Szok po decyzji Kremla. Rosja zgotuje nam drastyczne podwyżki

| Aktualizacja:

Za autogaz zapłacimy nawet o 40 groszy więcej za litr. Powód? Wzrost ceł na Wschodzie

wróć do artykułu
  • ~TADZIU
    (2012-09-27 12:45)
    PANI CELTIK DOBRZE ZE NIE RZADZI KARAKAN ALE DOBIERO BY BYLO
  • ~Gość
    (2012-09-27 10:08)
    ~LPG2012-09-27 09:56
    Skoro za gaz placimy najwiecej w Europie po podpisaniu i utajnienu umowy przez p. Pawlaka to dlaczego ma byc tajszy LPG polaczki zaplaca i to w podskokach

    W Polsce gaz jest tańszy niż w zachodniej Europie. Nie pier... głupot ośle jeden...
  • ~Nienażarty
    (2012-09-27 10:46)
    Może wysłać Pawlaka, niech coś ponegocjuje? Może kakiś kontrakt na 30-50 lat? Brawo pan premier!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2012-09-27 10:32)
    Ja jeżdżę na gaz, Tusk popraw się, bo zmienię front i przywalę w Rudą pałę.
  • ~nollet
    (2012-09-27 10:29)
    Jesteśmy w NATO, w UE, skoro jest jeden za wszystkich , wszyscy za jednego, to sprawdźmy to, niech NATO stanie w naszej obronie, Jak do tej pory robimy za wszystkich a nikt nie chce za nas jednego! Dokładnie tak nas będą bronić, gdyby Rosji, lub Białorusi, przyszło do głowy przesunąć swoją granicę do Wisły. Za sprawą meneli III RP jesteśmy frajerami do bicia dla każdego, nawet wielki sojusznik nie chce nas w gościach, wyrzuca nas za kołnierz jak skończy się ważność wizy!
  • ~ronik
    (2012-09-27 10:36)
    W żołądku Putina Juszczenko spotkał Tuska.
    - Donald, Ty tutaj ? Co sie stało ? To i Ciebie Putin pożarł ?
    - Nie, Wiktor, wiesz, .. Jak by Ci to powiedzieć,... Ja się tu dostałem od przeciwnej strony.
  • ~Josef
    (2012-09-27 10:24)
    No to pewnie PSL zapłaci róznicę,a jak nie to Pawlaka na 7 lat do kolonii karnej ,ale na Białoruś!
  • ~Barton
    (2012-09-27 10:23)
    Polactwo! Płacić i płakać za rządy Tuska i Pawlaka.
  • ~J
    (2012-09-27 10:12)
    3 sierpnia 1939 roku, wbrew wcześniejszym deklaracjom o nieagresji, został podpisany pakt Ribbentrop-Mołotow o zbrojnej eksterminacji narodu polskiego.

    Dziś na oczach i za przyzwoleniem nieporadnych władz coraz szybciej postępuje gospodarcza dekompozycja POlski. Użycie siły jest zbędne. Wystarczy zwykła bierność i niepolski brak determinacji w obronie polskich interesów.

    Jest rzeczą niezmiernie przykrą, że tak niewiele z nas dostrzega tę smutną i brzemienną w skutkach prawdę o nas samych.
  • ~Tusek z Polszy
    (2012-09-27 10:15)
    Kolejne przejawy przyjaźni? Tak się Rosja Tuskiem zachwyciła?
  • ~znawca sprawy
    (2012-09-27 10:09)
    PIS to sekta bezmozgowych Zombi.
  • ~AmberDonald
    (2012-09-27 10:10)
    GAZ: wszyscy płacimy za głupotę PO-PSL (+ SLD)

    Choć gołym okiem widać, choćby po wynikach finansowych PGNiG, że podpisanie w październiku 2010 r. umowy jamalskiej i przeprowadzenie w jej wyniku wielu innych operacji, takich jak umorzenie długów Gazpromowi za przesył gazu przez terytorium Polski do Niemiec, było działaniem na szkodę grupy kapitałowej PGNiG, polska prokuratura w tej sprawie zachowuje się jak w sprawie Amber Gold. Po prostu nie zauważa problemu.

    A okazja ku temu była, ponieważ przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak jeszcze w poprzedniej kadencji złożył udokumentowane zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, działania na szkodę interesów gospodarczych Rzeczypospolitej.

    Prokuratura nie wszczęła nawet śledztwa, nie zbadała sprawy, nie zapoznała się z dokumentacją z negocjacji gazowych. Całkowicie zignorowała zawiadomienie, mimo że przed podpisaniem umowy jamalskiej przestrzegał śp. prezydent RP Lech Kaczyński, z którego inicjatywy został przedstawiony raport Kancelarii Prezydenta RP o negatywnych ekonomicznych i politycznych skutkach podpisania tego dokumentu.

    Niestety w III RP pewnych tematów się jednak nie dotyka, a jednym z nich jest temat przepłacania rocznie miliardów złotych za drogi rosyjski gaz.

    Tajemnicą poliszynela jest również katastrofa rządu PO - PSL w obszarze braku realizacji własnych buńczucznych zapowiedzi z listopada 2007 r. dotyczących zwiększenia krajowego wydobycia gazu ziemnego.

    Przypomnijmy, że ten argument Waldemara Pawlaka posłużył do skasowania przez koalicję PO - PSL drugiego wskrzeszonego przez rząd premiera Jarosława Kaczyńskiego projektu dywersyfikacyjnego budowy gazociągu do Danii o nazwie Baltic Pipe.

    Gdyby nie fatalna decyzja Tuska i Pawlaka z początku 2008 r. o zatrzymaniu projektu Baltic Pipe, już w grudniu 2010 r. do Polski mogło być przesyłane ponad 2 mld m sześc. gazu z duńskiego systemu przesyłowego. I nawet negocjacje z Kremlem po kryzysie gazowym w 2009 r. byłyby niepotrzebne.

    Nie dość, że podobnie jak Leszek Miller Donald Tusk powiedział głośne "nie" polsko-duńskiemu projektowi, to jeszcze nie zrobiono nic przez 5 lat rządów PO - PSL, aby zwiększyć wydobycie krajowe węglowodorów przez PGNiG.

    Bez odpowiedzi wciąż pozostaje pytanie, z jakiego powodu Waldemar Pawlak tak troszczy się o interesy Gazpromu w Polsce kosztem PGNiG i Gaz-Systemu...

    W imię politycznych interesów administracja Donalda Tuska w październiku 2010 r. podpisała arcyniekorzystną umowę gazową z Kremlem, której fatalne skutki odbijają się na kieszeniach zwykłych Polaków i polskich przedsiębiorców.

    W wyniku blisko dwuletnich negocjacji gazowych w latach 2009-2010, prowadzonych w sposób urągający żywotnym interesom gospodarczym Rzeczypospolitej i finansowym interesom grupy kapitałowej PGNiG, zwiększono o blisko 2 mld m sześc. roczny import gazu z Rosji aż do 2022 roku.
  • ~pingwin
    (2012-09-27 10:56)
    WIESIU BICZ NA... ciebie to stworzali , zaden plemnik rodzaju ludzkiego by nie przekazal takich genow jak masz ty. Jestes od szarakow.
  • ~Udzio
    (2012-09-27 10:07)
    Klepu klepu po ramieniu. Tak to macie sprytnego, elokwentnego i przebiegłego wodza, który nikomu się nie naraża i za to otrzymuje same PO-chwały. Brawo, jeszcze raz BRAWO nasz dzielny premierze i jego równie dzielny giermku, nieustraszony Radku, podwójny magistrze honorowy przesławnych światowych uczelni, pogromco niemieckich hotelarzy.
  • ~i tyle
    (2012-09-27 09:58)
    Pier do l nięty wiesio13, wyborca POmatolski.
  • ~LPG
    (2012-09-27 09:56)
    Skoro za gaz placimy najwiecej w Europie po podpisaniu i utajnienu umowy przez p. Pawlaka to dlaczego ma byc tajszy LPG polaczki zaplaca i to w podskokach
  • ~Cynik
    (2012-09-27 09:51)
    "40 proc. LPG kupujemy właśnie od Rosji."

    Czas kupować gdzie indziej. Czyż nie?!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2012-09-27 09:49)
    Wszystko to sprawka PiS. Nawet mnie spłodziła moherowa bojówka...
  • ~jądrek
    (2012-09-27 09:48)
    PO klęczy przed Putinem, ruskie podnosza ceny.Wszystko jest OK.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2012-09-27 09:40)
    GAZ potrzebny...
    Mozna kupic duzo helu od nich ?
    Potrzeba na PIS demonstracje...trzeba mochery nacpac. , .prezes ma dopalacze a co z reszta ?

Może zainteresować Cię też: