Ford wprowadza nowy i oszczędny silnik. Wytrzymał 5,5 mln kilometrów [WIDEO]

| Aktualizacja:

Ford zaprezentował nowy silnik Diesla EcoBlue. Jednostka zastąpi dotychczas stosowaną konstrukcję wysokoprężną.

wróć do artykułu
  • ~der
    (2016-05-05 18:06)
    ale powiedzcie kto będzie cedzić paliwo i czym te mikrony to dla fantastów realia są inne ściema na całego są to parametry nie osiągalne przy masowej produkcji. Teraz płci się za wtryski z wymianą od 5 do 10 tys zł. Fachowcy puknijcie się w głowę.
  • ~FX
    (2016-05-07 11:36)
    I kolejny silnik z gatunku "gwarancja na 3 lata lub 150 tyś km" po przekroczeniu których jedyne co będziesz mógł zrobić z takim autem to postawić przy nim tablicę NUR FUR EXPORT...
  • ~Autor
    (2016-05-09 23:56)
    "W miejscu przekładni ślimakowej o konstrukcji zębatej zastosowano siłownik turbosprężarki" co to q%$#&!^ za bełkot? przecież ten dziennikarzyna nawet nie wie o czym pisze...
  • ~luki
    (2016-08-07 22:51)
    ford, bmw, mazda robią dobrą robotę w dziedzinie rozwoju silników, byłem pesymistą jeśli chodzi o 1.0 ecoboost, ale okazało się, że to świetny silnik
  • ~JK
    (2016-11-05 17:15)
    Tak doskonały, że aż strach się bać, a ja miałem pecha mieć tylko 1,8tdci. Popłynąłem tylko na 24000zł
  • ~JG
    (2017-06-12 21:36)
    Bardzo lubię Fordy za ich wygląd i mechanikę,ale jak tylko wejdę pod spód moich "Fordów" to chce mi się wyć od ilości rdzy na podwoziu i tych ich śrub, jakby wyjętych z kwasu i oblepionych piaskiem. Ileż kosztują te lepsze śruby i zabezpieczenie?Czy oszczędzanie jest lepsze ,czy dbanie o renomę?Dla mnie stanowczo to drugie.
  • ~romeo
    (2017-11-06 21:18)
    oby był lepszy... mój Transit 2.2 125 KM rocznik 2014 po dystansie 170tkm miał pękniete dwa tłoki.. niestety wymiana silnika !
  • ~Ford -nie dziękuję
    (2017-12-15 09:19)
    Łał. Tylko zapomnieli napisać iloma egzemplarzami przejechali te 400 tys.Kupiłem Customa auto roku a tu rozpadła sie pompa oleju.I silnik razem z turbiną do wymiany.Nigdy wiecej
  • ~Medalik
    (2017-12-17 18:00)
    Mam w firmie dwa costumy z 2.0 silnikiem zakupione w tym roku zrobily juz po 50 tys nic sie nie dzieje mam tez starsze roczniki juz maja przejechane po 400 tys km i nic sie też nie dzieje. Żeby nie bylo posiadam tez vw multivan 8 szt ( posiadałem) gdyz wieczna ich usterkowosc doprowadzała mnie do szału. Skrzynie i sprzegła rozsypuja sie co 80 tys silniki biora olej od zakupu juz auta 1l na 10tys km, wieczne drobnostki itp sprzedaje, czasy vw sie skączyły.