Podczas jesiennego salonu samochodowego w Paryżu Hyundai przed oczami całego świata odsłoni absolutną nowość - model ix20. Koreańczyk będzie grał w tej samej lidze co Opel Meriva, Kia Venga i zapowiadany przez Toyotę vanik Verso-S.

Hyundai ix20, zaprojektowany w niemieckim centrum projektowym firmy w Rüsselsheim, jest drugim - po ix35, europejskim samochodem stworzonym zgodnie z nowym językiem projektowania Hyundaia Fluidic Sculpture (opływowa rzeźba).

Szkic zapowiada radykalne odejście od charakterystycznej dla tego segmentu koncepcji pudełkowego minivana, w kierunku bardziej dynamicznych i sportowych kształtów.

Jak zachwalają konstruktorzy ix20 reprezentuje crossoverowy (terenowo-wszędobylski?) charakter oraz uniwersalność użytkowania – jest on nie tylko funkcjonalnym środkiem transportu, ale jednocześnie zapewnia dynamikę i przyjemność z jazdy.

ix20 trafi do salonów w czwartym kwartale 2010 roku. Będzie oferowany z programem gwarancyjnym Hyundaia 5-Year Triple Care, obejmującym 5-letnią gwarancję bez limitu kilometrów, 5 lat opieki technicznej pojazdu oraz 5 lat assistance.

Kolejną premierą w Paryżu będzie nowy i10. To odświeżona wersja popularnego mikrovana. Samochodzik doczekał się poprawek urody, dostał też lepsze wyposażenie. Jednak najważniejszy w nim jest nowy 1.0-litrowy silnik z systemem ISG, o obniżonym poziomie emisji CO2.