Niemiecki rząd potwierdza i ujawnia ceny. Polacy zapłacą za wszystkie drogi

Niemieckie ministerstwo transportu potwierdza prasowe doniesienia. Od 2016 roku w Niemczech mają obowiązywać opłaty za korzystanie z dróg. Sami Niemcy nie poniosą dodatkowych kosztów , bo cena winiety zostanie im odliczona od podatku samochodowego. Płacić mają tylko ci z zagranicy m.in. Polacy. 

wróć do artykułu
  • ~Bulba
    (2014-07-08 09:11)
    UE nic im nie zrobi, bo w UE rządzą Niemcy.
  • ~Kola z przedszkola
    (2014-07-08 10:01)
    Czego straszycie jeszcze cos ma do powiedzenia EU Komisja europwjska a skarzyc niemcy planuje austria jak i Holandia ,nie bedzie im tak lekko bo i w niemczech nawet Merkel takich oplat nie chce .
    Redaktorku zajmij sie uczciwie do pracy a niepisz dyrdymalow . Seechofer wymusil aby oplaty byly w ich koalicyjnym umowie . I to on jest glownym winowajca, a wy wszcy wszystko wiedzacy dupki juz piszecie bochomazy. IDOITEN.
  • ~Mk
    (2014-12-31 12:49)
    Dotychczas Niemcy (czy jak kto woli - Schwaby) byly oaza, gdzie nie placi sie za przejazd autostrada, ale gdzie sie Niemiec ruszyl za granica, wszedzie placi, nawet na polskich autostradach, wybudowanych za jego pieniadze (!), czy za pieniadze Unii E., co na jedno wychodzi, bo i tak znienawidzone Niemcy sa najwiekszym "neto-platnikiem". A za 10 €, czyli 40.- zl. to akurat pojade (jednorazowo, nie 10 dni !) z Katowic do Wroclawia i zpowrotem.
  • ~Bet
    (2014-08-26 17:54)
    , ch Ci biedni Polacy . W wojnę do szkoły nie kazali , nawet po niemiecku , po wojnie kazano , ale po sSowiecku .,Dziś króluje PRL owski Miś .Więc wnet , pojedziemy Het .
  • ~HANS
    (2014-07-27 19:51)
    CO WYDZIERACIE RYJE ZE DROGO. JAK JADE Z BERLINA NA WSCHODNIE TERYTORIA NIIEMIEC TERAZ OKUPOWANE PRZEZ POLSKE, TO CO PARE KILOMETROW MUSZE PLACIC ZA PRZEJAZD AUTISTRADA, KTORA OKUPANCI WYBUDOWALI ZA PIENIADZE Z UE CZYLI Z NIEMIEC, CZYLI Z MOICH PODATKOW.
  • ~piotrl
    (2014-07-27 10:14)
    A podatek w paliwie w DE dalej będzie, to ludzie którzy jada przez Niemcy to chyba tankują auta na Niemieckich stacjach i płaca podatek w paliwie?
  • ~myslacy
    (2014-07-26 21:15)
    " Płacić mają tylko ci z zagranicy m.in. Polacy. "

    Nie wiadomo smiac sie czy plakac, ze znowu Polakow dyskryminuja.
  • ~Vero
    (2014-07-23 07:47)
    Co za obłuda!. Biedni Polacy płacą dużo większy haracz w podobno ich własnym kraju opanowanym przez establiszmęty skumane z władzą!. Przykład A4 - wybudowana za pieniądze podatników potem oddana w pacht jakiejś szemranej spółce, która nie tylko winduje ceny, ale na podstawie (sic!) tajnego porozumienia, nie bardzo wiadomo z kim, bo tajne!, uniemożliwia budowę bezpłatnej równoległej drogi ekspresowej, mało tego blokuje budowę zjazdów i wjazdów na autostradę!. Oto Polska właśnie!. Pytanie dla kogo?. Pisanie, że Niemcy, że inni, a popatrzcie skundleni dziennikarze wokół siebie! I zacznijcie pisać na temat. Pensje polskie, czyli nędzne, ale opłaty za przejazd kilometra, a jakże amerykańskie. Dla kogo jest Polska?. Według mnie już nie dla Polaków.
  • ~do:przygraniczny
    (2014-07-21 22:04)
    Ktos cie zmusza? Zrob zakupy w Biedronce!
  • ~high time
    (2014-07-20 17:43)
    najwyższy czas to zrobic
  • ~ściek kawy
    (2014-07-16 13:07)
    Podobno winieta na dwa miesiące ma kosztować 20 Euro, czyli 80 złotych.
    Ale - aby dojechać z Warszawy do granicy z Niemcami, należy w tej chwili uiścić opłaty w łącznej wysokości 75 złotych, a w obie strony - 150 złotych...
    I ktoś tu mówi, że Niemcy dużo wymagają ?
  • ~Seba
    (2014-07-14 09:52)
    normalna oplata 40 dychy za 10 dni to nie jest dużo ,u nas wszyscy bulą duzo wiecej za syf autostrade gdZie ledwo ją wybudowali a juz lepili dziury.
  • ~wisząc u klamki Berlińskich drzwi
    (2014-07-08 10:13)
    R u d y załatwił u Makreli ?
  • ~vh
    (2014-07-08 10:07)
    Ja place za paliwo w Neimczech wiec nie jest tak ze nie oplacam kosztow zuzycia drogi - place tyle samo co inni Niemcy.
  • ~rtgb
    (2014-07-08 09:38)
    A moze w POlsce zamiast zlodziejskich oplat na bramkach autostradowych wprowadzic takie tanie winiety i tak by bylo gorzej niz w Niemczech.
  • ~Karol z Hamburga
    (2014-07-08 11:43)
    Bardzo dobrze my tez placimy podatek z paliwem w polsce ktory polacy nie placa na podatek samochodowy.
  • ~ulisse
    (2014-07-08 09:26)
    to również bat na nieuczciwych „rezydentów” i firmy niemieckie z autami zarejestrowanymi w np. Rumunii i Polsce - nie tylko nie płacą podatku to jeszcze maja kiepskie OC i przeglądy techniczne.
  • ~Zgredek
    (2014-07-08 08:36)
    Nie ma głupich. Naszych nieudolnych fachowców od poboru opłat i nie tylko, nikt zatrudniać nie będzie. Po prostu trzeba będzie się okazać stosownym dowodem wpłaty w odpowiednim urzędzie lub punkcie sprzedaży. Niemcy, znając naszych inteligentnych inaczej, będą wprowadzać przeróżne innowacje, aby uchronić się przed naszymi oszustami. Rozkradać kraj i okradać się nawzajem to tylko w Polsce można. Nasz wymiar sprawiedliwości to ludzie długo myślący, jeszcze dłużej pracujący. Złodziej i oszust ma się tu dobrze.
  • ~marko
    (2014-07-08 08:36)
    NIEMCY PŁACĄ U NAS TO DLACZEGO MY MAMY NIE PŁACIĆ U NICH
  • ~CCCP
    (2014-07-08 08:35)
    JAK SIĘ MA POJEMNOŚĆ STAREGO ( SILNIKA ?) DO STOPNIA ZNISZCZENIA DROGI . KIEDY KIEROWCY ZACZNĄ PŁACIĆ ZA DEWASTACJE CHODNIKÓW I TRAWNIKÓW SKORO BEZ PRZESZKÓD PO NICH JEŻDŻĄ I PARKUJĄ A WIĘKSZOŚĆ UWAŻA, ŻE NALEŻY IM SIĘ KAŻDY WOLNY MILIMETR JAK ŚWINI KORYTO !!!

Może zainteresować Cię też: