Fabryki Fiata i Opla w Polsce do nacjonalizacji? Premier Morawiecki dostał list od związkowców

| Aktualizacja:

Związkowcy z Sierpnia 80 niepokoją się o przyszłość zakładów Opla w Gliwicach i koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach. W liście do premiera Mateusza Morawieckiego proszą o spotkanie i podsuwają pomysł "nacjonalizacji" obu fabryk.

wróć do artykułu
  • ~Yy
    (2018-03-02 15:31)
    Dajcie nam spokuj z wasza fabryka Pis musi wyjasnic pare spraw komu odebrac stopien Generala i kto w czasie wojny i po wojnie byl bohaterm,i kto kogo mordowal
  • ~Monachijski
    (2018-03-02 15:21)
    Związkowcom marzy się powrót do produkcji Polonezów, Żuków i Nys ? A najprawdopodobniej martwią się o swoje ciepłe posadki związkowe.
  • ~Pisamok
    (2018-03-02 17:04)
    Czyli jak w FSO,wiatr po halach hula,ale polskie hale i polski wiatr.
  • ~cymbalek
    (2018-03-02 15:30)
    Zebrac fabryki kapitalistom - na dodatek z Zachodu- przerzucic sie na produkcje POLSKIEGO samochodu na przyklad Syrenki i bedzie dobrze A jak ludzie nie beda chcieli kupowac, to sie ich zmusi.
  • ~tm
    (2018-03-02 15:36)
    Związki zawodowe zabiły FSO.
  • ~Norbert
    (2018-03-02 17:11)
    Mają rację Polskę zlikwidować to naród głupków
  • ~kubiś
    (2018-03-02 15:01)
    innymi słowy, komuno wróć !!!
  • ~Reemigrant
    (2018-03-02 15:37)
    No to komuna wraca. Oto prawdziwy obraz tego kraju i rządzących. Skrycie (no coraz bardziej otwarcie) tęsknią za tym na czym się wychowali.
  • ~Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem
    (2018-03-02 15:15)
    Było wiadomo że jest tylko kwestią czasu kiedy bolszewickie kulsony z PiS zaczną sięgać po ten temat. Międzynarodowy biznes, bankierzy, trusty i monopole kapitalistyczne na powrót zagoszczą na froncie walki ideologicznej z całym światem - jak za najgłębszej komuny. BRAWO PIS! Tak trzymać i nie popuszczać - zaorać cały przemysł i doprowadzić do upadku, jak to już raz miało miejsce w latach 80-tych!!!
  • ~Paranoja na wznoszącej
    (2018-03-02 17:14)
    Dorzucę jeszcze pomysł - wystąpmy z NATO, a zaraz potem odpalmy parę fajerwerków w kierunku Kenigsberga i yobtvaju.
  • ~Kzrysztof
    (2018-03-02 15:54)
    Związkowcy nie muszą mieć rozumu, wystarczy że biorą kasę za obijanie się.
  • ~AK
    (2018-03-02 15:49)
    W znacjonalizowanej fabryce będzie można produkować elektryczne auta - Morawiec Elektro I
  • ~Jojobe
    (2018-03-02 16:25)
    Poloneza z silnikiem FRani produkować. A sprzedawać na targowiskach. Uprzywilejowani sympatycy Dobrej zmiany.
  • ~wieloszczet
    (2018-03-02 19:36)
    cofamy Polskę (?), niech ktoś zarządzi kupno licencji od Amiszów na produkcję bryczek, stadniny odżyją, trakcja konna wróci, chłopom (wrócą) owies, siano w cenie, nie kupimy ropy...gaz niepotrzebny, popalimy drewnem z rąbanych puszcz... ile to idei zaspokoi...? przecież gdzieśtam tak ludzie żyją... itp fantasmagorie ?!
  • ~Bombo
    (2018-03-02 18:59)
    To chcą tej autonomii, czy kasy od reszty Polski na ich kopalnie i fabryki?
  • ~maro
    (2018-03-02 14:56)
    Bardzo dobry pomysł. Jestem za.
  • ~Fan Moheru
    (2018-03-02 17:52)
    Niech polskie auta elektryczne marki KRZYWOUSTY z Państwowych Zakładów Motoryzacyjnych zaleją świat. Jeszcze raz świat jęknie z zachwytu nad polską państwową myślą techniczną. Niech żyje towarzysz I sekretarz partii Jarosław! Niech żyje sojusz robotniczo- chłopski. Syjoniści do Syjamu.
  • ~darth maul
    (2018-03-02 16:46)
    Na Kubie się to nie sprawdziło. Wystarczy, że związki wykończyły Żerań, teraz biorą się za inne fabryki. Przecież każdy z zagranicznych inwestorów na sam taki pomysł naszych walecznych związkowców przygotuje się po cichu do zwinięcia interesu z naszego kraju.
  • ~fabryka
    (2018-03-02 16:33)
    ...przewidziałam, że polskojęzyczne szczuje i żule będą o takich sprawach pisali...dyrektywy szkopa m. dekana ...realizowane.....
  • ~piro
    (2018-03-02 17:10)
    No to pozamiatane: PiSokomuna w całej krasie. Gdy właściciele dowiedzą się o pomysłach nacjonalizacji to po prostu zwiną interes - zamkną fabryki. Te związkowe cepy nie rozumieją co to jest własność.

Może zainteresować Cię też: