Nowa akcyza ma zależeć od pojemności, normy emisji i wieku. Ile zapłacą kierowcy?

| Aktualizacja:

Wysokość akcyzy od samochodów ma być uzależniona od pojemności silnika i normy emisji spalin, ale kwota podatku będzie obniżana wraz z wiekiem samochodu - wynika z propozycji MF. Resort ma ją przedstawić we wtorek na posiedzeniu połączonych senackich komisji.

wróć do artykułu
 • ~Wkurzony
  (2016-11-30 09:49)
  CIEŻKA BZDURA. Każda ofiara śmiertelna to koszt 2mln zł, każdy poważnie ranny to nawet 3mln zł. To powinien być punkt wyjścia do tej dyskusji. Ludzie GINĄ bo ich nie stać na nowe samochody, na serwis, na opony. PO CH OOOJ AKCYZA W OGÓLE, MORDERCY Z MINISTERSTWA MACIE KREW NA RĘKACH. Znieść akcyzę, dać ludziom odliczać cały vat, niech Państwo przestanie zarabiać na osobistym bezpieczeństwie obywateli.
 • ~Podatnik
  (2016-11-30 09:56)
  Skończeni idioci, "akcyzę należy dostosować do możliwości podatników", a może zamiast dostosowywać i tworzyć projekt, który nic nie zmienia zwiększyć możliwości podatników? Może tym byście się zajęli, średni wiek samochodów w Polsce to 14 lat. Jak w Afryce. Debile nami rządzą. Tysiące ofiar co roku, zatrute powietrze i miliony starych trupów na drogach. Umiecie matoły liczyć, ile zarabiacie na akcyzie a ile tracicie na całej reszcie????
 • ~EWa
  (2016-12-17 09:28)
  Wszyscy już stoją w kolejce do akcyzy. Znów będą patologie że zamiast pojemności w dowodzie 3 litry będzie 1,2 Będzie Audi A6 2000 rok 180KM pojemność 1,2. Extra nie?

Może zainteresować Cię też: