Niemiecki rząd potwierdza i ujawnia ceny. Polacy zapłacą za wszystkie drogi

Niemieckie ministerstwo transportu potwierdza prasowe doniesienia. Od 2016 roku w Niemczech mają obowiązywać opłaty za korzystanie z dróg. Sami Niemcy nie poniosą dodatkowych kosztów , bo cena winiety zostanie im odliczona od podatku samochodowego. Płacić mają tylko ci z zagranicy m.in. Polacy. 

wróć do artykułu
  • ~Bulba
    (2014-07-08 09:11)
    UE nic im nie zrobi, bo w UE rządzą Niemcy.
  • ~Zgredek
    (2014-07-08 08:36)
    Nie ma głupich. Naszych nieudolnych fachowców od poboru opłat i nie tylko, nikt zatrudniać nie będzie. Po prostu trzeba będzie się okazać stosownym dowodem wpłaty w odpowiednim urzędzie lub punkcie sprzedaży. Niemcy, znając naszych inteligentnych inaczej, będą wprowadzać przeróżne innowacje, aby uchronić się przed naszymi oszustami. Rozkradać kraj i okradać się nawzajem to tylko w Polsce można. Nasz wymiar sprawiedliwości to ludzie długo myślący, jeszcze dłużej pracujący. Złodziej i oszust ma się tu dobrze.
  • ~marko
    (2014-07-08 08:36)
    NIEMCY PŁACĄ U NAS TO DLACZEGO MY MAMY NIE PŁACIĆ U NICH
  • ~CCCP
    (2014-07-08 08:35)
    JAK SIĘ MA POJEMNOŚĆ STAREGO ( SILNIKA ?) DO STOPNIA ZNISZCZENIA DROGI . KIEDY KIEROWCY ZACZNĄ PŁACIĆ ZA DEWASTACJE CHODNIKÓW I TRAWNIKÓW SKORO BEZ PRZESZKÓD PO NICH JEŻDŻĄ I PARKUJĄ A WIĘKSZOŚĆ UWAŻA, ŻE NALEŻY IM SIĘ KAŻDY WOLNY MILIMETR JAK ŚWINI KORYTO !!!
  • ~elf
    (2014-07-08 08:33)
    Niemcy potrafią rozwiązywać problemy racjonalnie i na każdą kieszeń ;tylko nasi zwariowani politycy nie potrafią nic oprócz rabunkowego drożenia kieszeni i wprowadzania chaosu w każdej dziedzinie !!!
  • ~janek
    (2014-07-08 08:06)
    Niech zatrudnia polskich specjalistów do poboru opłat (i korków) na autostradach to od razu Niemcy zniosą opłaty.
  • ~Marysia
    (2014-07-08 07:54)
    Za A4 z Wrocławia do Krakowa i z powrotem płacę 16 Euro !!! Obcokrajowcy też.!
    POlska pazerność.
  • ~slowianka
    (2014-07-08 07:50)
    I RACJA JAK NIEMCY JEZDZA PO ZA GRANICAMI TO MUSZA PLACIC.
  • ~Quatsch
    (2014-07-08 07:32)
    Proponuje bojkotowac niemieckie drogi i jezdzic tylko po polskich platnych odcinkach.
  • ~MM
    (2014-07-08 07:09)
    I slusznie. Niemcy nie chca byc frajerami i tez musza placic wszedzie jak wyjezdzaja poza granice swojego kraju.

Może zainteresować Cię też: