Policzyli zamożnych i bogatych Polaków. Wiadomo, gdzie mieszkają i jakie mają samochody

| Aktualizacja:

Pierwszy raz historii liczba zamożnych i bogatych Polaków w 2016 roku przekroczy milion. Najwięcej takich osób mieszka w województwie mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. A pieniądze wydają przede wszystkim na samochody luksusowe i premium.

wróć do artykułu
  • ~fred
    (2016-12-15 21:01)
    85000 brutto rocznie to bogaty? Kogoś poj... do samego końca. To przecież jakieś 5-6 tyś miesięcznie, a to kwota na bardzo skromne przeżycie singla(!). Gdzie rodzina? Dom? Samochód? Co oni tam ćpają w tych ministerstwach czy GUSie? Majętny to taki gość, który ma majątek co najmniej 1 mln zł i równocześnie ma dochody miesięczne na poziomie co najmniej 25 tyś. zł. Ale czy to już bogaty? Raczej jeszcze nie...
  • ~calc
    (2016-12-15 10:25)
    700 zl. to 1700 eur ciut ponad minimum w Europie
  • ~solary10000
    (2016-12-12 14:59)
    5000 zl netto to bogactwo ? Gdyby ten co pisze te bzdety mieszkal pod mostem to uznalbym to za jego zdrowy punkt widzenia.Jak bogatym mozna sie czuc po uiszczeniu podstawowych oplat i potrzeb rodziny wielodzietnej w tym kraju ?
  • ~antoni
    (2016-12-09 17:35)
    Do tej grupy bogatych i zamożnych , zaliczyć specjalistów od reprywatyzacji i prezesów spółek państwowych oraz członków rządu ,bo emerytów oraz pracowników z podniesioną płacą minimalną to raczej zaliczyć nie można .
  • ~abce
    (2016-12-09 08:02)
    CO ZA BREDNIE WYPISUJECIE?? 85 tys. rocznie to jest 7 tys. mies.Co to za luksusy???
  • ~Beka
    (2016-12-08 21:40)
    A może policzyć najbiedniejszych? Oj byłoby trudno!
  • ~anonim (nie Gal)
    (2016-12-08 21:05)
    Cisną mi się na język słowa, których mi automoderator nie przepuści. Dlaczego? Bo jestem ha, ha, ha, zamożnym człowiekiem! Tak zarabiam miesięcznie 7300 czyli nalęże do 3 procent polskich krezusów! Jeżdżę supernowoczesnym 16 letnim autem, na wczasy jadę na agroturystykę, dzieci mają pretensje, że ni mogę kupić im telewizora i konsoli bo to dla mnie za drogie, a mieszkamy w 60 metrowym trój komnatowym apartamencie z wielkiej płyty! Bo z tych 7300 zostaje ca 5700 na czysto. Tak to jeszcze jest fajna kwota ale moja żona zarabia już tylko minimalną krajową. Za mieszkanie, media, tv itp., schodzi ponad 1000 zł. Fakt nie głodujemy ale czy te pozostałe po opłatach 1400 zł na głowę miesięcznie to tak dużo?
  • ~ ect...
    (2016-12-08 20:20)
    Zamożnych i bogatych? Buuuach,cha,cha. 85.000 zł rocznie, to zarabia sprzątaczka w UE. Odnoszę wrażenie, że autor(ka) tych wypocin zapomniał(ła) o 3.000.000 "milionerów" pracujących w UE i zarabiających powyżej 20.000 euro rocznie.
  • ~Obcio
    (2016-12-08 17:32)
    Będzie komu dowalić 50% podatku. Bogaci płacą wysokie podatki albo wy...lają z Polski Szybka piłka. :)
  • ~podatnik
    (2016-12-08 16:27)
    Pragnę przypomnieć , że PRL bis na początku grudnia 2016 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie sprawiedliwość zaczyna swoje żniwa od nr 82!
  • ~dojna zmiana trwa
    (2016-12-08 15:01)
    pis jeszcze porządzi z rok i wszyscy będą biedni, no poza czarną mafią i ich poplecznikami
  • ~solidarny kapitalistyczny demokkkkrata
    (2016-12-08 14:51)
    Ciekawe czy do elity bogaczy zaliczono tę warszawska urzędniczkę specjalistkę od reprywatyzacji ? Zakosiła pond 35 mln. Rocznie od tej kwoty nawet na najniższy % przybywa milion. Pewnie reszta bogaczy też się w taki sposób dorobiła.
  • ~menel
    (2016-12-08 14:38)
    Naród idąc za solidarnymi przebierańcami i godząc się na takie przemiany, kominowe płace, spółki itp, jednym słowem - gangi cwaniaków i gangsterów może sobie teraz nie tylko luksus ale i normalne życie polizać przez szybę. Taki rolnik w ciągu paru miesięcy zastaje dotacyjnym milionerem bez żadnej pracy a węglowe mafie zarabiaja więcej niż wszyscy górnicy. Głupi robotnik im to zafundował i płaci na ulgi, zwroty strat, dopłaty dotacje nie tylko rolnikom ale i kapitalistycznym przedsiębiorcom. A jak kto oglądał na pulsie fabryki muzyki to rolnicy kąpią się w piwie,całe wsie śmigają na ścigaczach, ofrołdują terenówkami i mają w d... pracę. Za nich pracuje w prywatnych kołchozach biedota. Ostania wieść to aresztowanie chyba jednego z najbogatszych Polaków i jego wspólników za machlojki. Ciekawe czy jest jakiś jeden co uczciwą pracą się dorobił. To mi dopiero powód do dumy - wyzyskiwacze, bandziory. cwaniaki przy kasie.
  • ~Jola
    (2016-12-08 14:29)
    85 tyś brutto rocznie to ledwo 5000 netto. To ma byc bogactwo??
  • ~khoral
    (2016-12-08 14:20)
    Podatek dochodowy powinien byc zupelnie zniesiony. Podawanie pensji brutto jest tak glupie, ze az brak slow
  • ~Marusia
    (2016-12-08 14:19)
    ..85 tys. rocznie, to dziadek ma większą emeryturę ..
  • ~GGG
    (2016-12-08 13:58)
    PiS robi badania, żeby się przekonać kogo by tu jeszcze oskubać?
  • ~Co to jest?
    (2016-12-08 13:25)
    No litości, dochód powyżej 85 tys. i pokazujecie maserati. To kpina z ciężko pracujących ludzi zarabiających na poziomie minimum socjalnego na zachodzie. No niestety, ale tacy bogaci maserati nie kupią. I to ich państwo będzie skubać podwyższając podatki. A ci naprawdę bogaci siedzą i się śmieją, bo ich nikt nie dosięgnie (tak naprawdę nikt nie chce). Żenada...

Może zainteresować Cię też: