Pierwszy miesiąc ostrego prawa. Wiadomo, ilu kierowców straciło prawo jazdy

Mija 31 dni od wprowadzenia nowych przepisów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h tracą prawo jazdy na 3 miesiące.

wróć do artykułu
 • ~Wykidajło
  (2015-06-18 16:14)
  O wiele ciekawsze jest, czy i o ile spada liczba wypadków, śmiertelnych zwłaszcza. O ile nie spadnie w ciągu roku, twórcy tego prawa powinni wejść pod najbliższą ławkę i odszczekać to, co obiecywali (liczba wypadków miała spaść o połowę).
 • ~Zbych
  (2015-06-18 20:07)
  No i co mądrale? Czyżby przez ostatni miesiąc poprawiła się jakość polskich dróg? Bo podobno to ona ma wpływ na bezpieczeństwo. A prędkość nieeeeee.
 • ~gugcia
  (2015-06-21 09:05)
  mam jeden problem-czy te nowe przepisy dzialaja na koszmarne zachowania motocyklistow.Mamy w Krakowie taki szeroki kawalek drogi w srodku miasta- ul.Bora-Komorowskiego,scigaja sie tam bez przerwy motory,ja jadac Skoda przepisowe 70 kmh jestem wyprzedzany przez auta jadace 100 kmh i motory jadace chyba po 150 kmh lub wiecej,motory te wyja tam caly czas,policja na to w ogole nie reaguje,jade ta trasa codziennie,czasem kilka razy,mieszkam w poblizu i jest tam wielki Auchan,nigdy nie widzialem tam radiowozu i zlapanych kierowcow czy motocyklistow,a glowna siedziba policji jest blisko, na ul.Mogilskiej.Apel do policjantow w Krakowie- bez przerwy lapac na Bora Komorowskiego, w dzien i w nocy,te wyscigi tam musza sie skonczyc,to jest robienie sobie jaj z prawa tak jak tam ludzie jezdza.Policja ma szanse pokazac tam skutecznosc nowego prawa,mozna tam chyba odebrac z 500 praw jazdy na tydzien,moze kilku idiotow by pomyslalo nad soba gdyby pojezdzili sobie o 6 rano do roboty tramwajem albo stracilo prace przez brak prawa jazdy?Takze kary pieniezne za takie przekroczenia predkosci sa za niskie,powinny isc w tysiace zlotych,podobnie jak za jazde po pijanemu.
 • ~Nawigator
  (2015-06-22 10:48)
  NIe róbcie żartów nazewnictwem ,, na podwójnym gazie" . Zabójstwa , potworne kalectwa, nieszczęścia pojedynczych osób i całych rodzin pokrywacie
  frazesami często żartobliwymi. Nie dziwię się zwyczajom przed wojennym- do porządnego domu nie wpuszczano dziennikarza !
 • ~kierowca
  (2016-04-11 23:55)
  Ba Ameryke odkryli... juz dawno o tym mówiono jak i również o tym, że policjant nie może zatrzymać prawa jazdy jeżeli nie posiada się go przy sobie bo jeśli wypisze papierek że prawo jazdy zostało zatrzymane za pokwitowaniem a prawko leży np. w innym protfelu to popelnia przestępstwo