Mandat i punkty za przejazd prezydenckiej kolumny przed wypadkiem? Dla BOR-owców nie, ale dla kierowcy auta, z którego ich nagrano...

| Aktualizacja:

W internecie pojawiło się wideo z przejazdem kolumny BOR z prezydentem Andrzejem Dudą tuż przed głośnym wypadkiem na autostradzie A4. Kawalkada rządowych samochodów przekraczała prędkość i wyprzedzała w niedozwolonych miejscach. Dziennik.pl poprosił Komendę Główną Policji o komentarz do tego nagrania. 

wróć do artykułu
  • ~Sp
    (2016-04-14 15:33)
    Głupie stwierszenie o niemożliwości ustalenia osoby kierującej jest abdurdalne albo potwierdza bałagan - przecieżtam wszystko powinno odbywać się zgodnie z procedurą. Polacy nic się nie stało. Oj stało sie stało, niewiele brakowało, aby stało sie coś gorszego!!!! Kolejna nauczka!!!! Ile można?
  • ~sceptyk
    (2016-03-16 22:20)
    No chyba, że nie uda się ustalić autora, bo ten kto go zmieścił w sieci dostał go od przypadkowo poznanej osoby, albo ma legitymację dziennikarską o obowiązuje go prawo prasowe.
  • ~Waldek
    (2016-03-22 14:23)
    Dziwne stwierdzenie że film został nagrany tuż przed zdarzeniem limuzyny na a 4.od tego miejsca do miejscamzdarzenia jest ok 80 kmtak więc jeśli tuż przed to musiała by ta kolumna jechać ponad 300km /h by spełnić warunek tuż przed.nagranie to było wykonane przed wjazdem na a4 w odległości ok 10 km od wjazdu w kostomłotach jak by ktoś nie wiedział w redakcji.dramaturgią tego artykułu jest nierzetelność stwierdzeń danych faktów.
  • ~Adam
    (2017-02-20 09:13)
    A mnie tylko zastanawia, ile taka przejażdżka tylu samochodów kosztuje. Jak ja jadę na narty to płacę za paliwo z własnej kieszeni. Dlaczego prezydent nie jest w miejscu pracy tylko wyjeżdża i zostawia najważniejszy urząd w państwie. Dlaczego za nasze pieniądze robi sobie wycieczki?
  • ~vh
    (2016-03-16 16:55)
    Tak bylo, jest i bedzie - dopoki nie wyjdziemy z tego zamknietego kregu swin przy korycie i sami nei wezmiemy sie za budowanie panstwa obywatelskiego a nie partiokracji ktora jak jej pasuje uzywa demokracji do obrony koryta a gdy demokracja jej nie pasuje to nazywa ja anarchia...
  • ~Jancio wodnik.
    (2016-03-17 05:07)
    Tu chodzi o poruszanie sie kolumn prezydenckich i nie tylko tego mocium Panie.Ja pracowalem na trasie Gdansk Warszawa i kto osobiscie nie widzial przejazdu takiej lolumny,to niezdaje sobie sprawy z jakom szybkosciom oni jada.I w takich okolicznosciach wszystkie warianty sa mozliwe.
  • ~Stan2
    (2016-03-17 14:41)
    Bardzo dobrze. Na drugi raz może na mnie zakapować.
  • ~Sha
    (2016-03-16 19:14)
    "Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy uczestniczy: (...) w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona." Dziękuję, wszystko w temacie. Jak Tusek latał po kraju samolotem załatwiając prywatę to było wam dobrze?
  • ~oligofrenopedagog
    (2016-03-20 13:38)
    uczniowie ze szkoly,, specjalnej powiedzieli, ze na lekcji pani powiedziala,ze teraz jest demokracja iwszystko wolno i kazdy moze robic co chce?,pytam czy przechodzic na czerwonym swietle? po namysle powiedzieli-nie wolno......... nasza czesc spoleczenstwa nie rozumie slowa demokracja ..........
  • ~Kim
    (2017-02-24 09:04)
    Ziemię do kwiatów wozić a nie wożenie głowy państwa
  • ~szypa
    (2016-03-17 08:58)
    Sam się podłożył. Było kierować obiektyw na tachometr (prędkościomierz) ? Po co ? Dla taniej sensacji ? Typowy infantylizm autora zdjęć. ********* swojego kierowcę w kłopoty. Dziecina, pierzyna i łacina.
  • ~jasio
    (2016-03-17 08:50)
    Nagrywajacy złamal przepisy. Niech płaci. Dostał kase od redaktorków za film to mu się zwróci :)
  • ~Patolog pl
    (2016-03-16 20:02)
    Kolejny cymbał Przekonał się że dzięki tej kamerce zarobi ale idiota nie pomyślał że punkty karne trzeba być debilem debilem debilem debilem ale sądzę że ten d**** należy do patologii Obywatelskiej
  • ~Bob
    (2016-03-17 07:18)
    Po pierwsze gość z KGP źle podał podstawę prawną... Chociaż ta też w sumie pasuje ale w PRD jest również artykul, który mówi o tym, że podczas ochrony głowy państwa można się nie stosować do żadnych przepisów - to nie podlega żadnej dyskusji, a ci którzy z tym polemizując to moim zdaniem zwykli szczekacze i głaby! Po drugie: komentarze jadące po Prezydencie to też zwykłe chamstwo i prostactwo bo to nie on dyktuje styl jazdyBOR-owcom. Po trzecie: Prezydent Gajowy (czyt.Komorowski) również był wożny w tym samym stylu więc opluwanie Dudy to zwykły kretynizm.
  • ~smród
    (2016-03-17 03:10)
    Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie.