Niemiecki rząd potwierdza i ujawnia ceny. Polacy zapłacą za wszystkie drogi

Niemieckie ministerstwo transportu potwierdza prasowe doniesienia. Od 2016 roku w Niemczech mają obowiązywać opłaty za korzystanie z dróg. Sami Niemcy nie poniosą dodatkowych kosztów , bo cena winiety zostanie im odliczona od podatku samochodowego. Płacić mają tylko ci z zagranicy m.in. Polacy. 

wróć do artykułu
  • ~MM
    (2014-07-08 07:09)
    I slusznie. Niemcy nie chca byc frajerami i tez musza placic wszedzie jak wyjezdzaja poza granice swojego kraju.
  • ~Quatsch
    (2014-07-08 07:32)
    Proponuje bojkotowac niemieckie drogi i jezdzic tylko po polskich platnych odcinkach.
  • ~slowianka
    (2014-07-08 07:50)
    I RACJA JAK NIEMCY JEZDZA PO ZA GRANICAMI TO MUSZA PLACIC.
  • ~Marysia
    (2014-07-08 07:54)
    Za A4 z Wrocławia do Krakowa i z powrotem płacę 16 Euro !!! Obcokrajowcy też.!
    POlska pazerność.
  • ~janek
    (2014-07-08 08:06)
    Niech zatrudnia polskich specjalistów do poboru opłat (i korków) na autostradach to od razu Niemcy zniosą opłaty.
  • ~elf
    (2014-07-08 08:33)
    Niemcy potrafią rozwiązywać problemy racjonalnie i na każdą kieszeń ;tylko nasi zwariowani politycy nie potrafią nic oprócz rabunkowego drożenia kieszeni i wprowadzania chaosu w każdej dziedzinie !!!
  • ~CCCP
    (2014-07-08 08:35)
    JAK SIĘ MA POJEMNOŚĆ STAREGO ( SILNIKA ?) DO STOPNIA ZNISZCZENIA DROGI . KIEDY KIEROWCY ZACZNĄ PŁACIĆ ZA DEWASTACJE CHODNIKÓW I TRAWNIKÓW SKORO BEZ PRZESZKÓD PO NICH JEŻDŻĄ I PARKUJĄ A WIĘKSZOŚĆ UWAŻA, ŻE NALEŻY IM SIĘ KAŻDY WOLNY MILIMETR JAK ŚWINI KORYTO !!!
  • ~marko
    (2014-07-08 08:36)
    NIEMCY PŁACĄ U NAS TO DLACZEGO MY MAMY NIE PŁACIĆ U NICH
  • ~Zgredek
    (2014-07-08 08:36)
    Nie ma głupich. Naszych nieudolnych fachowców od poboru opłat i nie tylko, nikt zatrudniać nie będzie. Po prostu trzeba będzie się okazać stosownym dowodem wpłaty w odpowiednim urzędzie lub punkcie sprzedaży. Niemcy, znając naszych inteligentnych inaczej, będą wprowadzać przeróżne innowacje, aby uchronić się przed naszymi oszustami. Rozkradać kraj i okradać się nawzajem to tylko w Polsce można. Nasz wymiar sprawiedliwości to ludzie długo myślący, jeszcze dłużej pracujący. Złodziej i oszust ma się tu dobrze.
  • ~Bulba
    (2014-07-08 09:11)
    UE nic im nie zrobi, bo w UE rządzą Niemcy.
  • ~ulisse
    (2014-07-08 09:26)
    to również bat na nieuczciwych „rezydentów” i firmy niemieckie z autami zarejestrowanymi w np. Rumunii i Polsce - nie tylko nie płacą podatku to jeszcze maja kiepskie OC i przeglądy techniczne.
  • ~rtgb
    (2014-07-08 09:38)
    A moze w POlsce zamiast zlodziejskich oplat na bramkach autostradowych wprowadzic takie tanie winiety i tak by bylo gorzej niz w Niemczech.
  • ~Kola z przedszkola
    (2014-07-08 10:01)
    Czego straszycie jeszcze cos ma do powiedzenia EU Komisja europwjska a skarzyc niemcy planuje austria jak i Holandia ,nie bedzie im tak lekko bo i w niemczech nawet Merkel takich oplat nie chce .
    Redaktorku zajmij sie uczciwie do pracy a niepisz dyrdymalow . Seechofer wymusil aby oplaty byly w ich koalicyjnym umowie . I to on jest glownym winowajca, a wy wszcy wszystko wiedzacy dupki juz piszecie bochomazy. IDOITEN.
  • ~vh
    (2014-07-08 10:07)
    Ja place za paliwo w Neimczech wiec nie jest tak ze nie oplacam kosztow zuzycia drogi - place tyle samo co inni Niemcy.
  • ~wisząc u klamki Berlińskich drzwi
    (2014-07-08 10:13)
    R u d y załatwił u Makreli ?
  • ~Karol z Hamburga
    (2014-07-08 11:43)
    Bardzo dobrze my tez placimy podatek z paliwem w polsce ktory polacy nie placa na podatek samochodowy.
  • ~Driver
    (2014-07-08 12:08)
    Nikt tego podatku nie chce oprocz Bawarczykow bo austryjacy jezdza po Niemieckich autostradach i smieja sie z tego gdzie Niemcy placa za byle kilometr wysokie oplaty,a NIEDAJ BOZE ZROBISZ JAKIES MALE PRZEKROCZENIE U NICH TO PLACISZ JAK ZA ZBOZE.
    nie cierpie Austryjakow za to.
  • ~tt
    (2014-07-08 12:18)
    Ja bym się ty nie przejmował tylko wprowadził podobne opłaty dla niemców.
    Zgodnie z zasadą "kij ma dwa końce..."
  • ~gugcia
    (2014-07-08 18:39)
    to na pierwszy rzut oka jest takie straszne ale prosze policzyc-ja pracuje przy granicy z Belgia,jade po niemieckich drogach ok.800 km i zaplace 10 euro za winiete,jak bede wracal po 4 miesiacach jeszcze raz,40 zl za przejazd 800 km,po znakomitych autostradach bez zadnych bramek do poboru oplat.Teraz dalej,jade sobie A4 do Wroclawia za darmo (droga nie ma pasa awaryjnego),za Wroclawiem bramka,16 zl do Gliwic, dalej w Ktowicach bramka,19 zl do Krakowa,czyli 35 zl za razem 225 km autostrady,reszta,na razie za darmo.No,i stanie na bramkach.A zarabiamy w Polsce 4 razy mniej niz Niemcy.To teraz pytanie-gdzie jest drozej-w Polsce czy w RFN,nawet z winietami.Oczywiscie wolalbym winiet nie kupowac i za te 20 euro kupic piwa ale trudno,zaplace.Raz w roku,OK.Problem beda miec jezdzacy czesto,w roznych okresach,przygraniczna turystyka zakupowa,wypady na chwile autem,nawet 5 km do RFN.To bedzie koszt,bo winieta obejmie wszystkie drogi!!!,nawet jakis wiejski trakt przy polskiej granicy,gdzie Polak pojedzie po zakupy.Tam bedzie na 100% policja i beda tego pilnowac,kara za brak winiety nie jest znana ale pewnie bedzie sroga.Rzad niemiecki zaniedbal drogi w zachodniej czesci RFN,wydal za duzo na 6 pasmowe autostrady w d.NRD,tunele,puste lotniska,odnowe miasteczek w d.NRD,to byly wywalone w bloto pieniadze,ok. 1,5 biliona euro!!!,bo i takprawie wszyscy sensowni mlodzi z d.NRD przesiedlili sie do zachodniej czesci RFN,a po prawie pustych drogach jezdza niemieccy emeryci,troche firm,Polacy i Czesi.Drogi w zachodniej RFN,szczegolnie mosty,sa czasem w zlej kondycji,sa liczne remonty,objazdy,korki,infrastruktura jest nadal super ale na niemieckie warunki wymaga tu i tam napraw.RFN sama mialaby na to srodki z podatku na auta i paliwa oraz oplat Viatoll za ciezarowki.Problem powstal,bo Bawarczycy sie uparli przy robieniu nowej koalicji a rzad RFN zrobil budzet na 2015 bez 1 euro dlugu!!!( u nas nie do uwierzenia,a jednak,da sie) i stad wymyslili tak aby obcokrajowcy dokladali sie do remontow drog.Wczoraj byl tu w TV (pisze z RFN) program o tych winietach i mowili,ze zbiora ok. 600 mln euro,a na remonty trzeba ok. 6 mld euro!!!,czyli obcokrajowcy doloza sie w 10% do remontow drog i mostow.Za wiele to nie jest,a moze byc jeszcze klopot z UE,bo rzad RFN chce sprytnie obejsc przymus placenia przez Niemcow za te winiety,obnizajac im o te same kwoty podatek samochodowy.Czy UE to kupi-nie wiadomo.W panstwach osciennych,np.w Polsce,Austrii,Francji obywatele tych panstw tez placa za wlasne!!! drogi,tak samo.Niemcy swym wybiegiem chca ochronic swoich obywateli,bo inaczej to by tu nie przeszlo,Niemcy to nie Polacy,potrafia wywalczyc swoje,bo sa super zorganizowani w zwiazki,organizacje,takie ADAC zrobiloby pieklo wraz z Bildem gdyby Niemcy mieli placic nowe setki euro za winiety,tutaj auto jest swiete,jest najwazniejsza rzecza w zyciu Niemca obok pracy,footballu i piwa.My,jak barany,placimy za wszystko co wladza chce i ile chce,od 1989 roku zgadzamy sie na kazdy idiotyzm,absurd,chory przepis,na kazda cene,na kazdy podatek,placimy czasem 2 razy za to samo,np.sluzba zdrowia.RFN to inny kraj.
  • ~Seba
    (2014-07-14 09:52)
    normalna oplata 40 dychy za 10 dni to nie jest dużo ,u nas wszyscy bulą duzo wiecej za syf autostrade gdZie ledwo ją wybudowali a juz lepili dziury.

Może zainteresować Cię też: