Cadillac Piłsudskiego już jeździ i zabłyśnie na paradzie! Co zrobi z nim prezydent Komorowski? ZDJĘCIA i WIDEO

| Aktualizacja:

Pancerny Cadillac Fleetwood Seven Passenger Limousine model 355D, zakupiony i sprowadzony do Polski w 1935 roku dla Marszałka Józefa Piłsudskiego a w czasach komunistycznych zdewastowany, jest już odbudowany i jeździ. W Belwederze Bronisław Komorowski w strugach deszczu odsłonił ten zabytkowy samochód. Co stanie się z cadillakiem po prezentacji? W czym pomogli specjaliści z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku? Dziennik.pl rozmawiał z ekspertami.

wróć do artykułu
  • ~marcelek
    (2014-11-07 20:29)
    czy to ten sam Cadillac, którym uciekał do Rumunii nasz Bohater Narodowy, tchórz i złodziej Rydz-Śmigły?!
  • ~inżynier
    (2014-11-07 21:44)
    Dziwne, z jednej strony mam co rok walkę o być albo nie być Muzeum Techniki, w którym Naczelna Organizacja Techniczna zgromadziła takie "cuda". Rok do roku nie chce rząd go w żaden sposób wspierać wypierając się Muzeum i NOTu, a z drugiej wykorzystuje te cuda dla siebie. Może niech się zdecydują.
  • ~TŻ
    (2014-11-07 21:47)
    Zamiast Cadillaca wskrzeście duch Piłsudskiego- niechby zrobił coś z tym szastaniem pieniędzmi publicznymi
  • ~Piast
    (2014-11-08 11:36)
    Re marcelek .Oni tak spieprz..li że nawet zapomnieli go ze soba zabrac.Tak na marginesie moze odnajda cadillaca pilsudskiego w którym na rozkaz marszałka jego bandziory porwali generała Zagórskiego po czym do dnia dzisiejszego nikt go nie odnalazł.Ponoc biedaczek zagubił sie po wyjściu z wiezienia w Wilnie w jednej z Warszawskich łaźni. Tak Jednym z tych którzy go kropnęli i koło Wilanowa spuścili w dół Wisły obok Becka był także wspomniany Rydz Smigły no ale to historia sanacji a tam zawsze jak mordowano i strzelano to tylko do wrogów Polski.Ponoc
  • ~komos
    (2014-11-08 12:12)
    Co zrobi z nim prezydent?
    Po prostu, rozbije go w BULU i NADZIEJI, że znowu go odrestaurują.
  • ~dan
    (2014-11-08 14:46)
    komu potrzebny jest ten samochod przciez nikt ta starocia nie bedzie jezdzil aby go prezentowac w muzeum to nie musial byc srawny .Jednym slowem wyrzucone pieniadze w bloto A co do wartosci historycznej to Pilsudzki nie chcial jezdzic ta trumna jak okreslil ten pojazd
  • ~rex
    (2014-11-08 14:56)
    Komorowski powinien postawi go sobie salonie w Palacu
  • ~emeryt
    (2014-11-09 14:00)
    a gdzie Kasztanka ?
  • ~Hypothalamus
    (2014-11-09 17:18)
    Nie "Cadillac Piłsudskiego", tylko "Cadillac DLA Piłsudskiego". Zakupiono go w 1935 roku, a Marszałek nigdy nim nie jeździł, bo w międzyczasie zmarł. A teraz pojedzie nim Olbrychski. I Komorowski w roli kasztanki.
  • ~podatnik
    (2014-11-10 15:04)
    Bronco Bulu na koszt Obywateli ma kolejną zabawkę!
  • ~i tyle
    (2014-11-10 18:26)
    Cadillac Piłsudskiego już jeździ i zabłyśnie na paradzie! Co zrobi z nim prezydent Komorowski?

    ZARWIE!
  • ~~~armata
    (2014-11-10 21:56)
    to tylko świadczy o tym ze rowery nam odbiorą ,bo nowych nie starczy na wschód...już dziś nie masz nic polskiego.
  • ~PO wiela te zegarki panie?
    (2014-11-12 00:46)
    Co zrobi? Sprzeda na allegro. Oni w POlsce WSZYSTKO już sprzedali. Takie ich handlowo - kupieckie POchodzenie...
  • ~krotończyk
    (2014-11-12 10:01)
    Zależy co mu każe żona, może ogłosi dzień wstydu i hańby narodowej ,wszak to własność sanacyjnego marszałka ,a w tedy jak wiadomo szerzył się antysemityzm.