Volkswagen otworzył NOWĄ fabrykę pod Wrześnią. To największa zagraniczna inwestycja w historii Polski

| Aktualizacja:

Volkswagen oficjalnie otworzył nową fabrykę samochodów w Białężycach pod Wrześnią. Zakład powstał w rekordowym czasie specjalnie z myślą o produkcji craftera nowej generacji. Całkowita wartość inwestycji to ok. 1 mld euro - w efekcie jest to największa dotychczasowa inwestycją zagraniczna w Polsce.

wróć do artykułu
  • ~latona
    (2017-10-31 22:09)
    To inwestycja KOLONIALNA...
  • ~j10
    (2016-10-31 18:45)
    I co najważniejsze, całą te inwestycje sfinansował VW Poznań. Wolfsburg nie dołożył ani grosza. I jak wygląda Toyota ze swoimi 100 miejscami pracy, gdzie wypłaty będzie robił polski budżet, że o wielu latach zwolnienia z podatków nie wspomnę.
  • ~karamustafa
    (2016-10-24 18:21)
    Qżwa przecież slajd krzywousty morawiecki obiecał w ramach dobrej zmiany wspieranie polskiego biznesu oraz nowoczesnych inwestycji w polski przemysł samochodowy z napędem akumulatorowym. Za kilka lat mieliśmy być potęgą w tej branży.. Bo zachodnie, szczególnie niemieckie to be i fe i złodziejskie jest.. ~Qba
  • ~jula
    (2016-10-24 18:13)
    A Morawiecki opowiada o polonizacji gospodarki . To chyba zaczęliśmy od VOLKSPOLENVAGEN?
  • ~serwer
    (2016-10-24 18:07)
    Z pewnością biedna polska wschodnia jest zachwycona faktem, że bogata polska zachodnia ma kolejną inwestycję i miejsca pracy, a o wschodzie znowu zapomniano. To jak z tym rozwojem wschodniej polskie? Kiedy w końcu tam będą takie inwestycje?!
  • ~zawiedziony leming
    (2016-10-24 17:47)
    Co oni nam zrobili.Myśmy POpierali merkelową,a oni u PIS-orów fabrykę otwożyli.To świnstwo
  • ~optymista
    (2016-10-24 16:13)
    Mała pociecha- jak nie zarobią to się wyniosą, lepiej mieć swoje.
  • ~Tedy
    (2016-10-24 15:39)
    Fajnie, szkoda że nie otworzyli jej na Dolnym Śląsku :P
  • ~ect ...
    (2016-10-24 15:27)
    Na dzień dobry pracownicy powinni zarejestrować poważne i konstruktywne Związki Zawodowe, aby później nie było niedomówień z pracodawcą. Niech to funkcjonuje dokładnie tak jak w Niemczech, gdzie obie strony mają swoje prawne wsparcie. Im więcej pracowników zapisze się do związków, tym poważniej będą traktowani, a co najważniejsze zgodnie z prawem pracy i kodeksem pracy, dla własnego dobra!
  • ~artu
    (2016-10-24 15:21)
    Wspaniala decyzja wreszcie Kaczynski kupi samochod. i to niemiecki. A jak depnie to niepotrzebny będzie samolot .I zapanuje w kraju spokój
  • ~Bartosz
    (2016-10-24 14:02)
    O Q...a, to juz za niedlugo bedziemy wszyscy musieli pracowac u Niemca, bo polskie firmy nas olewaja i pracy nie daja. Verflucht - chyba musze zaczac uczyc sie j. niemieckiego !
  • ~patriota
    (2016-10-24 13:42)
    PiS powinien zakazać używania języka niemieckiego na terenie tej fabryki!
  • ~Wikary ze wzwodem
    (2016-10-24 13:39)
    Polska zachodnia ma fabryki a Polsza wschodnia kościoły i cerkwie :)
  • ~gostom
    (2016-10-24 13:33)
    A co, elitom z VW jeszcze za mało problemów, że otwierają nowe fabryki w Polsce a zamykają tradycyjne w Niemczech i przelewają kapitał z zachodu do wschodu - aby nie płacić podatków. Europo, Europo kiedy się **************
  • ~wawa
    (2016-10-24 13:26)
    Niemcy kiedyś bili dzieci we Wrześni a teraz otworzyli tam fabrykę. to jest naprawdę dobra zmiana
  • ~PISlover
    (2016-10-24 13:17)
    Pisowskie tłuki naprawdę myślą, że to dzięki nim powstała ta fabryka, a wystarczy tylko wiedza kiedy podpisano umowy i kiedy wystartowała ta inwestycja. Głupota pisowskiego elektoratu jest bezgraniczna...
  • ~Bażant
    (2016-10-24 13:14)
    Polacy i tak będą pracowac za marne pieniadze bo konkurencyjni Ukraincy pracuja za ohlapy a jest ich ponad milon
  • ~Harry
    (2016-10-24 13:09)
    Co na to PełO! czy teraz wiecie czym różni się zarządzanie ciepłą wodą od rzadzenia! Czy sztandar jest juz przygotowany do wyniesienia.
  • ~Seb
    (2016-10-24 12:56)
    Zaraz to ile takich fabryk VW możnaby postawić i ile tysięcy pracowników więcej moznaby zatrudnić za tę marne 50 szt. Caracali ?!
  • ~Mosiek slowianski
    (2016-10-24 12:52)
    Miejsca są i to dużo głównie w zakresie utrzymania czystości oraz wolontariaty