Policja w nieoznakowanych radiowozach nie może zabrać prawa jazdy? SPRAWDZILIŚMY

Drogówka w nieoznakowanych radiowozach łamie prawo? Może czy nie może odbierać prawa jazdy? Policjanci sami powinni być karani? Po mailu od czytelnika rozgorzała dyskusja. Dziennik.pl o opinię poprosił prawnika i resort spraw wewnętrznych.

wróć do artykułu
 • ~kierowca
  (2015-06-20 00:03)
  Głupie tłumaczenie policji. dlaczego gdy zachodzi konieczność przekroczenia szybkości przez policje nie włączy sygnałów pojazdu uprzywilejowanego?by ostrzec innych użytkowników drogi o niebezpieczeństwie. Takie interpretowanie przepisów pozwala na to że policjant w nieoznakowanym samochodzie może przejechać dziecko i nic mu nie będzie, bo powie że kogoś ścigał.
  Przepisy o ruchu drogowym jasno mówią kto i kiedy może nie stosować się do nich niestety nic tam nie ma o "ściganiu" by zarobić. To jest kwestia kolesiostwa, bo czym się różnią te pojazdy przekraczający szybkość na drodze,że policyjny ma kamerkę w środku?
 • ~realista
  (2015-06-19 15:15)
  Tak na prawde to jest nie rownosc wobec prawa, a wiec lamanie konstytucji. Sedziowie nie orzekaja w tym wypadku wg prawa ale wg ochrony administracji panstwa.
 • ~kierowca
  (2015-07-25 09:47)
  Nikt im nie zabrania szybszej jazdy i łamania przepisow ale po to są specjalne sygnały by taki pojazd był widoczny i słyszany z większej odległości by ostrzec innych użytkowników drogi a nie piratowaniu bez odpowiedzialności.Różnica jest taka, że jak spowoduje wypadek zwykły kierowca to go posadzą a jak nieoznakowanego pojazdu to nie poniesie kary. Taki pojazd stanowi jeszcze większe zagrożenie jak ten co chwilowo naruszył przepisy , bo starają się go "po cichu" ścigać i udokumentować.
  To podobnie jak z podsłuchiwaniem.
 • ~MMM
  (2015-06-19 16:32)
  Zabrać mogą tylko raz, drugi nie raz nie zabiorą. Ja jeżdże kolo 20 lat i może ze dwa razy miałem kontrole drogową z tego widać że nie ma co peniać :-|
 • ~gość
  (2015-06-19 11:09)
  IDIOCI piszą 'prawo' i tego BEŁKOTU sami nie rozumieją! Już chyba NIC nie jest mnie wstanie zdziwić! :)))
 • ~Siemowit
  (2015-06-19 15:04)
  Nie mogę się doczekać kiedy "prawko" będzie można stracić za "wsiąście" do aŁuta.
 • ~Janosik
  (2015-06-19 15:51)
  Powinni zatrzymywać prawo jazdy już po przekroczeniu szybkości. Niech buraki jeżdżą zgodnie z przepisami i po zatrzymaniu niech nie bredzą. Kto im każe przekraczać prędkość (chyba brak mózgu).
 • ~kamil
  (2015-06-19 17:15)
  Po przekroczeniu predkosci policja nie powinna zabierac prawa jazdy na miejscu,musze jakos do domu dojechac,po pijanemu to cos innego.
 • ~dorośnijcie wreszcie
  (2015-06-22 10:17)
  O czym jest ta dyskusja?

  można się zagapić, przy wyprzedzaniu można przesadzić itd itp ale nie o ponad 50km/h!!!

  miejcie litość... dorośli ludzie, a zachowują się jak małe dzieci... nadal nie dorośli do ponoszenia odpowiedzialności za własne czyny...

  Żałosne...
 • ~Wac
  (2015-06-19 19:00)
  Mnie kiedyś policjanci ukradli prawo jazdy (stare). Szybko je zablokowałem, ale sprawców już nie znalazłem, bo szukała ich policja!
 • ~J
  (2016-04-12 20:16)
  Mnie też to spotkało. Jak twierdzili sami policjanci jechali za mną ok 5 km. Mieli dwa odcinki proste na których mogli dokonać pomiaru. Tylko pierwszy nie był w terenie zabudowanym a drugi kończył się tuż za białą tablicą. Też tego nie zrobili bo prawdopodobnie nie miałem przekroczonej stówki. Za to usiedli mi na ogonie góra 5-10m za mną i mnie naciskali. Więc na trzecim odcinku prostej w środku wioski przekroczyłem tą magiczną granicę. i niestety... Nieraz w TVN Turbo widziałem takie nagrania i widać że są robione z pewnej rozsądnej odległości. Na moim nagraniu w całym kadrze widać tylko tył mojego samochodu. Szkoda , że się nie zorientowałem że to oni bo naciśnięcie na hamulec skończyło by się na pewno wypadkiem. Na dodatek pan aspirant jak mnie wyprzedzał już w celu zatrzymania to zrobił to na podwójnej ciągłej i na przejściu dla pieszych co z kolei zarejestrowała moja kamera. Dziwne bo skoro oni tam polują to powinni tę drogę znać na pamięć. Kłaniam się komendzie w Pleszewie
 • ~sceptyk
  (2015-07-24 19:46)
  No i dobrze. Niech Policji nic nie będzie wolno, to będzie bezpieczniej.
 • ~jełopy
  (2015-11-23 18:36)
  [tłuki kamienne w tej policji i tyle] - Nie bujcie się NIE przyjmować mandatów i kierowania spraw do sądów - w tym czasie zasięgniecie porady prawnej i z odwagą na rozprawę z debilami! niech sądy zasypią się pierdołowatymi sprawami to władze zaczną wtedy rozumieć, że sejmowi prawodawcy, sądy i prawo są dla NAS a nie odwrotnie.
 • ~a5
  (2015-07-24 16:50)
  POLICJA MA POMAGAĆ - POUCZAĆ - A NIE UTRUDNIAĆ I TAK CIĘŻKIEGO ŻYCIA .
 • ~zdzich
  (2015-11-05 15:33)
  cały bełkot o naszym bezpieczenstwie nijak się ma do rzeczywistości ,zobaczymy jak beda działać straze wiejskie po zabraniu fotoradarów , represje państwa do obywatela nie mają końca , niech zabierają prawko za byle co ,bedziemy robić prawko na ukrainie lub innej białorusi takiego nie mogą zabrać .
 • ~Kierowca
  (2016-04-11 16:11)
  Czyli co, według niektórych tutaj wychodzi na to, że wystarczy zapierdalać ile fabryka dała, i nie ma możliwości zostać ukaranym za złamanie przepisów... bo policjant który Was zatrzyma powinien odpowiedzieć tak samo jak Wy... ********* sie w te puste łby... Złamałeś prawo, zostałeś zatrzymany to spóść łeb na dół i ponieś konsekwencje tego co zrobiłeś a nie szukaj na siłe winnych gdzie indziej, albo uniknięcia odpowiedzialności. Pędząc o 50 km/h więcej niż wolno, licz się z tym że łamiesz prawo i możesz za to beknąć.... hipokryzja na maxa
 • ~gość
  (2015-07-25 17:07)
  Z tego wszystkiego wynika, że zafundowano KERTYNOM drogie zabawki za naszą forse, a oni BEZPRAWNIE ich używają! Tylko w Polsce możliwy jest taki BURDEL! To jest państwo Prawa? Z której strony?! Obywatel został zmieniony w zwierzynę łowna dla wybranych grup DEBILI!
 • ~AvL
  (2016-04-20 10:29)
  O polskiej bylejakisci, bublach prawnach i wymiarze sprawiedliwosci przydroznego zbuja mozna napisac ksiazke i nakrecic film.
 • ~ów
  (2015-11-23 18:03)
  policja potrafi zatrzymać i wlepić mandat gdy ma gotowy łup na oczach /niech się wykażą w łapaniu złodziei bandytów
 • ~tom
  (2016-04-11 20:26)
  w angli za jazde radiowozem nie oznakowanym po przekroczeniu szybkosci bez uzycia sycnalow policjant jest karany