Rząd wsadzi Polaków do aut na prąd. Umowa już podpisana, pierwsza partia Nissanów przekazana

| Aktualizacja:

"W 2020 roku będzie 6000 punktów wolnego ładowania i 400 punktów szybkiego ładowania. To jest plan podstawowy" - ogłosił wiceminister Michał Kurtyka z Ministerstwa Energii. W Centrum Badawczym PAN w Jabłonnie podpisano Polski Program Elektryfikacji Motoryzacji. Przekazano też do użytku pierwszą partię 20 elektrycznych nissanów LEAF.

wróć do artykułu
  • ~polski cham
    (2017-03-02 16:35)
    Istnieje takie powiedzenie, może niezupełnie przyzwoite, ale oddające niewiarę w te deklaracje - "obiecanki macanki, a głupiemu stoi". Przepraszam za tę modyfikację znanego powiedzenia.
  • ~Kuba
    (2017-03-02 17:22)
    Szkoda ze PIS nie obiecał kazdemu slonia. Kogo stać przy obecnym wyzysku fiskalnym na auto elektryczne? Garstkę najlepiej zarabiających albo tych co się w kredyt zadłużą na lata. Kogo najmocniej PIS ukarał wysokim cłem? Ludzi biednych sprowadzających używane auta z za granicy bo ich na nowe nie stać. A teraz ten sam Rząd który najbogatszym bardzo obniżył cło na samochody będzie jeszcze bardziej obniżać rachunki za prąd. Za przejazdy autem itd. To jest zwykła zakłamana banda socjalistów To nie jest Prawo i Sprawiedliwość to Bezprawie i Niesprawiedliwość!! Jak można popierać PIS? Trzeba mieć coś z głową by na nich głosować! Zwykłemu obywatelowi ceny nie obniża ale bogatemu to i owszem!
  • ~hjg
    (2017-03-02 18:04)
    250 tys. egz. to przy 1mld samochodów na świecie wartość nie godna wspominania
  • ~ajax
    (2017-03-02 18:39)
    Na nowy samochód elektryczny za kilkadziesiąt tyś. zł będzie stać przeciętnego polaka, który zarabia w większości do 3 tyś zł brutto?!Wolne żarty!!!Na razie zamiast ulżyć biedniejszym, podniesiono kilkunastokrotnie cło na sprowadzane auta, a obniżono bogatszym na nowe samochody.
  • ~Juzwa butrym
    (2017-03-02 19:36)
    Wy dupki ME zajmijcie się indywidualnymi zrodlami energii.Nie tylko synekurami dla synów !!!.
  • ~ojej
    (2017-03-02 22:08)
    Nawet bym się ucieszył, gdyby to nie było tylko bezmyślne naśladownictwo krajów bardziej rozwiniętych w iście socjalistycznym stylu, rządowa popularyzacja samochodów elektrycznych w kraju, w którym są sezonowe ograniczenia w dostawie prądu dla przedsiębiorstw, a nawet odbiorców indywidualnych, bo produkcja energii jest przestarzała i nieekologiczna przypomina próby zbudowania polskiej bomby atomowej przez Gierka.
  • ~:)))
    (2017-03-02 22:19)
    Już widzę te wtyczki i kable zwisajace z 4 piętra w blokach bo wszyscy ładują
  • ~pulpa
    (2017-03-02 23:43)
    jakie stacje ładowania ? kto to niby postawi jak przepisy w Polsce zupełnie wykluczają opłacalność inwestycji. Jeden supercharger Tesli ma 100kW czyli stacji z dziecięcioma punktami ma 1MW !! Opłata od mocy przyłaczeniowej zabije jkazdego na miejscu. Wiecie już dlaczego w Polsce jest jeden (słownie jeden) supercharger.
  • ~wolska
    (2017-03-02 23:46)
    jak na razie to nawet akcyzy nie znieśli na elektryczne choć Mr Power Point zapowiadał. O dofinansowaniu jak w innych krajach już nie wspomne bo nie chce kopać leżącego
  • ~ccc