• ~janles62
    (2013-01-01 22:59)
    toyota czy honda to przyrządy do jazdy?
  • ~Andrzej
    (2013-01-02 15:25)
    a sam orlando to fajne auta, faktycznie stereotyp o tym ze to daewoo prysł. Teraz to OPEL :P ale postęp ogromny.
  • ~Heinrich H.
    (2012-12-31 22:18)
    -znawca
    Najfajniejszy z tych samochodów to Leopard 2A7 ten z wydłużona lufą.
  • ~dziadek
    (2013-03-25 20:16)
    Ten bagażnik po rozłożeniu siedzeń 1500 litrów w VAN-ie to jakiś żart, bo Passat kombi z 1992 roku miał tyle samo!
    Auto niźle wygląda w salonie, na żywo to koszmarny klocek!
  • ~Robert
    (2013-12-21 14:01)
    Przesiadłem się 3 tygodnie temu z Vw Tourana (jeździłem nim 9 lat)
    na Orlando LTZ 2,0 AT.
    Przejechałem 1500 km po Wrocławiu i w zasadzie jestem zadowolony.
    Komfort jazdy, wygodne dla mnie dobrze wyprofilowane fotele, twarde(takie niemieckie) zawieszenie, dobrze pracująca 6 biegowa skrzynia automatyczna, wystarczającej mocy silnik(163 KM-360Nm), domownicy jeżdżący z tyłu zadowoleni- trzeciego rzędu nie zdążyłem sprawdzić.
    Pozostaje krótka lista mankamentów, które trochę mnie kłują...
    Spalanie po mieście 9,6 l, w trasie 270 km po autostradzie- wlałem 26 litrów ON.
    Nie zgadzam się, że 450 l bagażnika to wystarczająco ( w Touranie było 700), pod tandetną roletą w tym "gigantycznym" bagażniku mogę zmieścić laptopa...
    Brak odpowiedniej liczby schowków ( w modelu 2014 pożałowali nawet schowka na okulary), a wystarczy zajrzeć do konkurencji schowki pod przednimi fotelami, w panelu na środku sufitu, pod podłogą siedzących w drugim rzędzie itp).
    Trzeci rząd foteli (określenie"w podłodze" to fikcja(chyba,że na podłodze)- po wykręceniu 4 śrub trafił na strych i dopiero teraz kufer ma odpowiednie parametry do wyjazdu wakacyjnego, a jak zdarzy się potrzeba 7 miejsc to łatwo wrócą "pod podłogę"). Drobnym problemem pozostaje znalezienie miejsca na podnośnik, klucz do kół i inne akcesoria.
    Pożałowali jednej małej lampki, która powinna się zaświecać nad siedzącymi z przodu po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu klucza ze stacyjki (jak na ironię nad głowami siedzących z tyłu włącza się oświetlenie). Kierowca i pasażer ma do dyspozycji oświetlenie, które może uruchomić i potem zapomnieć wyłączyć.
    Brak lampek, które się uruchamiają po otwarciu drzwi bocznych, nie ma też funkcji doświetlania przeciwmgielnym przednim przy skręcaniu, świateł dziennych LED, domykania niezamkniętych szyb.
    Ale w reflektorach głównych zamiast żarówek H7(przez 9 lat w Touranie wymieniłem ich pół wiadra) poczciwe, tanie i trwałe H4.
    Możecie uznać, że się czepiam bo właściwie "darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda".
    Z tym wyposażeniem każdy Van konkurencji grubo przekroczy 100000 zł, a ja w leasingu zapłacę 85 000 zł brutto(leasing 100%-promocja do końca listopada 2013 roku).
    Pozdrawiam wszystkich i tych zadowolonych i tych niezadowolonych
  • ~wędkarz rodzinny
    (2013-08-11 19:49)
    Polecam samochód typowo rodzinny! Jeśli ktoś często jeździ i potrzebuje miejsca 7 osób to warto zainwestować. Dla mnie potrzeby od czasu do czasu wiec szkoda wydawać tyle kasy. Ostatnio w b. dobrej cenie można wynająć w Panek Sa - nówki są teraz. Co do samochodu to elegancko się prowadzi dobrze wyposażony, a nawet można się pokusić - ekonomiczny :) Spokojnie na wypady z dzieciakami można się wybrać, a dla wędkarzy dobra opcja po złożeniu siedzeń mieszczą się wędki teleskopowe :)
  • ~Daniel44
    (2013-01-18 16:09)
    zgadzan się z opnia ze 450 litrowy bagażnik to aż nadto. liczy sie wygoda samych podróżnych. jesli ktos nie umie sie pakować to nigdy nie znajdzie dla siebie odpowiedniego auta. czy bedzie miec 400 litrów czy 800 to i tak zawsze bedzie mu mało.
  • ~la
    (2013-01-03 14:38)
    MOje auto kompletnie isę rozkraczyło. Teraz zdecydowałam sie na wzięcie kredyt w getinie i kupienie czegoś nowszego bo mam po kokardy jeżdzenia do warsztatu i wiecznego płacenia.
  • ~waskodagama
    (2013-01-02 21:04)
    zmiencie forme przedstawiania testów. nie bede klikać jak dureń co 2 sekundy/
  • ~Andrzej
    (2013-01-02 15:24)
    zawsze można próbować coś na raty wziać. ale fakt, Polacy to biedny naród, a rozwarstwienie pomiędzy biednymi a bogatymi intesywnie narasta. Coś jak w Rosji. Jeśli Polak w końcu się nie zbuntuje i nie wyjdzie na ulicę to bedziemy niewolnika we własnym kraju. już nimi jesteśmy. tylko wmawiają nam w mediach ze tak nie jest.