Volkswagen e-Golf to najoszczędniejszy samochód w Polsce. Za 4,79 zł przejedziesz 100 km

| Aktualizacja:

240 km trasy do pokonania i koszt paliwa na 100 km jako decydujące kryterium przy wyłonieniu zwycięzcy w klasyfikacji generalnej. Na mecie bezkonkurencyjny okazał się elektryczny Volkswagen e-Golf. A jak wypadły auta z silnikami spalinowymi?  

wróć do artykułu
  • ~Eko-burst
    (2018-02-15 14:13)
    Po 5-7 latach trzeba będzie kupić nowe akumulatory lub wartość auta = 0. Produkcja akumulatorów i prądu nie do końca jest zawsze ekologiczna... Akumulatory musza mieć zywotnosc minimum 30 lat aby uznać że jeździ się taniej...
  • ~Piotr
    (2017-10-25 07:43)
    Trzeba pamiętać, że baterie z czasem tracą swoją pojemność i przez to zmniejsza się zasięg i zwiększa spalanie.
  • ~ali
    (2017-10-24 22:48)
    "Zatem koszt przejechania 100 km elektrycznym Golfem jest niemal czterokrotnie niższy od kosztów samochodów z silnikiem benzynowym lub turbodieslem pod maską. A gdyby uzupełnić zapas energii w ogólnodostępnym, darmowym punkcie ładowania (np. w galerii handlowej) to okazałoby się, że tę i każdą inną trasę można przejechać za darmo." A gdyby uzupełniać normalne paliwa w darmowych stacjach paliw ?Też można jeździć za darmo.
  • ~max05b
    (2017-10-12 10:00)
    Mam golfika ale starszej generacji i to naprawde oszczędne auto. Pali mało, praktycznie sie niepsuje. Nie pamiętam żebym coś przy nim robił oprócz klocków i tarcz ale to z delphi udalo mi sie dostać w normalnych pieniadzach. Co ztego ze auto mało pali jak części moze mieć drogie i w końcowym rozrachunku wcale tak dobrze nie wypada
  • ~drugie dno
    (2017-10-07 11:37)
    Wygląda mi to jednoznacznie na reklamę, pardon "artykuł sponsorowany"! VW promowany!
  • ~alf
    (2017-10-05 22:52)
    a czy autor reklamowego artykułu obliczył koszt wymiany akumulatorów i wyliczyl ile on wyniesie w przeliczeniu na te 100 km. obawiam się że elektryk wyjdzie coś za drogo
  • ~Właściciel Renult
    (2017-09-29 09:05)
    Clio IV 0.9 TCI 5,6 litra w cyku mieszanym ( 90 KM , 12 sekund do setki )
  • ~rsr
    (2017-09-29 07:18)
    Nowy Nissan Leaf ma się ładować w 80% w 40 minut. Tak deklaruje producent. I to jest nius w świecie aut elektrycznych!
  • ~Borkwa
    (2017-09-29 07:13)
    A gdyby od ceny paliwa odjąć akcyzy i podatki, wynik byłby całkiem inny.
  • ~super bzdury
    (2017-09-29 06:28)
    ekologiczna jazda na prąd ! --- a prąd produkujemy w elektrowniach węglowych
  • ~No dobrze
    (2017-09-28 09:47)
    A za ile (godzin) będę na miejscu, mając do pokonania na przykład 1500 kilometrów? A może powinienem zapytać: za ile dni?

Może zainteresować Cię też: