Fabryka Mercedesa na pewno powstanie w Polsce? Rząd odtrąbia sukces, Niemcy studzą emocje

| Aktualizacja:

Na nową fabrykę silników Daimler planuje przeznaczyć około 500 mln euro. Kilka tygodni temu polski rząd ogłosił, że zapadła decyzja w tej sprawie. Tak napisano w oświadczeniu Ministerstwa Rozwoju. Tymczasem z komunikatu firmy wynika, decyzji jeszcze nie ma.

wróć do artykułu
  • ~buhaha
    (2016-05-19 10:22)
    a co to jest mededes ?
  • ~Normalny
    (2016-05-19 10:31)
    Teraz PiS da im wszystko tylko żeby to wziąć, odtrąbili sukces i nie bedą mogli sie wycofać. Dają ogrywać sie jak dzieci.
  • ~elf
    (2016-05-19 11:03)
    PiS to blablabla i wielka kamieni kupa a w dodatku d.pa
  • ~gos
    (2016-05-19 11:07)
    Sukces bo Polak będzie znowu dla Niemca tanią siłą roboczą?
  • ~marianek
    (2016-05-19 12:14)
    Lepiej żeby odtworzyli fabrykę Poloneza.
  • ~misiek
    (2016-05-19 12:20)
    To Mercedes potrzebuje fabryki, nie zapominajmy o tym. Żeby nasz rząd miał powód do poważnych ustępstw to pracę musiałby zyskać dużo więcej niż te 2 tyś osób bo około tylu miało być tam zatrudnionych.
  • ~slazak
    (2016-05-19 12:25)
    Niemiecki folwark, to przeciez nie pasuje. Moze pan Morawiecki zacznie porownywac Niemcow do dzumy albo do cholery.
  • ~Fruzia
    (2016-05-19 13:50)
    ci wstrętni hitlerowcy powinni całe polactwo finansować...zasiłek dla wszystkich patriotów...pracować i tak nie umieją....
  • ~~~~~
    (2016-05-19 14:48)
    Fruzia, tys POlski POlaczek robaczek.
  • ~christun
    (2016-05-19 15:12)
    z poufnych ale bardzo pewnych informacji wiem ze rzad ma dolozyc 4,7 miliarda zlotych do tej inwestycji, chcy pokazac za wszelka cene ze robia miejsca pracy, a jeszcze Mercedes dostanie zwolnienia z podatku na 22 lata. Kaczorek dal juz zielone swiatlo.
  • ~młody
    (2016-05-19 15:58)
    A jeśli nie bedzie fabryki w Polsce, to na pewno będzie to wina opozycji , głupi lud to kupi
  • ~myszka miki
    (2016-05-19 16:30)
    Pis chce sukcesu, wiec zgodzi sie na wszystkie warunki Mercedesa. Jak trzeba bedzie doplacac do interesu, to Kaczor doplaci, bo w koncu nie sa to jego pieniadze.
  • ~Piechocinski-nierob rolniczy
    (2016-05-19 18:44)
    wszystko obiecywal nic nie zrobil-mysle ze prokurator to kwestia czasu
  • ~kate
    (2016-05-19 19:14)
    A ja z wiarygodnych informacji /Prezes JK na konferencji prasowej/ wiem, że będzie repolonizacja mediów. Tak więc der dziennik przejdzie w ręce Polaków lub będzie ukażywał sie w jęz. niemieckim.
  • ~autor
    (2016-05-19 19:53)
    Ja można tyle razy dać się złapać na ten sam numer? Jeżeli chciałbym uzyskać dobre warunki pod inwestycję w kraju X, to rozgłaszam wszędzie że będę budował fabrykę w kraju Y. Wtedy rząd X staje na głowie, aby odebrać krajowi Y inwestycję, a zyskuje na tym inwestor. Na pewno fabryka mercedesa nie powstanie w Polsce, to tylko gra w którą niestety ciągle wierzymy... Nadzieja umiera ostatnia, niestety.
  • ~karol
    (2016-05-19 20:36)
    Węgrzy rzutem na taśmę dali lepsze warunki
  • ~nie marsz ałek tylko brudzi nski
    (2016-05-19 22:42)
    niedo-rzecznik tego rządu, co wieszczy złote mercedesy powinien się nazywać BO-TOPRZEZPO, a nie BO-CHENEK
  • ~nicDziwnego
    (2016-05-19 23:00)
    Na miejscu Daimlera tak właśnie bym zrobił: wiedząc, jak polskiemu rządowi zależy na pokazaniu, że inwestorzy nie tylko wycofują się z Polski (jak ostatnio zapowiadają EDF i Unicredit, a już uciekł np. Colgate-Palmolive sprzedając fabrykę), wynegocjowałbym maksymalnie duże dopłaty i ulgi, a potem poszedłbym do Słowaków i powiedział: patrzcie co nam dają Polacy, co wy na to? I po uzyskaniu jeszcze lepszych warunków postawiłbym fabrykę w kraju, gdzie rząd nie kwestionuje wyroków sądów.
  • ~rychu
    (2016-05-20 03:21)
    a ja chce zeby te klamczuchy z sekty Jareczka wyraznie powiedzialy ile to bedzie kosztowalo Polske, a to znaczy kazdego Polaka, bo przecierz ktos bedzie musial zapelniac ta dziure podatkowa (bo Mercedes dlugo nie bedzie placil) !!!!!!!! i niech pokaza o ile sa "lepsi", znaczy gorsi od poprzednich rzadow !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cholerna banda klamcow i hupokrytow !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Papież
    (2016-05-20 12:14)
    Lepsze Mercedesy niż Łady :)