty, który na podstawie aparatury stwierdza poprawny stan techniczny a policjant na oko bez ponoszenia konsekwencji.
  • ~wjw
    (2018-08-28 13:26)
    A kopciuchy jak jeździły tak jeżdżą. Ciekawe jak przechodzą przeglądy rejestracyjne ?
  • ~ajax
    (2018-08-28 13:33)
    Miała być "dobra zmiana", a faktycznie chyba zaczyna być "dojna zmiana"?Jak zwykle w Polsce wszystko od d..y strony.Tylko kary opresje i gnębienie ludzi mandatami, podatkami i daninami!!!Polacy jeżdżą takimi samochodami jakimi jeżdżą nie dlatego, że lubią, ale dlatego, że tylko na takie ich stać.Niech PiSiaki w końcu dadzą normalnie zarabiać, zamiast tylko ciągłych, podwyżek, opłat, podatków i sprowadzania milionów Ukraińców, którzy m.in. przyczyniają się do wyhamowania wzrostu płac.Polacy w końcu zaczną kupować nowsze samochody jak będzie ich na to stać, bo jak na razie to na co stać kogoś kto zarabia poniżej 3 tys. zł brutto jak większość Polaków w kraju?!Dla Niemca czy Francuza Włocha czy Holendra przy zarobkach 2,5-3 tys. euro, kupić co 5 lat nowy samochód za 15-17 tys. euro to nie problem, ale dla Polaka kupić nowy samochód za 60-70 tys. zł przy zarobkach 3 tys. zł to już duży problem.
  • ~Zepp
    (2018-08-28 14:09)
    Spoko. Akcja jest tradycyjnie jednodniowa więc już w czwartek wszystko wróci do polskiej normy
  • ~oczko, temu misiu odpadło
    (2018-08-28 14:11)
    W Polsce wszystko jest "na oko", choć wiadomo, że na oko jeden w szpitalu umarł...
  • ~ale cyrk!
    (2018-08-28 14:12)
    Dojna zmiana doi wszystkich w koło - obywatelu Kowalki, głosujcie dalej na dojną zmianę, będziecie goli i bosi :)
  • ~nmj
    (2018-08-28 14:15)
    kupują zajeżdżone kopciuchy a później robią w gacie
  • ~Wójt ten
    (2018-08-28 15:04)
    Typowe prześladowanie przez PiS ludzi ze wsi i z prowincji, karanie za bycie biedniejszymi. Czy PiS da dotacje dla biedniejszych na lepsze nowsze samochody aby policja nie zabierała im dowodów rejestracyjnych, bo jak nie to będziem protestować w Warszawie i żądać naszego nam należnego.
  • ~Człowiek
    (2018-08-28 15:11)
    Transport zbiorowy, to obrzydlistwo: wdychanie cudzych wyziewów z różnych otworów, obmacywanie cudzych śluzów z zarazami i pleśniami i brudami na poręczach i innych brudów. Raz jechałem transportem dla ludowych tubylczych mas to mnie brało na wymioty od tego dotykania i wdychania.
  • ~Apostoł czystego powietrza
    (2018-08-28 15:25)
    I teraz ten sam warsztat, który skasował was za wycięcie DPF, jeszcze raz skasuje was potrójnie za jego ponowne wstawienie :-)
  • ~jakzakomunyfack
    (2018-08-28 15:56)
    A OD CZEGO SĄ STACJE DIAGNOSTYCZNE? policja nie wie jakie ma obowiązki. jeśli już mają to robić to niech staną przy stacjach diagnostycznych i patrzą na czym polega badanie.ja osobiście nie poddam auta takiemu badaniu na drodze,bo to jest bezprawne.
  • ~pomysłnieuka
    (2018-08-28 16:03)
    niech najpierw sprawdzą swoje graty,a potem niech pokażą uprawnienia do takiego badania ,no i mobilną stację diagnostyczną.
  • ~prezes
    (2018-08-28 16:51)
    i bardzo dobrze,sam pisalem do ITD aby robic takie kontrole dla Diesli,ktore dymia.Problem jest ogromny,prawie polowa aut jest stara lub bardzo stara.Czesc nie nadaje sie w ogole do ruchu,czesc musi byc naprawiona,czesc jest w dobrym stanie.Piszacy to czesto uwazaja,ze jak ktos biedny to musi zatruwac srodowisko.Otoz nie -sam naleze do osob o malych dochodach i jezdze 15 letnia Skoda fabia 1,2,benzyna,ale moje auto ma prawidlowe parametry i przechodzi kontrole.Skromne,male auta na benzyne,utrzymane w dobrym stanie nie sa problemem i bieda nic nie ma do tego.Jak ktos ma male srodki to powinien jezdzic skromnym autem ale w dobrym stanie.a nie ogromnym starym Dieslem,ktory dymi.Sa male auta na benzyne,ktorych utrzymanie nie kosztuje wiele i ktore mozna potem zamienic na inne,tez uzywane,male,w dobrym stanie.U nas podejscie do auta jest jeszcze odbiciem kompleksow plynacych z biedy PRL kiedy ludzie nie mieli w ogole aut albo jakies marne.Wtedy miliony marzyly o jakims "wypasionym" Mercedesie,Audi,BMW,Oplu,VW,itd-gdy przyszla nowa Polska ludzie sprowadzili miliony starych aut,bo na takie tylko bylo ich stac.Ale dzis,po 27 latach,czesc luzdi stac na pozbycie sie owych trujacych gratow i kupienie aut lepszych,a kogo nie stac to musi sie zadowolic takim malym,skromnym autem,jak ja.Gdy ktos nie ma kompleksu nizszosci ogolnie,w zyciu, a ja go nie mam(nie mam dobrych zarobkow ani kapitalu ale mam dobre wyksztalcenie wyzsze i slynna rodzine majaca miejsce w encyklopediach i Muzeum Narodowym) to nie musi podbudowywac ego wielkoscia i marka auta czy wielkoscia domu czy dzialki.nasze spoleczenstwo cierpi na okropne kompleksy nizszosci w stosunku do zachodu,szczegolnie RFN;oraz w stosunku do grupy ludzi bardzo zamoznych w kraju.Chca im jakos dorownac,jechac "wypasiona fura" jak oni,nawet stara i z dymiacym motorem.Tu jest problem-ta mentalnosc.Osoba skromna nie wyda 6500 zl na taka Skode,jak ja,tyle dalem,ona dozbiera 10 tys zl i kupi jakies stare,duze Audi-tylko aby poczuc sie duchowo lepiej na drodze.Taka zbiorowa psychoterapia samochodowa z drobnym problemem-terapia ta wychodzi innym nie na zdrowie,tym ktorzy wdychaja spaliny.
  • ~wii
    (2018-08-28 17:21)
    Nareszcie. Dzisiaj nie mogłem wyprzedzić takiego "smroda" i musiałem wyłączyć nawiew powietrza. Dawno już te ruiny powinny być na szrocie.
  • ~goś
    (2018-08-28 19:09)
    Przecież to urządzenia dla inteligentnych, to kto to będzie obsługiwał
  • ~kiki
    (2018-08-28 19:17)
    spokojnie...pozostaje jeszcze tuk-tuk, czyli nie jest źle
  • ~Piotr
    (2018-08-28 20:20)
    A dlaczego policja nie sprawdza jaka stacja przeprowadzała badania?
  • ~Stary diesel dobry diesel
    (2018-08-28 21:20)
    Droga policjo. Weźcie się do roboty ucząc myślenia na drodze, ucząc że poruszać się można też prawym pasem a nie tylko lewym. Egzekwujcie przepis o obowiązku jazdy prawym pasem bo od zawsze go olewacie i nie potraficie nic z tym zrobić. Nie każdego stać na ************* plastikowy samochodzik co przez 3 lata jeździ a potem się go wyrzuca bo to jednorazówka.