Mandat i punkty za przejazd prezydenckiej kolumny przed wypadkiem? Dla BOR-owców nie, ale dla kierowcy auta, z którego ich nagrano...

| Aktualizacja:

W internecie pojawiło się wideo z przejazdem kolumny BOR z prezydentem Andrzejem Dudą tuż przed głośnym wypadkiem na autostradzie A4. Kawalkada rządowych samochodów przekraczała prędkość i wyprzedzała w niedozwolonych miejscach. Dziennik.pl poprosił Komendę Główną Policji o komentarz do tego nagrania. 

wróć do artykułu
  • ~Wk.POLAK
    (2016-03-18 09:35)
    Straż karetka niech 300 jadą bo ratują kogoś ale k..nie na narty.Poza tym życie i zdrowie mojej rodziny i moich znajomych jest dla mnie ważniejsze niż gościa który podpisuje się jazda na nartach bo nie ma nic lepszego do roboty z powodu tego iż nie ma nic do gadania.,przynajmniej dokąd prezes J.K.zyje.P.S. Jarosław też jest dla mnie ślubem,tylko czyim?Izrael? WATYKAN? Rosja?
  • ~Moskal
    (2016-03-17 15:51)
    Toż to legalna mafia.
  • ~trudi
    (2016-03-17 13:54)
    "nie przyczynił się do powstania zagrożenia na drodze w postaci kolizji czy wypadku" to jakaś pisowska paranoja.
  • ~krzyhoo1
    (2016-03-17 07:25)
    Nagranie wskaźnika prędkości nie jest żadnym dowodem - ten policjant z KG jest tak samo wyszkolony jak kierowca BOR, który o mało nie spowodował powołania kolejnej komisji kosmitów pod batutą blisko 70-letniego wariata
  • ~lorek
    (2016-03-22 20:09)
    Idioci zabiliby prezydenta a ukarać chcą tego co pokazał jak łamali przepisy!!Nowe rozdanie!! Państwo policyjne!!
  • ~sceptyk
    (2016-03-16 22:23)
    Zwykle tak jest, że ktoś kto zauważa i komentuje a nie daj Boże dokumentuje przestępstwa rządzących i ich sług to szybko staje się sam "przestępcą"
  • ~kierowca #
    (2016-03-16 18:42)
    Rzeczniku - jak kierowcy udowodnisz , że jechał ponad dozwoloną szybkość? Na ukaranie też są odpowiednie przepisy co do których Policja też musi się stosowac !
  • ~warszawiak
    (2016-03-16 18:23)
    Karetka pogotowia z kolumna budynia ! Czy to z TWOREK ?/"Duda nie jest samodzielnym prezydentem.Duda to wstydliwy przypadek wybrania marionetki na to stanowisko"-Wlodzimierz Cimoszewicz. Brawo dla bylego premiera, to on pierwszy pokazal, ze król jest nagi!!! Wstydliwy przypadek? Tak ma Pan, Panie Premierze 100% racji!!!
  • ~jula
    (2016-03-17 04:02)
    Coście wybrali tak macie . Ja mam czyste sumienie !
  • ~fred
    (2016-03-17 08:51)
    Dlaczego polskie prawo i polskie przepisy nie obowiazują wszystkich obywateli?BO TAKA JEST POLSKA DEMOKRACJA!!!!Czyli demokracji nie ma !!!!
  • ~gość
    (2016-03-17 08:07)
    PiS = Prywata i Sobiepaństwo! Proste?
  • ~Beczkarz Klaus
    (2016-03-18 08:52)
    Ot gliniarz cwaniarz. 140 km/h. Radar ma w oku. Tą prędkość to chyba wywróżył z fajfusów bo z tego co mi wiadomo żeby kogoś ukarać za prędkość potrzebny jest pomiar specjalistycznym przyrządem z homologacją.
  • ~Mandat odebrać
    (2016-03-17 18:36)
    Szydło wyszło z worka Mandat odebrać Mandat dla borowików Zero Tolerancji dla piratów drogowych!
  • ~Komunista
    (2016-03-16 16:12)
    POPISLAM URZĄDZA SOBIE W SEJMIE DWA RAZY W TYGODNIU CYRK SEJMOWY A ŻULE WSZYSTKICH MEDIÓW W POLSCE MAJĄ DLA SIEBIE POŻYWKĘ MEDIALNĄ ....UCZCIWOŚĆ PISLAMU JUŻ WIDAĆ NA STACJACH PALIW I SKLEPOWYCH PÓŁKACH.CIEKAWE CO WYZNAWCY PISLAMU ZROBIĄ JAK IM PISLAM ZACZNIE OBCINAĆ EMERYTURY I ODBIERAĆ GRUNTY ROLNE I PRZEKAZYWAĆ JE KSIĘŻOM.
  • ~Polak.
    (2016-03-18 09:25)
    Dla mnie życie prezydenta jest tyle warte ile życie każdego innego człowieka.Narazanie na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi z rodzinami,dziećmi jest karygodne! Nie ma zgody na ponoszenia sie- Kurski np.tez miał epizody..Mało tego w kolumnie był bus Sharan prywatny którego nie prowadził borowiec..byłby mały Smolensk-tam też parę osób podlaczyli się do wyjazdu
  • ~kierowca
    (2016-03-16 21:17)
    Ja się już spotkałem z taką kolumną na drodze krajowej i musiałem uciekać prawie do rowu hamując gdy podczas jazdy z za zakrętu z dużą prędkością zjechali na przeciwny pas ruchu i jadąc na czołowe zderzenie zmuszali innych uczestników drogi do ucieczki na pobocza by mieć całą drogę wolną mimo iż środkiem bez problemu by przejechali. To odbywało się bardzo szybko i agresywnie, wymagało od innych zaskoczonych uczestników ruchu dużego opanowania. Wielu kierujących zmuszonych do nagłego hamowania i ucieczki przed zderzeniem długo stało na poboczach nad rowami po przejeździe takiej kolumny,tak jak by tornado przeszło. To nie karetka czy straż. - A jeżeli chodzi o przepisy ruchu to: Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów.
  • ~jula
    (2016-03-17 04:45)
    Komisja pana A udowodniła ,że oponę przebiło ostrze krytyki opozycji ?
  • ~Plachon
    (2016-04-05 17:21)
    Litości, co za bzdury mówi ten policjant. Na samym początku przytaczanego paragrafu jest stwierdzenie "... pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności... " a spychanie pojazdów innych z drogi to chyba nie pasuje do tego opisu.
  • ~Mac
    (2016-03-30 20:30)
    "kierowcy BOR jak i policji są specjalnie szkoleni do jazdy z dużymi prędkościami" - i to zdaniem rzecznika jest gwarantem BEZPIECZNEJ JAZDY kolumny z Głową Państwa !!! ??? Zatem KAŻDY zawodnik z licencją RAJDOWĄ powinien mieć prawo do jazdy bez zważania na znaki i ograniczenia!!! Czy Pan Policjant wie o czym mówi ?
  • ~Piast
    (2016-03-16 20:59)
    To że kedzie kolumna tzw pojazdów uprzewilejowanych nie iznacza że może stwarzac niebezpieczeństwo dla innych uzytkowników drogi . Na zdjeciu widac jak jakis pojazd z Boru jedzie na czołówke. ja nigdy takim smieciom nie zjeżdżam. Co innego Pogotowie straż policja ale nie borowcy zwykle ciecie i najczęściej ludzie pochodzący z zabitych dechami wsi.

Może zainteresować Cię też: