Volkswagen wstrzyma budowę nowej fabryki w Polsce i będzie zwalniać ludzi? Sprawdziliśmy

| Aktualizacja:

"Co nie jest niezbędne, zostanie skreślone z planu lub przesunięte w czasie. Dlatego jeszcze raz sprawdzimy nasz program wydajności. Powiem otwarcie: nie da się tego wykonać bezboleśnie" - stwierdził Matthias Müller, prezes zarządu Volkswagen AG.

wróć do artykułu
 • ~nastompilo przegiencie pytola
  (2015-10-09 11:15)
  volf to vilk ? vole chevy.
 • ~aa24
  (2015-10-09 11:46)
  No cóź, znajac pokrętne niemieckie tłumaczenia za chwilę usłyszymy że jedynym winowajcą skazy na doskonałej opini niemieckiej marki są POLSKIE i RUMUŃSKIE silniki o montażu których niemieckie kierownictwo oczywiście ne miało pojęcia i jest bardzo zdziwione
 • ~Robnad
  (2015-10-09 11:49)
  bantustany z montowniami tak mają. he, he, he.
 • ~Yossarian
  (2015-10-09 12:19)
  ""Pechowym" silnikiem""!? Ależ pudrujecie rzeczywistość "obiektywni" dziennikarze. Nie lepiej napisać prawdę o silnikach z fałszującym wyniki badań oprogramowaniem? No, ale wtedy premia byłaby zagrożona.
 • ~tt
  (2015-10-09 13:37)
  "Powiem otwarcie: nie da się tego wykonać bezboleśnie"

  A to oznacza, że koszty całej operacji, włącznie z karami za naruszenie prawa przez decydentów VV poniosa głównie pracownicy produkcyjni...
 • ~realista
  (2015-10-09 13:45)
  Bo już się boją PiSu Od nich wszystko ucieka
 • ~Andre L-P
  (2015-10-09 14:33)
  6000€ odszkodowania dostanie kazdy kto zakupil VW-OSZUSTA w Australii -taka decyzja zostala podieta przez rzad AUS - wdalszym ciagu trwa debata o innym wysokim odszkodowaniu z tytulu" celowego " zanieczyszczanie srodowiska tym haniebnym
  OSZUSTEM - z niemieckiej fabryki VW --pytam, co na to polscy wlasciciele trefnego VW.?
  czy rzad polski robi stosowne kroki w sprawie pozwu przeciw koncernowi VW ? rzad milczy!! a moze jest tak ze byli stazi agenci z polski w dalszym ciagu pracujacy dla Deutsche Banana Republik juz tuszuja ta afere by szybko zamiesc ja pod dywan? DO TEGO NIE WOLNO POLSKIEMU SPOLECZENSTWU DOPUSCIC.-minelo juz wiele dni od skandalu VW dotychczas nie bylo zadnej medialnej dyskusji o odszkodowaniu publicznym i panstwowym tak jak robia to Australijczycy i Amerykanie. Krasko,Lis czy Olejnik milcza -dla nich nie ma tematu ,ten dziennikarski" lumenproletariat" potrafi tylko straszys PISem i dzielic polakow .
 • ~Polak
  (2015-10-09 15:27)
  Najwyrażniej ktoś chciał wrobic Wolksvagena jakis konkurent tylko ktory?
 • ~Ambasada Prusakow
  (2015-10-09 16:46)
  Natomiast norme emisji spalin EURO-12 spelni tylko zaprzeg jednokonny gdyz,, Siwka,, i,, Gniady,, nie wydziela zadnych toksycznych zwiazkow do atmosfery nawet jak parska i wyproznia sie.
 • ~Bool-dog
  (2015-10-09 20:48)
  "Co nie jest niezbędne, zostanie skreślone z planu lub przesunięte w czasie.''

  Racja, dlatego zmieniłem zdanie i kupuję Bawarskie Zakłady Motorowe :))
 • ~Filip
  (2015-10-09 21:55)
  Może lepiej, żeby oszuści nie budowali fabryki w Polsce.
 • ~trawa
  (2015-10-09 21:57)
  ~trawa  na taką decyzję powinna być jedna odpowiedź wszystkich Polaków: nie kupujmy VW
 • ~Gott mit uns!!!
  (2015-10-10 01:43)
  Powiem wprost i z pamięci - a pamięć mam znakomitą!

  Otóż przypomniał mi się pewien Austriak - kanclerz zresztą - zupełnie tak jak Merkel, który był (tak jak Merkel oczywiście) wielkim miłośnikiem Volkswagena (samochodu "ludowego" - podobnie jak demokracja w PRL była "ludowa"!!!), który dla tego ludowego samochodu wybudował nawet sieć autostrad.

  Te autostrady miały doprowadzić lud niemiecki (pod wodzą owego Austriaka) do świetlanej przyszłości - ale niestety doprowadziły go tylko do Auschwitz, gdzie wybitni niemieccy specjaliści od silników spalinowych (w Niemczech są tylko specjaliści wybitni!) zaprojektowali doskonały i pomysłowy silnik z rurą wydechową kończącą sie w specjalnej kabinie zwanej potocznie komorą gazową!
  I w takich to właśnie kabinach (oczywiście zaprojektowanych przez pomysłowych niemieckich inżynierów i produkowanych masowo jak Volkswageny przez dziarskich, sympatycznych i oczywiście pracowitych niemieckich robotników) - w ramach ograniczania w Polsce emisji CO2 (wutlenku węgla) - promowali emisję CO (tlenku węgla) na skalę nomen-omen cyklonu, dzięki czemu (oczywiście w celu połączenia się w ramach legendarnej niemieckiej solidarności z ludem pracującym wszystkich krajów Europy!) wymordowali ci niemieccy inżynierowie ramię w ramię z ludem pracującym niemieckich miast i wsi co najmniej milion (a może były to nawet trzy miliony!) ludzi, którzy przypadkowo nie urodzili się jako Niemcy!
  Ow kanclerz-Austriak nie zążył co prawda opatentować swego wynalazku polegającego w istocie na bardzo prostym odpowiednim "zakrzywieniu" rury wydechowej, ale nadrobili to z nawiązką jego niemieccy uczniowie, którzy przy wykorzystaniu sprytnego programu komputerowego trują dziś gazem z rury wydechowej miliony niczego nie podejrzewających użytkowników samochodów marki Volkswagen oraz przechodniów, czekających cierpliwie na przejściu dla pieszych, aż przejeżdżający właśnie Golf TDI albo inny Passat urozmaici im skład powietrza, które właśnie wdychają!
  A obecna "kanclerina" rodem z NRD - przyzwyczajona do miłego sercu i powonieniu każdego enerdowca smrodku, jaki zostawiał za sobą Trabant, z czystym niemieckim sumieniem promuje wyroby firmy "Ludowy Samochód" na całym świecie, wysyłając w ślad za nim walizki pieniędzy, które Niemcy zrabowali tym wszystkim, z których skóry zrobione zostały owe walizki!

  Piszę to wszystko z pamięci - pamięci o tym, że jestem bratankiem jednej z takich walizek, która w poprzednim wcieleniu była bratem mojego ojca!

  Dla ścisłości dodam, że ojciec i jego brat byli Polakami i katolikami (to dla tych wszystkich, którzy się z tego powodu wstydzą!)
 • ~zz_top1
  (2015-10-12 11:27)
  Chińczycy turlają się ze śmiechu! Oto standardy Unii które blokowały dostęp do rynku ich tanich samochodów!!!
 • ~lingwista
  (2015-10-15 11:07)
  A wiec te dawniej tak bardzo oporne polskie dzieci z Wrzesni wreszcie naucza sie jezyka niemieckiego.