Fabryki Fiata i Opla w Polsce do nacjonalizacji? Premier Morawiecki dostał list od związkowców

| Aktualizacja:

Związkowcy z Sierpnia 80 niepokoją się o przyszłość zakładów Opla w Gliwicach i koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach. W liście do premiera Mateusza Morawieckiego proszą o spotkanie i podsuwają pomysł "nacjonalizacji" obu fabryk.

wróć do artykułu
  • ~maro
    (2018-03-02 14:56)
    Bardzo dobry pomysł. Jestem za.
  • ~kubiś
    (2018-03-02 15:01)
    innymi słowy, komuno wróć !!!
  • ~Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem
    (2018-03-02 15:15)
    Było wiadomo że jest tylko kwestią czasu kiedy bolszewickie kulsony z PiS zaczną sięgać po ten temat. Międzynarodowy biznes, bankierzy, trusty i monopole kapitalistyczne na powrót zagoszczą na froncie walki ideologicznej z całym światem - jak za najgłębszej komuny. BRAWO PIS! Tak trzymać i nie popuszczać - zaorać cały przemysł i doprowadzić do upadku, jak to już raz miało miejsce w latach 80-tych!!!
  • ~Monachijski
    (2018-03-02 15:21)
    Związkowcom marzy się powrót do produkcji Polonezów, Żuków i Nys ? A najprawdopodobniej martwią się o swoje ciepłe posadki związkowe.
  • ~cymbalek
    (2018-03-02 15:30)
    Zebrac fabryki kapitalistom - na dodatek z Zachodu- przerzucic sie na produkcje POLSKIEGO samochodu na przyklad Syrenki i bedzie dobrze A jak ludzie nie beda chcieli kupowac, to sie ich zmusi.
  • ~Yy
    (2018-03-02 15:31)
    Dajcie nam spokuj z wasza fabryka Pis musi wyjasnic pare spraw komu odebrac stopien Generala i kto w czasie wojny i po wojnie byl bohaterm,i kto kogo mordowal
  • ~januszek
    (2018-03-02 15:34)
    od Tuska to odkupcie..
  • ~tm
    (2018-03-02 15:36)
    Związki zawodowe zabiły FSO.
  • ~Reemigrant
    (2018-03-02 15:37)
    No to komuna wraca. Oto prawdziwy obraz tego kraju i rządzących. Skrycie (no coraz bardziej otwarcie) tęsknią za tym na czym się wychowali.
  • ~AK
    (2018-03-02 15:49)
    W znacjonalizowanej fabryce będzie można produkować elektryczne auta - Morawiec Elektro I
  • ~Kzrysztof
    (2018-03-02 15:54)
    Związkowcy nie muszą mieć rozumu, wystarczy że biorą kasę za obijanie się.
  • ~rychu
    (2018-03-02 16:02)
    malo wojny z Izraelem, teraz dojdzie otwarta wojna z Wlochami (FIAT) i z Francuzami (GM) !!! czy ta cholerna sekta Jareczka tylko krasc potrafi ??!!!!!
  • ~Art
    (2018-03-02 16:04)
    Jaki mądry przedsiębiorca utrzyma w Polsce fabryki kiedy istnieją w nich setki związków zawodowych. Gdyby coś takiego się stało jak proponują te niedobry to byłoby gospodarcze bankructwo Polski. Oraz totalna blokada naszego kraju.
  • ~Marek
    (2018-03-02 16:04)
    Fabryce Fiata nic nie odebrano.
  • ~koszałek
    (2018-03-02 16:07)
    Najwyższy czas przepędzić z Polski wrogich kapitalistów z tzw. Zachodu i oddać polskie zakłady w ręce polskich patriotycznych menedżerów. Mamy w Polskie dziesiątki nowatorskich konstrukcji samochodów i powinnismy się skupić na produkcji polskiej myśli technicznej i tłuc przestarzałych i trudnych do sprzedania modeli niemieckich i włoskich. Polscy związkowcy POTRAFIĄ!!!
  • ~kapitalistyczny bandytyzm
    (2018-03-02 16:13)
    naród budował - solidarni sprzedali, rozdali albo zniszczyli, teraz naród wykupi z powrotem by nowi krętacze mieli na czym się uwłaszczyć i co sprzedawać. i znów cała strona komentarzy go ło du pc ów kapitalistów co nawet niedzieli wolnej nie mają ,ekspertów od komuny, którzy uważają że ludzie jako naród nie mają prawa do żadnego wspólnego majątku. idź jeden z drugim i kup sobie majbacha zamiast tu truć.
  • ~rodak
    (2018-03-02 16:17)
    Kulson,Kulson już raz związkowcy załatwili fabrykę FSO z warszawki (niemcom VW nie sprzedadzą) i wiadomo jak się to skończyło!!!
  • ~Jojobe
    (2018-03-02 16:25)
    Poloneza z silnikiem FRani produkować. A sprzedawać na targowiskach. Uprzywilejowani sympatycy Dobrej zmiany.
  • ~fabryka
    (2018-03-02 16:33)
    ...przewidziałam, że polskojęzyczne szczuje i żule będą o takich sprawach pisali...dyrektywy szkopa m. dekana ...realizowane.....
  • ~darth maul
    (2018-03-02 16:46)
    Na Kubie się to nie sprawdziło. Wystarczy, że związki wykończyły Żerań, teraz biorą się za inne fabryki. Przecież każdy z zagranicznych inwestorów na sam taki pomysł naszych walecznych związkowców przygotuje się po cichu do zwinięcia interesu z naszego kraju.

Może zainteresować Cię też: