Polacy przesiadają się do samochodów z LPG. Powód?

| Aktualizacja:

Relatywnie niższe ceny gazu LPG względem tradycyjnych paliw napędzają rynek samochodów na gaz. Po polskich drogach jeździ już blisko 3 mln pojazdów zasilanych tym paliwem. "Polityka akcyzowa będzie w tym roku i w następnych latach stabilna, podobnie jak ceny surowca, dlatego spodziewam się stabilnych cen autogazu" - prognozuje Sylwester Śmigiel, prezes Gaspolu.

wróć do artykułu
  • ~Daniel
    (2017-05-13 17:02)
    Przede wszystkim cena gazu. W tym momencie jest to najtańsze paliwo na rynku i chyba długo nie ulegnie to zmianie. Koszt montażu instalacji LPG zwraca się bardzo szybko. Ostatnio montowałem u siebie instalację Zavoli do Meganki 1.6. Koszt śmieszny w porównaniu do oszczędności. Wystarczy użyć kalkulatora LPG. Mi wyszło że przy mojej jeździe zwróci się po 7 miesiącach.
  • ~Pijusss
    (2017-05-11 15:44)
    To najbardziej ekologiczne paliwo do silników spalinowych, zamiast dopłat do tego typu pojazdów to oni szukają nie wiadomo jakich drogich wynalazków do diesli typu DPF, addblue i innego dziadostwa, gaz w fazie ciekłej to jest paliwo prawie idealne, niestety jeżdżę na benzynie i żałuję tego