Produkcja samochodów wraca na Żerań. Reaktywacja FSO

| Aktualizacja:

Chińska firma Chery może przejąć nieczynne od połowy ubiegłego roku FSO. Kontrolowany przez chińskie państwo koncern to obecnie jeden z największych producentów samochodów w Państwie Środka.

wróć do artykułu
  • ~bb
    (2012-03-07 12:35)
    Bojownicy o wolność polskiego robotnika - związkowcy FSO!!! po wygranej bitwie pora znów zewrzeć szyki!!! oto kolejny obcy wyzyskiwacz polskiego robotnika che nikczemnie zniewolić polski lud pracujący!!!
  • ~az
    (2012-03-07 13:05)
    bb , ty komunistyczny ciulu ...
  • ~OMEN
    (2012-03-07 13:29)
    Taa... To prawda. Auta będą na Żeraniu PO-wstawać. Będzie to maksymalnie tani model auta rodzinnego. Ale nie będzie produkowany przez indyjską firmę MAHINDRA & MAHINDRA , a przez MAKUMBA & MAKUMBA z GABONU...
  • ~zmotoryzowana
    (2012-03-07 14:45)
    Będzie jak z autostradą, super auta do super autostrady. Rewelacyjnie dopasowane.
  • ~gonzo
    (2012-03-07 15:44)
    Jeżeli do tego dołączy Polska, na Żeraniu z pewnością będzie produkowany model QQ, bardzo podobny do wytwarzanego tu przed laty Daewoo Matiza.
    W ostatnim roku produkcji zmontowano 17 sztuk tego pojazdu.
    Jak jechałem do domu z pracy to w radiu bZdET redaktorka biadoliła że na FSO to już straszy, tyle ludzi nie ma pracy i że wsparłaby polską motoryzację kupując samochód z żerania.
    Po prostu nikt tego nie chciał, bo były już lepsze auta na rynku w tej cenie.
  • ~zbigniew jan
    (2012-03-07 17:46)
    moze trzeba zmniejszyc produkcje aut w europie o 30%,albo obnizyc cene, ale dlaczego w polsce
  • ~oli
    (2012-03-07 19:32)
    Rząd Donalda Tuska ma świetne doświadczenia z poważnymi inwestorami.
    Pamiętamy te wizyty w Katarze,oddane przed czasem autostrady.Myślę że teraz będzie podobnie czyli "klapa"
  • ~gugcia
    (2012-03-07 21:51)
    no,Skoda moze sie tylko dobrze posmiac,jakies QQ made in Poland,designed in China,raczej nie zagrozi Fabii,Octavii i Superb.Nawet Dacia ma powody do dumy,Dacii tez nie zagrozimy,obawiac moga sie tylko sprzedawcy skuterow made in China,takie QQ moze byc dla nich realna konkurencja,bo silnik niby ten sam,zawieszenie tez ale dach!!!Dach to jednak robi roznice...
  • ~cc
    (2012-03-08 00:02)
    Jaka nadprodukcja. Jeżeli demoludy jeżdżą trupami to są to potencjalni klienci. Jeżeli koncerny europejskie nie potrafią dostosować cen do siły nabywczej ich pensji to zrobią to inni.
  • ~17mw
    (2012-03-08 08:55)
    Odgrzebano prototypowy egzemplarz syrenki może lepiej tą drogą podążać?
  • ~Chińczycy mają już rakietę "Długi Marsz"
    (2012-03-08 14:44)
    to teraz będą tłuc jeździdło "Długi Lot" albo "Długi Gniot"
  • ~az
    (2012-03-10 08:34)
    Panowie po co wam fabryka samochodow niedługo nie będzie po czym jeżdzći,autostrady ZŁOM
  • ~Historyk
    (2012-03-11 20:08)
    Czy Wojewódzki Konserwator Zabytków zezwoli na ponowne uruchomienie skansenu ? Czy związkowe pasibrzuchy odpowiedzialne za ruinę i doprowadzenie do upadłości Żerania ( i tysiący innych fabryk), bedą przewodnikami w tym muzeum ?
  • ~OweN
    (2012-03-11 21:59)
    Chińczycy będą produkować, a Polacy będą się tym zabijać. Co to to nie, wiadomo, że każdy chińczyk rozrabia jeśli nie jest u siebie. Powiedzmy sobie szczerze, czy Polacy zaczną robić coś sami, czy będą szukać chinoli, czy szwabów, albo żabojadów?
  • ~zas
    (2012-03-13 08:11)
    U nas tylko dużo się gada i za nic duża kasa ,Polska niema żadnego swojego produktu cały przemysł rozgrabiony i kupę długu , została jeszcze do podziału energetyka
  • ~dd
    (2012-05-06 11:11)
    ja bym wolał np nową wersję syreny warszawy albo poloneza ale np można by zbudować nowy prototyp Warsa w nowym wydaniu myśle że takie auta by się przyjeły
  • ~mulik
    (2012-09-03 09:53)
    Produkcja to dopiero dowcip, chyba jeszcze jedna montownia samochodów nam przybędzie.
  • ~Adler
    (2013-01-17 17:39)
    Gadając i siedząc nic nie zrobimy . Myślę że Polskę stać na własne rodzime auto.
    Syrenka albo inne autko , takie rodzinne . Mamy mądrych ludzi którzy na pewno by stworzyli coś .
  • ~VIPER
    (2013-02-23 13:16)
    Najlepszym i najtańszym sposobem będzie zaoranie całego Żerania i odcięcie od łapówek warszawskiej hołoty !!! Przykałady łapownictwa w Żeraniu są znane
    przykład produkcji samochodów wloskich Fiat 125p a nastepnie koreańskich Lanosów i Matizów !!!
  • ~Adam
    (2013-02-27 15:52)
    Za tuska to lepiej o cmentarzu pomysleć