Model GS 450h jest pierwszym na świecie samochodem w pełni hybrydowym, który łączy w sobie cechy klasycznego napędu, gdzie silnik umieszczony z przodu pojazdu napędza tylne koła. W modelu tym starano się połączyć dwa główne wyróżniki charakterystyczne dla samochodów luksusowych, a mianowicie osiągi jakie dostarcza widlasty silnik V8 o zapłonie iskrowym w połączeniu z wyrafinowaną techniką na najwyższym poziomie. Dzięki temu udało się osiągnąć spalanie na poziomie pojazdów z niższego segmentu o mniejszych pojemnościach silnika, co zaowocowało w wydłużeniu dystansu jaki można pokonać na jednym zbiorniku paliwa do ponad 800 km (w cyklu mieszanym).

Nowy model GS 450h firmy Lexus pozostanie synonimem najwyższej myśli technicznej wśród luksusowych limuzyn. Znane od wielu lat przywiązanie marki Lexus do najwyższych standardów wyróżniających się luksusem i wyrafinowaniem, znalazły odzwierciedlenie w połączeniu układu napędowego o zaawansowanych rozwiązaniach technicznych na najwyższym światowym poziomie z niebywałą dynamiką oraz wzornictwem opartym na kształcie finezyjnej litery L. Również aspekty najwyższego poziomu bezpieczeństwa przyczyniły się do stworzenia wielu unikatowych rozwiązań w tej klasie samochodów.


Najnowszy hybrydowy układ napędowy spalinowo-elektryczny wykorzystany do napędu luksusowego modelu Lexusa nosi oznaczenie “450”. Jednak nie jest to liczba określająca pojemność skokową silnika spalinowego, ale nawiązanie osiągami układu hybrydowego do mocy klasycznych silników spalinowych o pojemności właśnie 4.5 litra w układzie widlastym V8. Dalsze rozszyfrowanie oznaczenia nowego modelu wiąże się z występującą literką “h”, która oznacza najbardziej zaawansowany hybrydowy układ napędowy Lexusa.

W ostatnim roku model serii GS był najlepiej sprzedającym się samochodem Lexusa w Europie, stanowiąc 21% udziału wszystkich sprzedanych pojazdów marki Lexus. Względem poprzedniego roku zanotowano 7% wzrost sprzedaży modelu GS z liczbą 6,145 samochodów. W tym roku przewidujemy kolejny wzrost sprzedaży ponad 6,800 samochodów, co powinno stanowić 12% wzrost sprzedaży, a model GS powinien stanowić udział 29% spośród wszystkich sprzedanych modeli Lexusa.