Ćwierć wieku po niepobitym do tej pory rekordowym wjeździe Waltera Röhrla w Audi Sport quattro S1 na PikesPeak, dojdzie do ponownego starcia gigantów. 8 lipca 2012 roku, Röhrl po raz kolejny stanie na starcie słynnego wyścigu górskiego "Race to the Clouds".

W amerykańskim stanie Colorado, jeden z najlepszych kierowców rajdowych, usiądzie za sterami oryginalnego Audi Sport quattro S1. Tym samym historia zatoczy koło…

Przypominamy, ze 11 lipca 1987 roku, Walter Röhrl, rajdowa legenda, wcisnął "gaz do dechy" swojego 600-konnego Audi Sport quattro S1 i wspiął się niebezpieczną, żwirową drogą na szczyt w ciągu zaledwie dziesięciu minut i 48 sekund.

Od tamtej pory nie udało się to żadnemu innemu kierowcy. Było to wydarzenie dotąd nie spotykane w historii najstarszego wyścigu górskiego w Stanach Zjednoczonych. Kolejne rekordy miały miejsce już na drodze utwardzonej.

25 lat po swoim sukcesie, Walter Röhrl stanie po raz drugi na starcie górskiego wyścigu za sterami swojego Audi Sport quattro S1, zwanego "Monster".

Tym razem warunki nie będą wyścigowe, niemniej jednak pozostaną wciąż wystarczająco trudne. Trasa o długości prawie 20 kilometrów, biegnie serpentynami z 150 zakrętami, aż do szczytu, który leży na wysokości 4301 metrów n.p.m.