Ojciec Rydzyk dostał samochody od bezdomnego? CBA przekazuje sprawę do prokuratury

| Aktualizacja:

"Ten samochód dostaliśmy od bezdomnego. Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody" - stwierdził przed kamerą o. Tadeusz Rydzyk. Słowom redemptorysty nie dał wiary Adam Szłapka, poseł i sekretarz Nowoczesnej. Parlamentarzysta o sprawie zawiadomił CBA, które teraz przekazało jego pisma do prokuratury. 

wróć do artykułu
  • ~KMS
    (2018-01-30 11:13)
    Przeczytałem gdzieś komentarz: "Zabiera biednym, nie daje nikomu. Taki Robin Hooj"
  • ~forsa
    (2018-01-30 11:03)
    Zawsze jak widzę bezdomnego to chce pieniędzy ale żeby pytał mnie czy chcę samochód to nigdy.
  • ~Karmen
    (2018-01-30 10:54)
    Jeden nie wpisał zegarka , drugi stodoły , trzeci samolotu a czwarty dostał od bezdomnego . Co łączy tych czterech osobników ?.
  • ~Seb
    (2018-01-30 11:22)
    Ten człowiek robi z ludzi i uważa zachodnich umysłowo i wciska te bzdura , drugie to nie jest żaden zakonnik i żaden ojciec to cwaniak szuja
  • ~Rochel57
    (2018-01-30 11:22)
    Może w końcu ktoś się weźmie za tę mafię ? Jeżeli ktoś funkcjonuje poza prawem, tzn., że w państwie jest bezprawie.
  • ~dopiero w niebie
    (2018-01-30 11:01)
    aaa, i po co tak się napinać, wiadomo powszechnie, że ojciec tadeusz to niezłomny patriota, katolik i wzorzec doskonałości wszelakich , nawet, jeżeli coś tam, coś tam , to i tak dopiero w niebie będzie sąd ostateczny...
  • ~frage
    (2018-01-30 11:10)
    Ojciec Rydzyk jest właścicielem prywatnej telewizji?
  • ~To nie jest śmieszne
    (2018-01-30 11:29)
    Nawet etatowy redaktor "Trwam" nie potrafił powstrzymać zdziwienia na słowa swojego pracodawcy rydzyka o darowiźnie (wychodzące z orbit oczy reaktora wskazywały na bezgraniczne zdumienie - reakcja bezcenna). Ale cóż z tego, przecież wszyscy wyznawcy "rydza" z pewnością uwierzyli swojemu guru.
  • ~PIS jest OK
    (2018-01-30 12:06)
    Zaczynał od handlu autami i nadal ma do nich sentyment.
  • ~wdzięczny PISuarski naród
    (2018-01-30 12:42)
    Bardzo, ale to bardzo jestesmy wdzieczni tej dojnej zmianie i dyrektorowi imperium ,że nas tak ładnie równo doją gdzie się da i jak sie da....dziekujemy !
  • ~us
    (2018-01-30 11:55)
    A kiedy o. Rydzyk kupił telewizję Trwam od fundacji Lux Veritatis? I za ile?
  • ~Ojciec Krzysiek
    (2018-01-30 12:50)
    Chętnie dowiem się jaki będzie finał tej sprawy
  • ~Święty
    (2018-01-30 12:52)
    Polska Euro Komedia......słów brakuje
  • ~rychu
    (2018-01-30 14:21)
    kiedy sie ukrywal przed swoim zakonem (Redemptorystami) wysylal do Polski uzywane samochody na kwity o darowiznie !!!!!! interes znowu kwitnie - darowizna od bezdomnego, ktory zaraz po tym zmarl !!!!!!?? on nasmiewa sie z prawa i wszystkich Polakow !!!!!!! to jest opluwanie i osrywaanie uczciwosci !!!!!!! katol ktory opluwa nauke Jezusa !!!!!!!
  • ~Daniel
    (2018-01-30 12:37)
    Rydzyk jest księdzem z tego kościoła co faszysta Josef Tiso a mówi w mediach że jest z tzw. Polskiego Kościoła w Toruniu a to kłamstwo. Obraża księdza dr.Mirosława Malinowskiego proboszcza polskiego kościoła w Toruniu.
  • ~moherek
    (2018-01-30 12:45)
