Varsovia spod Warszawy ochroni prezydenta? To ma być polska odpowiedź na Rolls-Royce'a [WYWIAD]

| Aktualizacja:

Varsovia - ponad 5 metrów długości, a na pokładzie spa oraz luksus jakiego próżno szukać w samochodach marki Rolls-Royce czy Bentley. O zupełnie nowej polskiej limuzynie konstruowanej od zera opowiada dziennik.pl Roman Kadler, główny projektant auta oraz prezes podwarszawskiej spółki Varsovia Motor Company.

wróć do artykułu
  • ~5kolo
    (2016-09-07 10:08)
    Taniej i pewniej będzie zlecić projekt i wykonanie do którejś z firm z programu Discovery.
  • ~Jan
    (2016-09-07 11:08)
    Super! Trzymam kciuki za sukces projektu !
  • ~króffka
    (2016-09-07 11:50)
    "zmniejsza uciążliwość pojazdu dla środowiska" - tak, skóry są bardzo ekologiczne, skóry rosną na polu i można zbierać co roku, bo odrastają. Można by tak skórę z projektanta zedrzeć, nie będzie uciążliwy dla środowiska już nigdy więcej.
  • ~vito
    (2016-09-07 12:23)
    Mielismy już nadzwyczajan Nowa Warszawe,po której slad zaginal.Mielismy Hussrie Arrinare,to samo.Pokazano naprawdwe wyjątkowe auto elektryczne z bateriami paliwowymi,ale ma kosztowac 1,5 - 2 miliony i nie wiadomo kiedy będzie.Mielismy geparda: JEDYNY,dopracowany,kompletny ,przepiekny i sprzedawany samochod ; firma zbankrutyowala i jzu jej nie ma.Teraz kolejny robi kolejny szyum.czekam na kolejna "Varsowie" z napdem międzygwiezdnym.To dopiero będzie cos.
  • ~Nick
    (2016-09-07 13:38)
    Bardzo luksusowa trumna. Samochody musza przejsc mase testow, nie tylko wypadkowych, niszczacych, ale np. testy na spalanie, czystosc spalin, hamowanie, przyczepnosci do drogi itp. Czy ktos wyda grube setki tysiecy na niesprawdzony szajs, opakowany w zlotko?
  • ~marex2229
    (2016-09-07 13:52)
    Naped stanowic beda cztery konie ze stadniny w Janowie, wymieniane na postojach na trasie co 40 kilometrow. Slyszlem ze na bazie opuszczonej przez Niemcow fabryki V2 w Penemunde na Pomorzu powstaje polski osrodek lotow kosmicznych. Powstaly juz pierwsze rysunki I zainwestowano srodki bedace tajemnica biznesowa.
  • ~Fruzia
    (2016-09-07 13:54)
    na dziobie zamiast anioła pikująca kaczka?
  • ~Andrzej192
    (2016-09-07 13:59)
    Bardzo mi się ta idea podoba. Oczywiście, żeby auto cieszyło się jakim takim zainteresowaniem wśród szejków, musi być możliwość jego serwisowania w krajach Bliskiego Wschodu. To może być zapewnione przez wykorzystanie podzespołów (silnik, skrzynia biegów, zawieszenie, elektronika itd) jakiejś znanej marki. To dla mnie jest w sumie najciekawsze: jaka to będzie marka? Rolls Royce jest produkowany w oparciu o BMW, a Bentley - o podzespoły VW/Audi. Informacja, że Varsovia będzie miała głównych kooperantów pod Poznaniem pozwala podejrzewać, że będzie to polska wersja Bentleya. Czemu nie? Jeżeli nasz rząd okaże trochę zrozumienia, odwagi i chęci podkreślenia swego przywiązania do wyrobu kojarzącego się z Polską, zamiast kupować BMW lub - jak kiedyś - Lancie, to firma będzie miała zbyt.
  • ~Olo
    (2016-09-07 14:15)
    Troche jak skoda superb z tyłu. Szkoda, że projekt nie ma konkretnych założeń, bo bez ciasnych ram czasowych czy budżetu przyszłość jest niejasna. Mimo wszystko życzę sukcesu.
  • ~Ted Kaczynski
    (2016-09-07 14:17)
    Bardziej adekwatna będzie nazwa "Megalomania", kolejne modele będą nazywać się: "Kompleks", "Paranoja", "Urojenie", oraz wersja de luxe "Bufonada"
  • ~Zenon
    (2016-09-07 14:36)
    A dlaczego marka Varsovia?, a może powrócić do reaktywacji marki CWS.
  • ~Woznica
    (2016-09-07 15:19)
    A pojazd bedzie ciagniony przez tuzin koni czystej krwi arabskiej z samego Janowa Podlaskiego.
  • ~loko
    (2016-09-07 17:23)
    powinna się nazywć PISOVIA I jeździć na węgiel, paliwie przyszłości.
  • ~My Bach
    (2016-09-07 17:23)
    Kto puscil material, ktory mial sie ukazac dopiero 1-go kwietnia 2017 ???!!!
  • ~Dr J.E.Baka
    (2016-09-07 20:45)
    Wygląda, jak spłaszczony passat
  • ~Halinka
    (2016-09-07 23:35)
    Proponuje nazwac ten samochod "Dar prezesa " albo "kartofel " wtedy bedzie wiadomo ze jest tak unikalny jak Sam prezes.
  • ~Dociekliwy
    (2016-09-08 07:18)
    A co z niezawodnoscia i jakoscia ktore wyrozniaja takze samochody luksusowe?
  • ~gostom
    (2016-09-08 09:05)
    Ale z pewnością technologia z Niemiec. hahahaha
  • ~Mocher
    (2016-09-08 09:23)
    Powodzenia!!! Niech coś się dzieje!!!
  • ~supermama
    (2016-09-08 11:22)
    Pojazd dla Kasjera Du*y? Z Trybunalu Stanu do pierdla pojedzie taniej w okratowanej "suce" SW.