Adam Małysz z pilotem Rafałem Martonem, jadący samochodem Porsche Cayenne, zajęli w klasyfikacji generalnej prologu Hungarian Baja, rundy mistrzostw Europy w rajdach terenowych, 16. miejsce, ale triumfowali w grupie T2 i klasie T2.1. Prolog wygrał lider Pucharu Świata Rosjanin Leonid Nowicki (BMW X3). Trasa miała 5,5 km długości i była wytyczona na Rabaringu w Gyoer. Medalista olimpijski i mistrz świata w skokach narciarskich pokonał w swojej grupie i klasie m.in. prowadzącego w klasyfikacji Pucharu Świata w T2 Rosjanina Ilię Kuzniecowa.

Zawodnicy mają w sumie do przejechania ponad 400 km; trasa jest trudna technicznie, bardzo wymagająca dla sprzętu. W sobotę i niedzielę kierowców czeka przejazd odcinków specjalnych, z których najdłuższy ma prawie 60 km i prowadzi po bezdrożach.

Hunagarian Baja jest pierwszym rajdem, w którym Małysz startuje jako kierowca. 9 sierpnia zdał egzamin na licencję rajdową.