Drożeje OC! Podwyżka obowiązkowego ubezpieczenia w 2015

| Aktualizacja:

Podrożeje obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC. To efekt rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego, która zaleciła ubezpieczycielom podniesienie standardów wykonywanych usług.  

wróć do artykułu
  • ~kolonkos
    (2015-01-31 04:20)
    Ja mając przez tyle lat oc i ac (nawet na 110% wartości) w jednym tu, mam już takie zniżki za staż, że się martwić specjalnie nie muszę...
  • ~Elama
    (2015-01-17 07:25)
    Kupując ubezpieczenie przez internet mamy zniżkę 7%. Wczoraj rozmawiałam z ekspertem z LINK4, który mnie poinformował, że mam zniżkę 5%.
    Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji.
  • ~Smiech
    (2015-01-10 13:18)
    Bo ten kraj jest ************* W UK z roku na rok ubezpieczenie maleje! (Przy jezdzie bez wypadku). Tutaj jestem od trzech lat i co roku moje ubezpieczenie drożeje (przy jezdzie bez wypadku na tym samym aucie). Masa przekrętów i złodzieji. Trzeba być socjopata aby się czuc dobrze w tym kraju (Wyprowadzka już zaplanowana...).
  • ~masa
    (2015-01-02 15:56)
    Co za matoły to wymyśliły stworzyli lepsze warunki dla piratów oraz tych co wyłudzają fikcyjne odszkodowania.
  • ~AQSXfvgnu
    (2015-01-02 15:16)
    ************
    \
    \]UJRFEXSW
  • ~AQSXfvgnu
    (2015-01-02 15:16)
    ************
    \
    \]UJRFEXSW
  • ~Laura
    (2014-12-30 13:34)
    Bez względu na cenę, ubezpieczenia wykupuje u sprawdzonego agenta. Każde ubezpieczenie to moje bezpieczeństwo dlatego powierzam je rzetelnej firmie. Dodatkowo wiem że mój agent z compensy, zadba o polisę.
  • ~Ekspert Link 4
    (2014-12-29 17:03)
    W Link 4 za polisy można płacić (i dopłacać) punktami Payback, dzięki czemu można mieć ją za darmo lub taniej. Za zakup polisy także otrzymuje się punkty, więc kolejna będzie dzięki nim sporo tańsza. Kupując przez internet jest również rabat 7%.
  • ~Kamil
    (2014-12-28 14:45)
    Uważam że zarówno OC jak AC należy wykupować u sprawdzonych ubezpieczycieli. Wiadomo co czego się spodziewać w razie stłuczek lub podobnych nieprzyjemnych sytuacji. Dlatego od lat ubezpieczam samochód i nie tylko, w Compensie. Wiem że w razie jakiś stłuczek, kradzieży itp. nie będę miała problemów z odszkodowaniem
  • ~cecyn
    (2014-12-26 09:39)
    ubezpieczenie to jedna z tych rzeczy na których nie warto oszczedzac, dlatego wspolczesnie, gdy kradnie sie tak wiele samochodow oc i ac to podstawa... ja je wykupilem w pakiecie moto dna w compensa
  • ~filip13
    (2014-12-22 19:27)
    Oni tylko potrafią pod bijać ceny nic innego niestety ni potrafią.
  • ~Purol
    (2014-12-21 12:28)
    Przyczyną podwyżek są też matactwa {zawyżanie kosztów naprawy} samych ubezpieczycieli. Jeżeli decydujemy się na naprawę w warsztacie autoryzowanym to koszt naprawy jest o wiele wyższy niż wycena kosztorysowa. Miałem taki przypadek. Wycena szkody w warsztacie naprawczym wyniosłaby 2500-3000 zł. Decydując się na naprawę w warsztacie autoryzowanym otrzymałem informację, że koszt tej naprawy wyniósł ponad 6000 zł. Nadwyżka podzielił się więc warsztat z kosztorysantem ubezpieczyciela, wykazując więcej szkody niż faktycznie było. Koszty tych manipulacji ponosi Klient. A po naprawie trudno udowodnić,że było inaczej. Nie mówiąc o fikcyjnych zdarzeniach. Lepiej by było te środki przeznaczyć na agentów kontrolujących {tak jak w innych krajach.
  • ~Edek z krainy kredek
    (2014-12-20 15:11)
    W tym kraju płaczu i lamentu nie da się uniknąć.
    Najpierw płacz i lament że ubezpieczyciele to złodzieje bo nie wypłacają odszkodowania na częściach oryginalnych w najlepszym ASO dla passta z 1999, że auta zastępczego na czas naprawy nie dają, a potem plącz i lament, że podwyższają ceny bo przecież to powinny być instytucje pożytku publicznego i z kieszeni pracowników ubezpieczyciela powinny iść wypłaty.


    "No ale panie, ja jestem waszym priorytetowym klientem, mam u was 3 golfy z `95 ubezpieczone, pan dzięki moim pieniądzom na seszele co roku wyjeżdża, ja sobie nie życzę żadnych podwyżek, pan mi wręcz upust dyrektorski powinien z miejsca zaproponować, bo jak nie to z miejsca wypowiadam" - Szczerze? A idź Pan w cholerę, konkurencje molestować.
  • ~klasyk
    (2014-12-19 19:51)
    tragedia
  • ~Michał
    (2014-12-19 19:01)
    Chciałem kupić w końcu auto na wiosnę, ledwo uskładałem :( za te pensje nie da się tu żyć. Jak będzie okazja to zmywam się stąd. Zostaną tylko resortowe dzieci, ich niewolnicy i koncesjonowana opozycja i niech sobie tu skaczą do gardeł beze mnie.
  • ~kipa
    (2014-12-19 16:08)
    Trzeba podnieść składki żeby darmozjady przy korycie mieli z czego dawać sobie premie za to dziękuje PO-matołom .
  • ~filip13
    (2014-12-19 15:58)
    Oni nic innego nie POtrafią tylko coraz głębiej sięgać do kieszeni , Tak oni POtrafią.
  • ~>>>>> Zibi <<<<<<
    (2014-12-19 15:55)
    PRZECIEŻ FIRMY UBEZPIECZENIOWE ZACHODNIE MUSZĄ NA BIEDNYCH POLACZKACH ZAROBIĆ ...