    Nasz ukochany o.rydzolek dzięki "bezdomnemu" nie będzie już musiał jezdzic ...rowerem,- prawda !? P.S. a swoją drogą jestem ciekawe czy CBA sprawdziło czy ten bezdomny naprawdę wygrał w coś ..Totolotka....
  • ~antyKODzia
    (2018-01-30 11:30)
    Ta drurna szlapka w spadku od Komoruska powinna juz wiedziec ze w przypadku darowizn na zakony i koscioly (wszystkie, nie tylko katolicki) nie ma zadnego podatku
  • ~C#@12yt
    (2018-01-30 14:30)
    Cytuję z innego portalu. ~Co ojciec Rydzyk zrobił z 200 mln zł zebranymi niby na ratowanie Stoczni Gdańskiej?? do ~pk: >trzech senatorów jechało na posiedzenie komisji sejmowej z dokumentami na przekręty "zbiórki" nagle miało na drodze "spotkanie z maszyną rolniczą" w letni słoneczny dzień( zginęli wszyscy)< ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Tu jest więcej o tym wypadku BARDZO Rydzykowi na rękę ====> Dlaczego śledczy do tej pory nie chcą wyjaśnić tajemniczego wypadku opla calibry, w którym zginęły trzy osoby związane ze zbiórką ojca Rydzyka na ratowanie Stoczni Gdańskiej, ok. 200 mln zł? Z tej kwoty partner Rydzyka - ojciec Jan Król - przepuścił 5 mln zł na giełdzie. W momencie zagrożenia Stoczni Gdańskiej upadłością Hutyra zostaje przewodniczącym Komitetu Ratowania Stoczni, powołanego przez Radio Maryja. Stając na ambonie obok o. Rydzyka Hutyra mówi: "Daję słowo honoru, że żadna złotówka przeznaczona na ratowanie stoczni nie przepadnie". W 1999 r. Hutyra orientuje się, że nie wiadomo, co się stało z pieniędzmi na ratowanie stoczni. Wysyła listy do o. Rydzyka i osób związanych z Radiem Maryja (były publikowane w „Gazecie Polskiej”). Listy pozostają bez odpowiedzi, a ludzie związani z o. Rydzykiem organizują spotkania, podczas których szkalują Hutyrę. "Bolek, nie możemy dalej współpracować. Z ust ojca dyrektora padają zarzuty pod twoim adresem. Podobno jesteś agentem" – mówi Hutyrze jeden z jego znajomych. Hutyra zakłada stowarzyszenie „Arka”, które skupia akcjonariuszy Stoczni Gdańskiej. W 2000 r. pojawia się szansa na jej uratowanie . Tajemniczy wypadek Na wrzesień 2000 r. wyznaczona zostaje data walnego zebrania akcjonariuszy. Plan Hutyry jest następujący – akcjonariusze wybiorą radę nadzorczą. Najważniejszym punktem zebrania będzie głosowanie nad uwłaszczeniem pracowników oraz emerytowanych stoczniowców. W ten sposób stocznia pozostanie w polskich rękach. Po zakończeniu walnego władze stoczni wystąpią do dyrektora Radia Maryja Tadeusza Rydzyka z prośbą o pieniądze na jej funkcjonowanie. Piątek, 15 września 2000 r., Bolesław Hutyra, a także Marian Moćko, członek zarządu stowarzyszenia „Arka”, oraz przyjaciel Hutyry Andrzej Bugajski jadą na spotkanie z ministrem skarbu Andrzejem Chronowskim. Koło Nidzicy prowadzony przez Bugajskiego opel calibra zderza się z maszyną drogową. Kierowca i pasażerowie giną na miejscu. Okoliczności są niejasne – wypadek zdarzył się na prostej drodze, przy dobrej widoczności i ładnej pogodzie. Eksperci badający okoliczności tragedii stwierdzają, że przyczyn nie można ustalić. Zastanawiający jest jednak brak śladów hamowania...
  • ~WKKW
    (2018-01-30 11:59)
    Pan Szłapka nie rozumie prostej rzeczy, że darowizny na cele kultu religijnego są zwolnione z opodatkowania.
  • ~KaMa
    (2018-01-30 21:56)
    Tak trzymać Panie pośle. Brawo.Przeczepac tego chciwca i poslac go z niczym.

Może zainteresować Cię też: