Moreno Moser to 22-letni zawodnik profesjonalnej grupy Liquigas-Cannondale. Jest bratankiem legendy włoskiego kolarstwa Francesco Mosera.

Drugie miejsce, ze stratą zaledwie 5 sekund do zwycięzcy, zajął Michał Kwiatkowski, co jest największym osiągnięciem polskiego kolarza od czasu, gdy w 2005 roku wyścig uzyskał najwyższą kategorię UCI. Michał Kwiatkowski to także 22-letni zawodnik grupy Omega Pharma - Quick Step. W lipcu 2007 r. podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych w Sofii wywalczył tytuł Wicemistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas oraz zdobył tytuł Mistrza Europy ze startu wspólnego w kategorii junior.
Na trzecim stopniu podium stanął Kolumbijczyk Luis Sergio Henao Montoya - zawodnik grupy Sky ProCycling.

Na mecie ostatniego, siódmego etapu, ze startem i metą w Krakowie rozszalała się ulewa. Finiszujący kolarze i licznie zebrani sympatycy kolarstwa prawie nic nie widzieli. W strugach wody, po finiszu z peletonu, najlepszy okazał się Niemiec John Degenkolb, który wyprzedził Australijczyka Mathew Haymana oraz Brytyjczyka Bena Swifta.

Fiat

Najlepszym góralem Tour de Pologne został Tomasz Marczyński. W klasyfikacji najaktywniejszego, podobnie jak przed rokiem, wygrał Adrian Kurek, który zakończył TdP w Czerwonej Koszulce Fiata. W klasyfikacji punktowej triumfował Ben Swift ze Sky ProCycling, który to team wygrał klasyfikację drużynową.

Razem z "zawodowym" Tour de Pologne, odbył się Tour de Pologne Amatorów, zaliczany do nowego amatorskiego Pucharu Fiat Lang Team. Warto wspomnieć, że startujący w Tour de Pologne Amatorów wsparli Fundację Ewy Błaszczyk Akogo?.