Fabryki Fiata i Opla w Polsce do nacjonalizacji? Premier Morawiecki dostał list od związkowców

| Aktualizacja:

Związkowcy z Sierpnia 80 niepokoją się o przyszłość zakładów Opla w Gliwicach i koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach. W liście do premiera Mateusza Morawieckiego proszą o spotkanie i podsuwają pomysł "nacjonalizacji" obu fabryk.

wróć do artykułu
  • ~Ja...
    (2018-03-09 19:53)
    Ale w czym problem niech związkowcy odkupial te fabryki i produkują co chciał
  • ~opus
    (2018-03-09 14:56)
    Jasne qwra, dopłaćmy do fabryk, bo zle się mają.A niech sp...ją.Prowadze działalnośc od kilkunastu lat.Raz było lepiej, raz naprawdę żle...Nikogo nie interesowało, czy mam na zusy srusy i inne czynsze - płać, albo spi...aj.Krótko i na temat
  • ~pisowiec
    (2018-03-09 01:28)
    Slusznie, bo wszystkie fabryki w Polsce powinny byc rzadowe, a nie jakies tam obce i to pan Kaczynski powinien decydowac co produkowac, ile, ile placic pracownikom i w ogole o wszystkim i dopiero wtedy bedzie dobrze, jak za Gierka.
  • ~gonzo
    (2018-03-08 13:50)
    Fabryk nie wolni nacjonalizować!!! Niech właściciele je sprzedadzą innym właścicielom, podatnik nie może dokładać do biznesu, który komuś się nie opłaca!
  • ~Andrew
    (2018-03-07 19:36)
    No wy plujecie na Niemców i marcie się o ich zaklady
  • ~Internetowy Pan Nemo (IPN)
    (2018-03-07 14:37)
    A czy fabryka Opla w Gliwicach to... polska fabryka Opla czy niemiecka fabryka Opla na terenie Polski? Zawsze mnie to ciekawiło...
  • ~max power
    (2018-03-07 08:20)
    Słuchajcie związkowców a skończy się tak jak z Daewoo.
  • ~auto stop
    (2018-03-06 18:22)
    Nacjonalizacja? Niby na jakiej zasadzie? Jeśli już, to odkupienie za ciężkie pieniądze nikomu niepotrzebnej (poza związkowcami) fabryki.
  • ~Były negocjator
    (2018-03-06 17:35)
    Dobry pomysł, tylko trzeba tak jak FSO chciało od VW, wszyscy starsi pracują do emerytury,przechodząc na emeryturę dostają wysokie odprawy,nie ma żadnych zwolnień,najwyżej przesunięcia, dalsze inwestycje w polskie firmy produkujące części,zapłacenie jeszcze dużej sumy na rzecz państwa , zezwolenie na związki zawodowe które dopilnują umowy itp. itd.Efekt? żadna tajemnica, gołym okiem widać.
  • ~Robotnik
    (2018-03-06 17:14)
    Związki zawodowe mają się utrzymywać z własnych składek,a nie z budżetu czyli podatnik opłaca pasożytów,porobiło się w zakładach po 120 związków zawodowych z prezesami i innymi złodziejami.
  • ~merkel ferkel
    (2018-03-06 15:19)
    Bajkopisarze idzie pisac basnie gdzies indziej
  • ~wjw
    (2018-03-06 12:43)
    A potem to już zostanie tylko chrystianizacja ?
  • ~cdn/rupta co kceta
    (2018-03-06 09:14)
    rupta sfoje
  • ~rycho
    (2018-03-05 14:41)
    związkowcom z sierpnia 80 marzy się PRL bis z ciepłymi posadkami , znam tych ludzi bo miałem z nimi do czynienia banda darmozjadów i populistów
  • ~stary
    (2018-03-05 07:20)
    Dlaczego tu pisza osobnicy o zwichrowanym umyśle to nieda się czytac i myslec ze mamy tak bez nadziejny prosty narod ale to oni robia nam zla slawe w wszystkich dyskusjach .
  • ~raz dwa trzy
    (2018-03-04 22:31)
    Związki załatwiły FSO więc wara związkom od rządzenia.....
  • ~Gość123
    (2018-03-04 13:00)
    Nie widzę nic złego w nacjonalizacji. Na zachodzie większość dużych koncernów jest pod kontrolą państwa. Obecnie Opel należy do państwowej Francuskiej spółki PSA. Volkswagen jest także kontrolowany przez państwo i pompują pieniądze w te firmy, a geniusz Balcerowicz,Tusk i reszta bandy ściemniają, że prywatne jest lepsze.
  • ~Przedwojenny
    (2018-03-04 11:30)
    Czekałem i to nie długo aby odezwał się "lud miast i wsi" poprzez swoich przedstawicieli. Oni tylko by chcieli brać ale nic ze siebie dać. Wystarczy 3 razy dziennie paciorek i wyciągnąć rączkę po 500+ lub po pieniądze z fundacji które ukradnie wprawiony w tym kunszcie minister. Tyle w temacie!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~burak
    (2018-03-04 09:39)
    I bardzo dobrze pójdziecie do pracy gdzie indziej ....Nie będą potrzebni Ukraińcy -brawo Fiat i Opel ..........
  • ~NotSoHappy