Przegląd techniczny auta po nowemu. Rząd szykuje zmiany, w tym dodatkowe opłaty i kary wyższe o 60 proc.

| Aktualizacja:

Przegląd techniczny znowu na celowniku rządu. Wiceminister infrastruktury zapowiedział, że kierowców czeka wprowadzenie nowej opłaty jakościowej i wyższa kara za przeprowadzenie obowiązkowego badania technicznego po wyznaczonym terminie.

wróć do artykułu
  • ~ajax
    (2018-07-09 12:20)
    Jak mówili, ostrzegali, że jak dadzą ludziom 500+ to i tak później sobie to odbiorą w inny sposób nie wierzyłem, ale widzę, że to nie ja tylko tamci mieli rację.Najpierw nowy podatek na paliwo teraz to.Wyciągać, doić z pieniędzy jak się da, gdzie się da, ile się da.Przeciwko projektowi o możliwości czasowego wyrejestrowania pojazdów do 3,5 tony też głównie posłowie PiS byli przeciwni i to już w pierwszym czytaniu odrzucili ten projekt, znamienne.
  • ~vermul
    (2018-07-09 12:13)
    Czy pisowskie kulsony myślą że każde łajdactwo można uzasadnić "dostosowywaniem do wymogów unijnych"? Tak gdzie nie chcecie, jakoś się nie dostosowujecie - załgańcy!!!!
  • ~ajax
    (2018-07-09 12:36)
    Co podwyżka czy jakaś nowa opłata to tłumaczenie się dostosowaniem do jakiś tam unijnych wymogów, norm czy koniecznością zrównywania z tzw. średnią unijną, albo coś tam podobnego, skąd my to znamy?!A kiedy w końcu płace będą podnoszone i zrównane ze średnią unijną, bo drożyznę w sklepach już dawno mamy na poziomie najbogatszych krajów UE?!
  • ~Kim Dzong Pytong
    (2018-07-09 13:25)
    wódz prezes Jarosław zdecydował....Polacy będą wszędzie chodzić piechotą.
  • ~kierowca
    (2018-07-09 14:20)
    Złodziejom zawsze jest mało dlatego PIS ciągle nas okrada coraz bardziej.
  • ~hey
    (2018-07-09 11:46)
    Mafia PiSb0olszewicka !!!
  • ~DEY001
    (2018-07-09 15:24)
    OPRESJE I KARY,OPRESJE I KARY, OPRESJE I KARY, w tym Siętoszkowatym Kraju - Raju , nic innego nie potrafią .! Ile jeszcze zniesie ten OBOLAŁY, OSZUKANY I OSZUKIWANY, OKRADZIONY I OKRADANY NARÓD.?
  • ~mokka
    (2018-07-09 14:58)
    Opłata jakościowa to nowy podatek! W RP jest zarejestrowanych blisko 29 mln pojazdów mechanicznych. To blisko 100 mln zł corocznie kasy. Na co to ma być przeznaczone??
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-07-09 15:44)
    Ja tylko napisze ze przegląd techniczny ( APK ) w Holandii kosztuje od ok 15 Euro w gore (średnio ok 22 - 25Euro) wykonuje się go w większość warszatów (nie stacji diagnostycznych). Nie ma takich dowodów rejestracyjnych jak w Polsce bo dostajemy zaświadczenie z badania technicznego oraz informacja jest w bazie i każdy może sprawdzić. Czyli jest i taniej niż w Polsce (taniej teraz), nie jest niebezpieczniej, nie ma kłopotów z brakiem miejsca na pieczątkę itd itp.
  • ~xyz
    (2018-07-09 12:46)
    wszystko idzie w górę a tu NIC???Dziwne! Znaczy = SKP przestają zarabiać!!! Bezmyślność czy głupota???
  • ~Zza oceanu
    (2018-07-10 01:31)
    Jestem 30 lat na emigracji i myslalem, ze na emeryture wroce do kochanego kraju. Poczytalem troche wiadomosci o zyciu w Polsce i wlos mi sie zjezyl na glowie. Za PRL-u bylo zle, biednie i niebezpiecznie, ale nie bylo takiego zlodziejstwa uswieconego prawem.
  • ~warszawiak
    (2018-07-09 23:14)
    my za to wybudowalismy tysiace kosciolów i postawilismy jesusa ze swiebodzina. w wyscigu na najglupszy naród europy dzierzymy bezapelacyjnie pierwsze miejsce... O przepraszam, ale zapomnialem dodac setki miliony dotacji dla ojca dyrektora na jego termy, uczelnie i inne pseudo biznesy dojace nasz kraj
  • ~dobra, dojna zmiana
    (2018-07-10 13:51)
    No przecież na te premie, co "im się po prostu należą" skądś trzeba wziąć, nie...?
  • ~fifeusz
    (2018-07-24 23:52)
    Dodatkowe opłaty - jestem na nie, wyższe kary jestem na tak. Nie kupuje lewych części z dziupli tylko normalnie legalnie nówki oe delph na rachunek, wymieniam wszystko co trzeba więc przeglądy przechodze ale jak patrze na te ledwo jeżdżące graty co ktoś im podbija badanie to aż mnie szlag trafia.
  • ~cycata baśka
    (2018-07-09 19:23)
    Spotkałam dzisiaj Prezesa na przeglądzie.
  • ~Mułła Safandułła
    (2018-07-11 20:36)
    Iranem rządza mułłowie a Polska? Przymułowie :)
  • ~P.A.N
    (2018-07-09 21:14)
    Panie Chodkiewicz panu już dziękujemy
  • ~mjk
    (2018-07-17 11:23)
    Przede wszystkim powinni zaostrzyć kontrole z obowiązkowym badaniem skladu spalin. Musi sie skończyć pogoda dla diesli z zepsutymi wtryskiwaczami i wymontowanym DPFem i dla benzyniaków na olej silnikowy.
  • ~jj25
    (2018-07-10 19:33)
    Ten cały NIErząd należy wysłać do kamieniołomów!
  • ~gromek234
    (2018-07-27 12:02)
    Nie no coraz lepsze te pomysły. Oby zaraz na benzyniaki sie nie przerzucili. Nie opłaca mi sie sprzedawać golfika bo już swoje lata ma ale jeździ i części oe do niego idzie dobrać wystarczy ta bzdurna opłata paliwowa.

Może zainteresować Cię też: