Fabryka Mercedesa na pewno powstanie w Polsce? Rząd odtrąbia sukces, Niemcy studzą emocje

| Aktualizacja:

Na nową fabrykę silników Daimler planuje przeznaczyć około 500 mln euro. Kilka tygodni temu polski rząd ogłosił, że zapadła decyzja w tej sprawie. Tak napisano w oświadczeniu Ministerstwa Rozwoju. Tymczasem z komunikatu firmy wynika, decyzji jeszcze nie ma.

wróć do artykułu
  • ~Obserwator
    (2016-06-30 00:12)
    Należy działać zgodnie z zasadą, którą ogłosił Morawiecki na samym początku swojej kadencji, tzn. żadnych dofinansowań dla obcych firm. Lepiej te same pieniądze przeznaczyć na rozwój polskiego samochodu elektrycznego i zrobić Niemcom konkurencję na polskim i obcych rynkach. Nie chcą to bez łachy. Nasze pieniądze na naszą produkcję. Jako obywatel płacący podatki nie życzę sobie, żeby polski rząd płacił obcym firmom niemoralny i nieuzasadniony ekonomicznie haracz.
  • ~Skuba
    (2016-05-25 23:02)
    Od dawna już wiadomo, że brak gwarancji co do prawnych podstaw przedsięwzięcia (a tak to jest z PiSem) musi skutkować wiekszym zaangażowaniem państwa w firmę, tak, żeby żadne ryzykowne decyzje mu się nie opłaciły... Sapientii sat!
  • ~Ponad wszystko.
    (2016-05-25 17:38)
    Czyżby to był szantaż. A zresztą posłuchajcie hymnu Niemieckiego. Niemcy, Niemcy, Ponad Wszystko.
  • ~dar
    (2016-05-25 10:54)
    Morawieckiemu łempa przekręci się na druga strone jak Mercedes zwinie żagle.
  • ~analityk
    (2016-05-24 23:13)
    W takich fabrykach nie ma żadnego rozwoju kadry inżynierskiej. Rozwój tworzy się nie w Polsce tylko w Niemczech.Takie firmy dają tylko zatrudnienie dla średniego personelu technicznego. Trzeba mieć tego świadomość; bez euforii.W Polkowicach jest duża fabryka silników Volkswagena i jaki tam jest rozwój-nie ma żadnego tylko produkcja.Rozwój jest w Niemczech.
  • ~Ted Kaczynski
    (2016-05-24 00:40)
    Ej tam, ej tam, przyoszczędzi się na pińcet plus (wszak jaki idiota chciałby mieć dzieci w Wolskiej Republice Wyznaniowej?) i dorzuci się Niemcom, żeby wreszcie móc się chwalić pierwszym "sukcesem gospodarczym". TVPiS będzie miało temat na 365 wydań.
  • ~lubie pierogi
    (2016-05-22 16:01)
    A W FABRYCE BĘDĄ PRACOWAĆ EMIGRANCJI ...skąd?
  • ~Rodak
    (2016-05-22 12:15)
    "bangstery" i "byznesmany" z dużego koncernu znowu wydymają naiwnych Polaczków! Podobnych przypadków było już sporo, a tak zwane "elity rządzące" niczego się nie nauczyły.
  • ~t.runo
    (2016-05-21 14:48)
    PIS powinno wybudować własną fabrykę silników i były by to polskie silniki i Niemiec nie będzie pluł nam w twarz i dzieci nam germanił
  • ~Jerzy_evo2
    (2016-05-21 14:12)
    Mercedes nie inwestuje po to aby w Polsce żyło się lepiej. Inwestuje aby osiągnąć zysk. Zwolnienia, ulgi i wszelkie dopłaty należy rozważyć o ile przynesie nam to wymierną korzyść. W innym wypadku niech jadą do innego bantustanu.
  • ~Papież
    (2016-05-20 12:14)
    Lepsze Mercedesy niż Łady :)
  • ~rychu
    (2016-05-20 03:21)
    a ja chce zeby te klamczuchy z sekty Jareczka wyraznie powiedzialy ile to bedzie kosztowalo Polske, a to znaczy kazdego Polaka, bo przecierz ktos bedzie musial zapelniac ta dziure podatkowa (bo Mercedes dlugo nie bedzie placil) !!!!!!!! i niech pokaza o ile sa "lepsi", znaczy gorsi od poprzednich rzadow !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cholerna banda klamcow i hupokrytow !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~nicDziwnego
    (2016-05-19 23:00)
    Na miejscu Daimlera tak właśnie bym zrobił: wiedząc, jak polskiemu rządowi zależy na pokazaniu, że inwestorzy nie tylko wycofują się z Polski (jak ostatnio zapowiadają EDF i Unicredit, a już uciekł np. Colgate-Palmolive sprzedając fabrykę), wynegocjowałbym maksymalnie duże dopłaty i ulgi, a potem poszedłbym do Słowaków i powiedział: patrzcie co nam dają Polacy, co wy na to? I po uzyskaniu jeszcze lepszych warunków postawiłbym fabrykę w kraju, gdzie rząd nie kwestionuje wyroków sądów.
  • ~nie marsz ałek tylko brudzi nski
    (2016-05-19 22:42)
    niedo-rzecznik tego rządu, co wieszczy złote mercedesy powinien się nazywać BO-TOPRZEZPO, a nie BO-CHENEK
  • ~karol
    (2016-05-19 20:36)
    Węgrzy rzutem na taśmę dali lepsze warunki
  • ~autor
    (2016-05-19 19:53)
    Ja można tyle razy dać się złapać na ten sam numer? Jeżeli chciałbym uzyskać dobre warunki pod inwestycję w kraju X, to rozgłaszam wszędzie że będę budował fabrykę w kraju Y. Wtedy rząd X staje na głowie, aby odebrać krajowi Y inwestycję, a zyskuje na tym inwestor. Na pewno fabryka mercedesa nie powstanie w Polsce, to tylko gra w którą niestety ciągle wierzymy... Nadzieja umiera ostatnia, niestety.
  • ~kate
    (2016-05-19 19:14)
    A ja z wiarygodnych informacji /Prezes JK na konferencji prasowej/ wiem, że będzie repolonizacja mediów. Tak więc der dziennik przejdzie w ręce Polaków lub będzie ukażywał sie w jęz. niemieckim.
  • ~Piechocinski-nierob rolniczy
    (2016-05-19 18:44)
    wszystko obiecywal nic nie zrobil-mysle ze prokurator to kwestia czasu
  • ~myszka miki
    (2016-05-19 16:30)
    Pis chce sukcesu, wiec zgodzi sie na wszystkie warunki Mercedesa. Jak trzeba bedzie doplacac do interesu, to Kaczor doplaci, bo w koncu nie sa to jego pieniadze.
  • ~młody
    (2016-05-19 15:58)
    A jeśli nie bedzie fabryki w Polsce, to na pewno będzie to wina opozycji , głupi lud to kupi